Zábava na cesty

Nakrmte si mobil porcí zábavy
#appky
Zpět

Ještě než vyrazíte za letním dobrodružstvím, vybavte si mobil zábavou na dlouhé cesty nebo pro deštivé počasí. Přinášíme pár tipů, které vám v tom mohou pomoci.

Pro hudební fanatiky

deezer_ikonaDeezer

Android, iOS (zdarma)

Pokud ještě nejste fanoušky žádné aplikace na streamování hudby, vyzkoušejte třeba Deezer. Ve svém mobilu můžete vybírat z 53 milionů skladeb na jakémkoliv zařízení, na kterém se přihlásíte ke svému uživatelskému účtu. Stejně jako konkurenční hudební služby nabízí automatické vytváření vašeho osobního playlistu podle toho, jaká hudba se vám líbí, pokud zrovna nemáte čas nebo chuť sami hledat, co si pustit. Když si službu předplatíte, můžete si skladby stahovat do zařízení a můžete poslouchat, i když zrovna nejste na signálu. Ale nejlepší je, že s balíčkem StreamOn od T-Mobile vám poslech přes aplikaci Deezer neužírá vůbec žádná data.

Alternativy:

spotify_ikonaSpotify

 

Android, iOS (zdarma)


AppleMusic_ikonaApple Music

 

Android, iOS (zdarma)

 

TIDAL_ikonaTIDAL – High Fidelity Music Streaming

 

Android, iOS (149 Kč/měsíc, prvních 30 dní zdarma)

 

Pro knihomoly

Pokud jste ještě nepropadli kouzlu elektronických knih, můžete si přečíst pět důvodů, proč e-knihy vyzkoušet, v našem starším článku.

Stáhněte si třeba Ebook Reader (Android, iOS), Cool Reader nebo jinou čtečku do mobilu, nakupte čtení na dovolenou a placení za nadváhu na letišti už se nemusíte bát. Většina velkých nakladatelství nabízí e-knihy přímo na svých e-shopech, takže si nakoupíte pěkně pohodlně, klidně přímo z vašeho mobilu.

 

 

Wattpad-appKnihy zdarma – WATTPAD

iOSAndroid (zdarma)

Pokud si budete chtít na chvíli odpočinout od známých románů nebo nákladných bestsellerů a pustit se zdarma do prozkoumávání nezávislé tvorby, vyzkoušejte aplikaci Wattpad s podtitulem Knihy zdarma. Navíc, pokud máte sami touhu něco vyprodukovat, tady ji můžete naplnit a rovnou se dozvědět, co na vaši tvorbu říkají ostatní. Může se také stát, že se z vás stane oblíbený spisovatel s vlastní fanouškovskou základnou nebo naopak vás něčí dílo zaujme natolik, že budete netrpělivě očekávat každý další díl. A pokud ne, appka alespoň zkrátí dlouhou chvíli nenáročnou zábavou.

 

 

nanits_ikonaKomiksy 21. století

Až už vás „obyčejné“ knížky přestanou bavit, můžete třeba zkusit originální český projekt Nanits Universe. Nainstalujte si aplikaci pro Android nebo pro iOS, kupte si komiks, který vás zaujme, a ponořte se do světa digitálních komiksů, který vám strhující příběhy podbarví originální hudbou.

Více info: nanitsuniverse.com

 

Pro hračičky

Ani když nepatříte mezi skalní fanoušky her, občas se hodí mít v telefonu hru, která vám pomůže ukrátit čas třeba při čekání na další spojení. Vybrali jsme pro vás pár her, které vás vrátí zpět do dětských let.

pacman_ikonaPac-Man

Některé hry odolávají zubu času lépe než jiné. Hvězdou mezi nimi je legendární Pac-Man, který i více než čtyřicet let po své premiéře stále baví již několikátou generaci hráčů. Mobilní verze přináší navíc úplně nové levely, týdenní turnaje a odměny za splněné výzvy.

Android, iOS (zdarma)

 

 

Snake_ikonaSnake ’97: retro telefon

Legenda mezi mobilními hrami, která se podle Guinessovy knihy rekordů stala nejhranější digitální hrou v historii lidstva. Ať už jste si hada užívali na Nokii 3310 nebo jiné, nebo jste zvědaví, za co vyměnila jedna celá generace piškvorky pod lavicí, stáhněte si tuhle povedenou retro appku.

Android (zdarma)

 

 

brickgame_ikonaBrick Classic – Brick Game

Další klasika, kterou mělo nebo chtělo v devadesátkách každé dítě. Dávno před PSP a chytrými telefony ujížděly miliony dětí na skládání černobílých padajících kostiček a mizejících řádkách.

Android (zdarma nebo Premium bez reklam za 46,99 Kč), iOS (zdarma)

 

 

Připravila: Daniela Chovancová

Zpět