Vychytáv- Karanténa

Pojďme si zpříjemnit život doma!
#vychytávky
#technologie
Zpět

Špagety a toaleťák už jsou out. Když chcete být trendy, musíte dnes frčet na droždí. Tedy alespoň podle Googlu. Podle nás je nejvyšší čas na vafle pod desetikilovou dekou.

 

 

waffle castleVaflego

Kdo si hraje, nezlobí. A kdo se přejí vaflemi, taky ne. Ať už patříte mezi milovníky tohoto belgického moučníku nebo ne, trocha hravosti v kuchyni není vůbec od věci. Tvůrci tohoto vaflovače skvěle zkombinovali tři základní ingredience – nostalgii, zábavu a hlad – a lidi jim teď můžou utrhat ruce. Stačí se podívat na obrázek a hned zjistíte, že není čemu se divit.

 

https://www.kickstarter.com/projects/594005125/the-worlds-first-building-brick-waffle-maker

 

 

fit-airPlyn!

Z reklam jsme se naučili, že násobky jsou in. Nyní víme, že i správný vzduch musí být dvakrát filtrovaný a vypadat, jako kdybyste se chystali narukovat do armády nebo se připravovali na biologickou válku. Dýchací zařízení FitAir wearable personal air purifier se skládá z respirátoru, ze kterého se odvíjí chobot napojující se na dva větráčky s filtry, které si připevníte na paži. Ústa a nos jsou ochráněna zevrubně. Škoda jen, že se viry a bakterie dokážou do lidského těla vstřebat i jinudy, třeba přes citlivé oční sliznice.

 

https://airdogusa.com/all/fitair-accessory-1

 

 

hotrockVyhřátý bůček

Termoterapie není ničím novým. Občas si sednout do sauny nebo do páry po dlouhém a vyčerpávajícím dni se mnou dokáže udělat divy. Proto mě zaujal pěnový váleček HotRock, který se dokáže zahřát na teplotu přes 70 °C a dokáže vám prohřát ztuhlé svalstvo. Pokud se bojíte, že vám to sežehne kýtu, teplota se dá okamžitě regulovat tlačítky po straně, kde najdete i displej s momentální teplotou. Protažení v chladném jarním ránu tak může být o poznání příjemnější.

 

https://www.indiegogo.com/projects/hotrock-the-foam-roller-that-heats-up-past-160f#/

 

 

casper-weighted-blanketZapusť kořeny

Nechce se vám vytahovat paty z domu a radši se pořádně zachumláte? Pak si progooglete tzv. zátěžové přikrývky. Mánii, kterou před lety odstartovala firma Gravity Blankets, jsem zprvu nedůvěřoval. Jenže pak jsem si to u kamarádky vyzkoušel a pochopil, proč za to lidi neváhají ztenčit svou peněženku o několik tisíc korun. Je to skvělý relax, při kterém si přijdete, jako kdybyste byli strom a pomalu zapouštěli kořeny do matrace. Jediná situace, ve které bych použití těchto přikrývek nedoporučil, je polštářová bitva.

 

https://casper.com/weighted-blanket/

 

 

AnseeDirect smart rugVstávat a cvičit

Uvedl jsme vás do něžného limbu a teď vás z něj budím. Kruté? Možná. Do práce se ale vstávat musí. Nastavování pěti po sobě jdoucích budíků je cesta do pekel, které se můžete zbavit buď tím, že si dáte telefon na druhý konec ložnice nebo si pořídíte chytrý kobereček AnseeDirect. Na ten se musíte postavit po dobu tří vteřin, abyste budík vypnuli. A když už jste vytáhli paty zpod peřiny, můžete rovnou houpavým krokem zamířit ke kávovaru.

 

https://www.amazon.co.uk/AnseeDirect-Display-Customizable-Pressure-Sleepers/dp/B07BKW7MKW/ref=sr_1_1

 

 

rollova digital rulerPaní Rollová

Když už je člověk doma, mohl by si trochu zabastlit. A známé české pravidlo zní “dvakrát roluj a jednou řež”. Malý disk o průměru pěti centimetrů a drobný anglický jazykolam Rollova Digital Rolling Ruler je prvním svinovacím metrem bez svinování. Stačí stisknout tlačítko, přejet po povrchu, který chcete změřit, a displej vám hned ukáže, kolik jste naměřili. Mřížka z nerezové oceli chrání OLED displej a tělo je ukryto v hliníkové slitině, takže tohoto drobného pomocníka téměř nezničíte.

 

https://www.hozodesign.com/rollova

 

 

Text: Dominik Ježek

Foto: archiv výrobců

Zpět