Vychytávky, které prostě chcete

Zpět

Banana ride

Nokia-8110-4G-Dual-SIM-Banana-Smartphone-02Pokud rádi vzpomínáte na „staré zlaté časy“ s Nokií 3310 v ruce, pak vám jistě neunikl nedávný comeback této retro legendy. Současný majitel Nokie se teď ale rozhodl vytěžit z historie značky ještě daleko víc a oživil další mrtvolu finského telefonního klanu. Ano, je to tak. „Banán“, jak se Nokii 8810 svého času přezdívalo, je zpět na scéně! Ikonický telefon, který k vyřizování svých hovorů využíval už Neo v Matrixu a který kopíruje tvar profilu lidského obličeje, bude brzy k dostání v černém a hravém zářivě žlutém provedení ovšem tentokrát i s podporou LTE a předinstalovanými aplikacemi. Naštěstí pro geeky však mezi nimi nebude chybět ani hra Snake. Enjoy!

nokia.com

 

Kolik řečí tvůj Travis umí,…

travisO čem každý cestovatel (a těmi jsme čas od času všichni) zatím jen snil a četl v knihách, to už se právě teď díky umělé inteligenci stává skutečností. Kapesní překladač se v roce 2018 nedodává v podobě knížky, ale elektronického přístroje Travis. Travis ovládá více než 80 jazyků, z toho 23 zvládá dokonce i bez připojení k internetu. Jinak Travis frčí na 3G a bez nabití vydrží v pohotovosti i 12 hodin. Funguje jednoduše: prostě si nastavíte, jaké jazyky mají být překládány a pak už jen konverzujete. Komunikace s místními, kteří v angličtině nedají ani slovo, tak může být mnohem snazší (přece jen technika ruce-nohy má svá úskalí) a můžete se díky ní nádherně obohatit. Místní vám ve svém rodném jazyce popíší svou domovinu i život v ní mnohem lépe něž kdejaký průvodce v češtině.

travistranslator.com

 

Ochrana především

BenjiLock-Rechargeable-Fingerprint-Padlock-01Až si pořídíte BenjiLock, podivná individua potloukající se kolem vašeho kola už vám vrásky dělat nebudou. Inovativní a znovu dobíjecí visací zámek na hlídání osobních věcí (k použití na kufry, ploty, kola, skříňky atd.) funguje jen a pouze na otisk vašeho prstu. Nemusíte se tak bát, že si někdo na váš zámek vezme drátky nebo okouká váš unikátní kód. K vašim věcem odteď pustí BenjiLock už jen a pouze vás samé. Tedy pokud vám někdo neuřízne prst. Znáte ty hollywoodské filmy…

benjilock.com

 

Snap sem, snap tam

snapchatspectaclesČást lidí by tuhle vychytávku nejspíš odsoudilo jako úplnou zbytečnost, v naší rubrice však své místo rozhodně má, a tak vám představujeme Snap Spectacles, tedy brýle určené pro snapchatové maniaky. Speciální brýle umožňují sdílet váš život na instantní sociální síti Snapchat jako nikdy předtím. Stačí, když si brýle nasadíte, zmáčknete tlačítko a natáčíte. Dovolenou u moře, první kroky vašeho potomka, freeride jízdu na lyžích nebo extrémní zážitek z Matějské. Brýle jsou bezdrátově propojeny s aplikací a umožňují vaše zážitky okamžitě sdílet. Se Snap Spectacles se tak pravděpodobně stanete králem či královnou sociálních sítí. Brýle lze kromě e-shopu pořídit také v automatech zvaných Snapboty rozmístěných (zatím) ale pouze v Kalifornii a na Floridě.

spectacles.com

 

Digitální drezúra

Vinama-Smart-Parenting-Device-01Nedávno herečka Reeese Whitherspoon postla na svůj Instagram toto konstatování: „Rodičovství spočívá hlavně v informování dětí, kolik minut z něčeho jim ještě zbývá.“ A co z toho vyplývá? Že Witherspoonovi nemají doma chytrý přístroj zvaný Vimana. Ten představuje prodlouženou ruku rodičů, pokud jde o kontrolu času stráveného u obrazovek i jejich bezpečnosti na internetu. Vimana umí posílat kontrolní sms zprávy, filtrovat obsah, který si děti na internetu prohlíží (podle hodnocení rodičů), blokovat stránky na základě klíčových slov nebo třeba dočasně vypnout internet, pokud je žádoucí, aby se rodina zase chvíli soustředila pouze na fyzický svět. Zda se už s Vimanou její výrobce nepohybuje na hraně velkobratrských praktik, to posuďte sami.

vimana.io

 

Osvícení

Noon-Smart-Home-Lighting-System-01Osvětlení hraje v domácnosti důležitou úlohu. Jiné světlo potřebujeme ke čtení, jiné na sledování filmu, zase trochu jiné pro návštěvy a tak dál. Světlo dokáže vytvořit intimní atmosféru i nás patřičně probrat. Noon je systém inteligentního osvětlení, který vám pomůže všechny tyto světelné režimy hravě „ošéfovat“. Stačí jej připojit k vaší současné světelné soustavě (vyměnit je potřeba pouze vypínače) a Inteligentní Noon se naučí váš denní režim a přizpůsobí se mu. Kromě toho reaguje také na různé podněty. Pokud například v noci vstanete, protože potřebujete na toaletu, světla se jemně rozsvítí, aby vám osvětlila cestu. Systém lze ovládat také hlasovými povely a v provozu může zůstat i poté, co vyrazíte na dovolenou, aby ochránil váš dům před zloději.

noonhome.com

 

Konec prokrastinace?

TimeFlip-Time-Tracking-Device-01Stále bojujete s efektivitou a využitím času? Zkusit se s tím poprat odteď můžete s až překvapivě jednoduchým pomocníkem nazvaným TimeFlip. Nejedná se o žádnou virtuální aplikaci, ale reálnou věc ve tvaru „desetistěnu“. Každá z deseti stěn tohoto tělesa je pokryta obrázky, které znázorňují určitou denní činnost – od vyřizování mailů, přes jídlo, cvičení až po surfování po sociálních sítích. Stačí, když TimeFlip vždy postavíte tak, aby právě prováděná činnost byla nahoře. Přístroj je spárován s mobilní aplikací, která získaná data vyhodnocuje a vy se tak na konci každého dne nebo týdne dozvíte, kolik času jste s jakou činností strávili.

timeflip.io

 

Buďte si svým baristou

Capsulier-Nespresso-Coffee-Capsule-Maker-01Máte doma Nespresso kávovar a nestačí vám výběr kapslí dostupných v jejich prodejnách? Nebo si chcete taky občas zahrát na baristu a ne jen pasivně konzumovat, co vám někdo jiný připraví? Tak to si musíte pořídit přístroj Capsulier! Ve spolupráci s aplikací (a případně i s asistentkou Alexa od Amazonu) vám umožní vyrábět si vlastní nápojové kapsle. Zkoušejte různé druhy kávy nebo čajů, nasypte je do přístroje a nechte si vytvořit kapsle na míru. Na každém šálku tak ušetříte tolik, že se vám tento nákup brzy začne vyplácet. Kapsle jsou navíc ekologickým produktem, a tak se nemusíte bát, že byste zbytečně zatěžovali životní prostředí.

capsulier.com

Zpět