VOLÁNÍ DÁLEK

Hračky na dálkové ovládání
#Návody a inspirace
Máte mobil napěchovaný desítkami aplikací a další zábava už se vám do paměti nevejde? Nastal čas rozšířit příslušenství o několik poutavých hraček na dálkové ovládání.
Zpět

PARROT AR.DRONE 2.0

Tohle je pravděpodobně nejprodávanější hračka, kterou můžete ovládat svým chytrým telefonem. Parrot AR.Drone 2.0 patří do kategorie kvadrokoptér s HD kamerou. Ke komunikaci využívá Wi-Fi signál a pořízené videozáznamy se ukládají přímo do vašeho mobilu. Čekají vás hodiny neskutečné zábavy, unikátní sonda do života opeřenců a oplétačky s úřadem pro civilní letectví.

 

CarBotsDESK PETS CARBOT

Autíčka na dálku nás berou už od dětství a ani teď na tom nehodláme nic měnit. S malými CarBots od firmy Desk Pets můžete driftovat nebo závodit prostřednictvím svého chytrého telefonu, jakmile do sluchátkového jacka zasunete speciální infračervený vysílač. Autíčka jsou k mání ve čtyřech barvách a každé využívá jinou frekvenci, abyste mohli závodit s kamarády. Půlhodinové nabíjení přes USB vystačí k patnáctiminutové rychlostní zkoušce.

 

 

rover_spy_tankBROOKSTONE ROVER 2.0

Díky tanku Rover 2.0 můžete sedět v křesle a špiclovat dění v celém domě. Pásák využívá k ovládání Wi-Fi a v otevřeném prostoru funguje až na vzdálenost kolem 60 metrů od vašeho mobilu. Hlaveň tanku skrývá zabudovanou kameru s mikrofonem, kterou můžete na dálku pohybovat ve vertikální ose. Abyste o vzrušující podívanou nepřišli ani potmě, můžete při špatné viditelnosti přepnout kameru na noční vidění. K pohonu vám bude stačit šest tužkových baterií.

 

SpheroSPHERO 2.0

Sphero je robotická koule o velikosti tenisového míčku, kterou můžete řídit přes Bluetooth až na vzdálenost kolem třiceti metrů. Může vám nahradit klasické auto na vysílačku, ale současně funguje i jako míček pro svéráznou variantu golfu nebo koule na minibowling. Sphero se dobíjí bezdrátově a je vodotěsná, takže se s ní nemusíte bát vyrazit ven nebo ji dát aportovat psovi.

 

BeeWi_Mini_Robot

 

BEEWI KICK BEE

Robůtci, kteří hrají fotbal nebo zápasí, zákonitě nadchnou každého geeka, jako jsme my. Ovládají se přes Bluetooth, mají dvě malé oči, pohyblivé ruce i nohy a mohou se posunovat ve čtyřech základních směrech. Řídí se na maximální vzdálenost kolem deseti metrů a napájí je dvojice mikrotužkových baterií. Život ve dvou je hned veselejší!

 

PowerUpPOWERUP 3.0

Upgradujte obyčejnou vlaštovku z novin na dálkově řízený dron. Stačí k házedlu připevnit motorek PowerUp 3.0 a celé zařízení propojit s mobilem přes Bluetooth 4.0. Když na displeji přidáte plyn, papírový dron stoupá, když uberete, stíhačka jde dolů. Aby se vám dobře pilotovalo, na apce se zobrazuje umělý horizont. Zkuste nepřátelský cíl vyhledat a zničit do 30 vteřin – přesně tak dlouho vydrží baterka na jedno nabití.

 

 

 

aquabotix-hydroview-sport-remote-underwater-hd-video-camera-6AQUABOTIX HYDROVIEW

Už jsme jezdili po zemi a létali vzduchem, nyní se podíváme pod vodu. HydroView je dálkově řízená ponorka s HD kamerou, která vám nabídne pohled do světa kapitána Nema. Ponorka se pohybuje rychlostí pět uzlů vpřed (2,5 km/h) a jeden uzel vzad. Ovládá se nakláněním mobilu a tmavé hlubiny si dosvěcuje LED reflektorem.

 

 

romo-robot-white-and-black

ROMOTIVE ROMO

Přáli byste si mít vlastního R2-D2? Nic snazšího. Romo vykouzlí roztomilého robota z každého iPodu nebo iPhonu. V zásadě jde o podvozek, do kterého usadíte svůj telefon. V příslušné aplikaci jej vybavíte vlastním komiksovým obličejem a legrační řečí, která připomíná robotického hrdinu z Hvězdných válek. Pokud se vám na dně šuplete válí nevyužívaný iPod, tohle je šance pro jeho reinkarnaci.

 


Text: Adam Maršál

Zpět