V jednoduchosti je síla

a to platí i u vychytávek
#To chceš
#gadgets
#technologie
Zpět

V životě občas příliš přemýšlíme, a proto je čas od času potřeba si připomenout, že i triviální nápad může být geniální. Slovy antických myslitelů: „Když nevíš, co s tím, přečti si Charger.

 

 

Sosej méně, žij déle
“No, konečně!”, vykřikl kolega a málem si na klávesnici převrhl smažené nudle. Našel totiž Witty – vychytávku, co nemá bluetooth, neposílá vám notifikace do telefonu, nemá vlastní aplikaci, nekombinuje gazalión funkcí najednou a nepracuje s umělou inteligencí, strojovým učením, vesmírnou energií a Institutem Václava Klause. Jde o “pouhý” USB mezičlánek, který pomocí elektromagnetického vypínače zajistí, že se váš mobil přestane nabíjet po dosažení plné kapacity baterie. Tím zabrání jejímu přebíjení a zpomalí tak její postupnou ztrátu kapacity a údajně prodlouží její životnost až dvojnásobně. Tleskáme a přejeme italskému týmu štěstí, ať svůj projekt dotáhne do konce.

 

 

Cos to štěk?!
Nemusíte být vášnivými čtenáři knih Terryho Pratchetta, abyste se občas zasnili a představili si, jaké by to bylo, kdyby váš čtyřnohý hafík uměl mluvit lidskou řečí. Tento svět se nám snaží přiblížit Cuss Collar, kožený obojek s repráčkem, který se aktivuje štěknutím. Angličtinou protřelejší už podle názvu tuší, že nepůjde o žádné milostné štěkspírovy árie. Video lepší tisíce slov, a tak se podívejte, jak tento přístroj funguje.

 

https://cusscollar.com/

 

 

Přírušička
wearable jammerInternet se hemží konspiračními teoriemi a k jedněm z těch oblíbenějších patří i video, které má dokázat, že vás Facebook odposlouchává, i když mu to v nastavení zakážete. Vždyť i sám Mark Zuckerberg si zalepuje kamerku a mikrofon na svém notebooku. Pro ochranu soukromých konverzací vymyslel výzkumný tým z Chicagské univerzity ultrazvukovou rušičku mikrofonů, která vypadá jako trendy hipsterský náramek. Stačí ho zapnout a vaše Alexa, iPhone či chytré hodinky uslyší hlavně hlasitý bílý šum. Hned nás napadá několik způsobů, jak si s touhle vychytávkou užít pořádnou porci legrace. Pracuje někdo z vás v call centru?

 

http://sandlab.cs.uchicago.edu/jammer/

 

 

Šup do báně
smartphone jailTaky vás občas štve, že lidé kolem vás raději zírají do svých telefonů namísto toho, aby se bavili s ostatními? Nabízí se klasické hospodské pravidlo vyskládat všechny telefony doprostřed stolu a odběr kteréhokoliv z nich podmínit šťavnatou hrozbou. Všichni hračičkové nyní mohou tento zvyk vylepšit o dumb vězení pro smart telefony. Jen je pěkně naskládejte za mříže, zavřete a zamkněte na zámek. Když si pročtete recenze na Amazonu, zjistíte, že nejoblíbenější je tato blbůstka mezi učiteli, kteří takto názorně straší své žáky a udržují hodiny smartphone-free.

 

https://www.amazon.co.uk/Global-Gizmos-Mobile-Phone-Jail/dp/B07G2TT4PJ

 

 

Zen ze Země
kenkno_omamori_yankodesignTo by nebylo, abychom tu neměli i něco malinko futurističtějšího. Odkud jinud než z Japonska. Elektronických vychytávek, které vám mají zlepšit náladu či zdraví je přehršel. Některé vás elektrošokují, jiné moxují a další masírují. Koncepční zařízení Kenkō bychom asi zařadili do třetí kategorie, protože se vás pomocí vysílání 7,83Hz (Schumannova rezonance, též nazývaná tlukot srdce Země) vibrací snaží dostat na tu správnou vlnu. Japonští designéři tvrdí, že díky všem elektronickým zařízením se naše těla vychýlila z přirozené zemské frekvence a jejich nové zařízení nám přinese návrat k přirozenému zdraví.

 

https://www.yankodesign.com/2020/02/18/a-japanese-charm-redesigned-to-keep-you-healthy-by-syncing-with-the-earth/

 

 

Nahoď kecky
ar-sneakerZpátky ale na zem. Přesněji řečeno k botám. Potenciál mediované reality (souhrnný termín pro rozšířenou, virtuální, smíšenou a modulovanou realitu) už nám ukázal např. Adidas s unboxingem v rozšířené realitě. Konkurence nezůstává pozadu, a tak se americká módní platforma GOAT vytasila s aplikací, která vám ukáže, jak budou boty z e-shopu ladit s vaším outfitem. Stačí jen namířit kamerku telefonu na vaše nohy a aplikace vám na ně virtuálně nasadí boty dle výběru. Jednoduché, zábavné a ďábelsky marketingově efektivní.

 

https://www.trendhunter.com/trends/ar-sneaker

 

 

Autor: Dominik Ježek

Foto: Archiv výrobců

Zpět