Vychytávky na sněhu

i pro ty, co nejezdí jamajským čtyřbobem
#To chceš
#vychytávky
#zima
Do závějí bez tech vychytávek nelez!
Zpět

Kam se hrabou kokosy. Dnešní sjezdovky opanují malé kamerky, které si lidé strkají úplně všude – na helmu, na lyže, na selfie tyč, dron a kdo ví, kam ještě. Namísto rozhořčeného zpěvu slavné písně Kdepak ty ptáčku GDPR máš jsme se rozhodli políbit šťastný vejce a přinést vám další To Chceš! Existuje totiž spousta jiných způsobů, jak se otechovat, když je venku na nule.

 

Instruktor v botách

carvSportovně uznáváme, že na sněhobílých kopcích nejsme ti nejelegantnější. Asi to bude i tím, že namísto zlepšení techniky vyhledáváme skokánky a nejbližší zdroj bombardina. Proto jsme rádi, že někdo konečně přišel s appkou, která nám pomůže k dokonalému carvingovému oblouku. Běžci mají Runvi, řidiči AXA Drive a lyžaři Carv! Vložka do přezkáčů a vnější senzor snímají tlak, náklon, pohyb a další metriky. Pod sjezdovkou vám tak tato chytrá appka promítne barevné grafy, kde uvidíte, jak na tom jste. Navíc si můžete pustit do uší instruktora, který v reálném čase vyhodnotí styl vaší lyžby, poradí a pochválí. Už se s tím vidíme ráno na sjezdovce po náročné večerní oslavě: „Právě jste zapomněli zatočit, udělali dva parakotouly a skončili v závěji. Gratulujeme. Placatku najdete v pravé náprsní kapse!“

https://getcarv.com/

 

Blútútová hudbočepice

Máme se rádi, proto dbáme, abychom měli uši v teple. Když chce ale člověk venku v zimě poslouchat hudbu, naráží na problém. tenergy beanieObzvláště pokud namísto pecek dává přednost pořádným obloukovým sluchátkám přes hlavu. Nevíme, zda je momentálně hipster-trendy nosit velká sluchátka přes čepici, ale my si radši vezmeme čapku se zabudovanými bezdrátovými sluchátky od Tenergy. S bluetooth dosahem přes 10 metrů, panelem se třemi ovládacími tlačítky a cenou pod 600 Kč začínáme hledat číslo debetní karty. V čapce máte zabudovaný i mikrofon, takže si jejím prostřednictvím můžete volat s přáteli. Budete při tom vypadat z 50 % cool a z 50 % jako autista.

http://www.tenergy.com/52400

 

Poloviční Darth Vader

coldavengerPokrývku hlavy už máme, teď ještě nos a pusu. Šála nadvakrát omotaná kolem celého obličeje může někomu připadat poněkud objemná. Obzvláště když pořádně zafouká a vy si přijdete jako stožár držící vlajku. Nechcete-li nosit burku, popř. čepici s umělou bradkou, zkuste darthvaderovskou ColdAvenger Pro SoftShell Mask. V jednom z našich redaktorů tato softshellová, fleecová maska vyvolává vzpomínky na fyzické testy v rámci přípravy na novou fotbalovou sezónu. Zde má ColdAvenger jednu nespornou výhodu – když si ho nasadíte, nikdo vás nebude nutit běhat po běžeckém pásu na nejvyšší rychlost, dokud nepadnete vyčerpáním. A ještě k tomu budete v kombinaci s helmou a lyžařskými brýlemi vypadat, že jste jako jediní připraveni na nukleární válku.

https://www.clevertraining.com/coldavenger-pro-softshell-black

 

Vaflovač na pyžamo

V životě kolikrát nemůžete mít všechno. Třeba kvalitní produkt, doživotní záruku a super název firmy. Chápeme, že Američani pyjamas warming pouchneznají slovo šlem, ale Hammacher Schlemmer nám nepřijde příliš šťastná volba v žádném jazyce. Stačí malá přesmyčka a máme z toho Schumacher Hammer. Slyšíme potlesk od copywriterské enklávy? Ne? Nevadí. Co nám v zimě zaručeně vadí, je studené oblečení. Zahřívací vak na pyžama od Ha-Machr Š’Lemur (dobře, tady nám ta kreativa trochu ustřelila) vám vaše oblíbené pyžamo dostane až na příjemných 48 stupňů Celsia během 10 minut. To samé platí pro ručníky, rukavice nebo čepice. Až si z té představy krásně zateplených rukavic právě s přiblblým úsměvem mneme ruce.

https://www.hammacher.com/product/pajamas-warming-pouch-1

 

Keinen guten Rutsch

heattrakDo nového roku si lidé přejí mnohé – zdraví, štěstí, úspěch nebo dobrý skluz. Ne, nevracíme se k fotbalu. Míříme do Německa. Když vás takhle počastují v horské chatce, kam jste v pohorkách vylezli, může to pro neznalé působit poněkud nevlídně. Podobně škodolibě to zní, když vám „guten Rutsch“ do nového roku popřejí u namrzlých schodů. Proto je lepší mít venku termoplastické pruhy HeatTrak. Sníh na nich taje rychlostí 5 cm za hodinu, fungují i při -20 °C a stačí jim klasická 120V zásuvka. Ideální, pokud vám od domu do ulice vede pár schodů a kratší cestička. Stisk jednoho tlačítka namísto úmorného hrabání sněhu a nadávání při drbání ledových ploten? Za nás dobrý trade-off.

https://heattrak.com/products/residential-heated-stair-mat

 

Je ti teplo, děvenko?

To by nebylo, abychom tu neměli něco na zápěstí. Minule jsme vám poradili, jaký „náramek“ si vzít, když bojujete se stresem.embr wave Nyní se pojďme pobavit o teplotě. Když je v práci kosa, zpotíme se u čaje a pak je nám zase zima. A nezabrání tomu ani když kolegovi Mirkovi, který má nepřiměřené tendence v zimě otevírat okno, svážeme ruce za zády. Po očku tedy koukáme na náramek Embr Wave. Ten prý dokáže pomocí rytmických vln vyvolat pocit vyšší či nižší teploty a přesvědčit náš mozek, že se vnitřní teplota našeho těla opravdu změnila. Úplně jako když v rukou držíte hrníček s horkým čajem nebo ledovou kostku. Pocit většího tepla má také vliv na vaši psychiku – konkrétně např. na štědrost či smířlivost. Pokud jste tedy od někoho chtěli minulý rok více dárků, zkuste mu letos pořádně zatopit.

https://embrlabs.com/products/embr-wave

 

Autor: Dominik Ježek

Foto: archív výrobců

Zpět