Zářijový tech top strop

V září jdou děti do školy, burčáková sezóna je na vrcholu a my tu konstruujeme kytko-terminátora. A do toho pro vás vybíráme ten úplný technologický top uplynulého měsíce. I tentokrát je to samozřejmě nálož, do které se nám jen těsně nevešel revoluční BUTTMAKER. Pokud od vás dostaneme dostatek ohlasů, zařadíme ho příští měsíc. Užijte si čtení.
Zpět

Už žádné hádky u televize

Znáte to, manželé sedí večer u televize – on se chce dívat na fotbal a ona na VéKáVéčka. A hádka je na světě. No dobře, tady si trochu hrajeme se stereotypy, ale problém dvou programů a jednoho monitoru řešil snad každý. Lidi z MirraViz to očividně hodně pálilo, a tak vyvinuli obrazovku, na které se můžete dívat na dvě různá videa ze dvou různých úhlů najednou. Plus se tato schizofrenická technologie pyšní až dvěstěkrát jasnějším obrazem, takže můžete nechat rolety nahoře. Nebaví vás to, na co se díváte? Přesedněte si na druhý konec gauče!

mirraviz.com

 

Sterilizuji, sterilizuješ, sterilizujeme

Raycono-Portable-UVC-LED-Sterilizer-07V seznamu našich vychytávek myslíme i na správnou hygienu. Pokud se při zmínce o bakteriích, virech, mikrobech a bacilech ošíváte jako Tomáš Řepka na kursech internetové inzerce, je tato vychytávka přímo pro vás. Drobná hliníková tyčinka od Raycono dokáže emitovat krátkovlnné ultrafialové světlo, které během 10 vteřin ničí DNA mikroorganismů, a ty poté hynou či přestanou být aktivní. Což se vážně hodí, když chcete řádně dbát o čistotu kolem vašeho malého potomka. Nejde ale jenom o dudlíky, dětské hračky či lahvičky na pití. Na displeji vašeho telefonu si moc rádo zatančí vše, co na něm vaše palce nechají – o klávesnicích, myších a noteboocích ani nemluvě. Teď už se začínáme ošívat i my.

kickstarter.com

 

Zalij mě, prosím

 

watermeMinule jsme vám ukázali, jak dokáží kytky chodit. Tento měsíc vám představíme kytky, co dokážou mluvit. I když nás představa nového kytko-terminátora neskutečně baví, přiznáváme, že jde spíše o takového fitness trenéra. WATERME! je totiž mluvící váha. Stačí do ní zadat, jak je květináč těžký před a po zalití, a když klesne váha květináče pod zadaný limit, kytka začne žadonit o přísun vláhy. A až ji začnete přelévat, tak se opět ozve a upozorní vás, že by se nerada utopila a zplesnivěla. My jen doufáme, že mezi dostupnými hlasy budou i známí motivátoři Zdeněk Pohlreich a Gordon Ramsey.

kickstarter.com

 

 

Dobzučeno, doštípáno

Nopixgo-Mosquito-Protection-Wristband-01Taky vám komáři tak pijí krev? Nám hodně, a proto jsme rádi za cokoli, co je odradí od hostiny na našem těle. Letních nocí, kdy nás těsně před upadnutím v blažený spánek probudil nechvalně známý, táhlý bzukot, bychom napočítali desítky. A i když jsme se narepelentovali dvakrát tam a zpátky, stejně jsme skončili s pár otravnými štípanci. Tomu by teď mělo být s novým náramkem Nopixgo konec. Ten vysílá elektromagnetické vlny imitující přicházející bouřku do vzdálenosti až 2 metrů. Komáři tak rychle odbzučí někam se schovat. Jak jednoduché.

kickstarter.com

 

 

Slunce na cesty

394_soul-solar-scroll-portable-solar-charger-03Doby, kdy nám telefony vydržely 12 dní bez nabití, jsou už dávno pryč. A na cestách ani ta nejmacatější powerbanka nevydrží donekonečna. Namísto píchání drátů do citrónu doporučujeme využít solárních technologií. Nechce-li se vám tahat poměrně těžký panel na batohu, můžete zvolit i kompaktnější verzi. Malý buřtík od SOUL Inventions skrývá rolovací pás s flexibilními solárními panely, který můžete využít prakticky kdekoli, kde svítí slunce. Váží pouze 300 gramů, a tak si ho můžete strčit do kapsy a batoh nechat doma.

kickstarter.com

 

 

Placaté žárovky

Remote6Taky jste kdysi chtěli něco podobného, na čem Michael Jackson tančil, když zpíval Billy Jean? Teď máte tu možnost v soukromí vašeho domova. LED panely Nanoleaf si můžete dát na zeď, připlácnout na strop, popř. s nimi posázet podlahu. Můžete si je pospojovat, jak chcete, a zvolit barvu, která vám nejvíce vyhovuje. Výrobce o odolnosti proti tlaku nic neuvádí, a tak bychom na nich tanec nedoporučovali. K čemu je ale určitě můžete využít je hraní AZ kvízu! Už cítíme ten adrenalin u odpovědi na poslední dílek, který propojí všechny strany hracího pole na zdi naší redakce.

nanoleaf.me

 

Připravil: Dominik Ježek

Zpět