ZACVIČTE SI VE VIRTUÁLNÍ REALITĚ!

#Sport a pohyb
Zpět

Až dodnes byly moderní digitální hračky osočovány z toho, že z nás dělají gaučové povaleče a lenochy. S příletem Icara je tomu konec. Icaros je německý projekt, který kombinuje virtuální realitu, počítačové hry a domácí fitness. Prototyp ověnčený krédem „Necháme vás létat“ byl už oceněn na největším světovém veletrhu sportovních potřeb ISPO v Mnichově, kde ho odborná porota vyhlásila vítězem mezi vystavovateli pro rok 2016. Teď si můžete Icaros vyzkoušet i v Česku!

 

 

icaros 2016Máte rádi počítačové hry, ale nechce se vám u nich sedět na kanapi? Šli byste si zacvičit, ale při pomyšlení, že se potíte s desítkami návštěvníků ve fitku, se vám dělá preventivně mdlo? „Pro vás bude to pravé Icaros,“ tvrdí tvůrce Icara Johannes Scholl z Mnichova. Představte si, že dřete jako na kruhovém tréninku a při sportu zapojujete celé tělo, ale do hlavy se vám přitom promítá, jak letíte nad pralesy Amazonie nebo mezi rozeklanými skálami rudé planety. Takhle vypadá nejnovější pojetí cvičení.

 

Zařízení na první pohled připomíná stroj, na jaké se chodíme mučit do činkárny. Platforma stojí na masivní ocelové noze s kloubem. V něm je ukotvena kolébka s opěrkami pro lokty a holeně, do níž před cvičením zalehnete. Systém čepů umožňuje pohyb do všech stran s výrazným náklonem. Tím ale podobnost s fitness končí.

 

ICAROS

 

Zatímco v tělocvičně můžete očima těkat leda po vypracovaných křivkách těch, co sem chodí častěji než vy, Icaros nabízí svou vlastní podívanou. V brýlích s virtuální realitou běží digitální svět s úkoly vymyšlenými tak, abyste při jejich plnění museli zapojit i svaly, o nichž  jste ještě včera nevěděli. Pokud se v digitálním prostředí řítíte střemhlav dolů, nakloní se s vámi i kolébka a vy tak držíte váhu celého svého těla jen na rukách. Díky tomu cvičíte podobně, jako kdybyste dělali kliky ve stojce. Každý, kdo něco takového zažil například při tréninku CrossFitu, moc dobře ví, jaká je to makačka. Velký důraz je kladen především na posílení středu těla – tzv. core svalstva.

 

O tom, že nejde o fantasmagorii nebo pomíjivou hračku, po níž za rok neštěkne pes, svědčí zájem odborníků na fitness i médií zaměřených na moderní technologie. Britský deník Guardian dokonce nedávno zařadil Icaros do své výpravné studie „chytrého bydlení pro zítřek“. Těšíte se jako my?

 

  • Icaros můžete vyzkoušet za 150 Kč na 15 minut. Svůj trénink si objednejte na www.vrhouse.cz/icaros.

 


Text: Adam Maršál, Foto: Icaros

 

Zpět