Vánoční katastrofy s dobrým koncem

#Rozhovor
Zpět

Umění vybruslit bez ztráty kytičky z jakéhokoliv maléru si do sívíčka nebo na linkáč asi nedáte. Ale když teče do svátečních bot o Vánocích, hodí se takový skill dvojnásobně. T-Mobile teď sdílí na svých sítích craftová videa, která vám vytrhnou trn z paty když spálíte vánočku, dojde vám balící papír nebo jste si rozsedli koule (ty vánoční). Voilà a najednou máte před očima parádní svícen, originální dárek a hezkou ozdobu na stromeček, která bude na instáči zářit stejně jako Leoš ve svém Ferrari.

 

O tom, jak to může vypadat, když o Vánocích vstanete z postele špatnou nohou, zpívá i Pokáč v songu s příznačným názvem Vánoční katastrofy. Zeptali jsme se ho, jak slaví Vánoce a které zvyky dodržuje.

 

 

Vzpomenete si i na svou vlastní vánoční katastrofu – kdy jste byl úplně levej? Nebo ve svém nejbližším okolí? Jak to dopadlo? Podařilo se vám ji zažehnat? A jak se říká, že vše špatné je pro něco dobré – povedlo se vám to otočit?

Vánoce u nás byly vždy celkem v klidu, taťka kapra zabíjel s přehledem, mamka stromek taky zdobila bez problémů. Vzpomínám si, že jednou jsem dostal autodráhu, která se rozpadla asi po hodině používání…ale myslím, že to byla spíš chyba nekvalitního výrobku, než mých rukou :)

 

Letos máme trochu jiné Vánoce. Co děláte, abyste zůstal pozitivní?

Já jsem pozitivní neustále. Myslím, že Vánoce jsou geniální vynález a do dnešní doby se hodí skvěle. Lidi jsou z roku celkově zdeptaní, je fajn mít se zas po dlouhý době na co těšit.

 

Jaké tradice sdílíte se svými nejbližšími? Máte s rodinou nějaké oblíbené zvyky? Na jaké okamžiky se nejvíc těšíte?

K obědu rybí polívka, večer kapr se salátem, mezitím cukroví a vánočka. A nakonec rozbalování dárků, cesta domů a odvalení se do postele. Těším se na všechno, ta atmoška je neopakovatelná.

 

Ná Vánoce se snažíme být se všemi o trochu blíž. Myslíte na někoho se svou přítomností či pomocí?

Na Vánoce se sejdem s rodinou, objedeme vzálenější rodinu a přátele. To se nám jindy během roku nepovede.

 

Provází vás hudba i doma během adventu? Co a z čeho si pouštíte? Zpíváte si u stromečku?

S našima jsme u stromečku vždycky zpívali, bez toho se nesmělo pro dárky :) Vánoční písničky a koledy jsou naprosto zásadní, bez nich by to nebyly Vánoce. Ať už z repráků, nebo z vlastních hrdel :)

 

Dříve jsme čekali, až nám pustí vánoční pohádky v programu, díváte se pořád na tradiční televizi nebo využíváte nové online možnosti? 

Pohádky vlastně moc nejedu, spíš zdobíme stromek, jíme cukroví, pouštíme si koledy a povídáme si. Ale když něco vánočního běží v telce, nevypnu to :)

 

Zpět