V SÍTI

#zaujalonas
Zpět

INSTAGRAM NEWS

O Instagramu zde často píšeme jako o zdroji inspirace a zábavy. To ale může někdy narušit nepříjemná zkušenost – například když v komentářích narazíte na nenávistný obsah nebo spam. Dá se tomu bránit?

Po ruce je snadné řešení, kdy nemusíte ručně nikoho blokovat. V Instagramu vyvinuli umělou inteligenci, která umí rozpoznat a skrýt problematické fráze. To zatím platí pro angličtinu, počítá se však s rozšiřováním na další jazyky. Už teď nicméně můžete i v češtině nastavit klíčová slova, která skryjí celý komentář, v němž se objevila. Když mluvíme o nesnázích, musíme zmínit ještě jednu věc.

Studie Ditch the Label zjistila, že prožitek z Instagramu často přímo souvisí s počtem followerů. A že nás trápí, když nám nikdo „nelajkuje“ fotky. I na to je jednoduché řešení: Kromě cviku zkuste načerpat inspiraci u našich influencerů – tentokrát třeba u cestovatelky Restless Child. :)

 

Restless2

 

RESTLESS CHILD

Na první pohled je to jen další z řady cestovatelek. Petra Voráčková alias Restless Child je ale vším, jen ne tuctovou fotografkou. Tak zaprvé – její cestování má často netradiční charakter. Petra je protřelá stopařka a její profil je plný triků, jak cestovat za minimum peněz. Další tipy sdílí tahle neposedná dobrodružka i na svém YouTube kanále.

Zůstaňme ale u Instagramu. Ten je sice zaměřený na fotografie, bylo by ale chybou minout popisky, které Petra ke svým snímkům přidává. V nich totiž neváhá přiznat, ze kterých míst se i přes nádherné fotky vyklubala turistická past. Vedle vychytávek z různých lokací tak Restless Child dává cestování ryze osobní podtext. A co vy, necháte se touto autentickou tvorbou inspirovat? :)


Text: Ondřej Sliš, Foto: Petra Voráčková – Restless Child

Zpět