ÚTOK NA SKICÁKY

Jak nový Samsung Galaxy Note8 obstál v rukách známé bytové designérky Andrey Hylmarové?
#Test
Zpět

Na tenhle telefon se dlouho čekalo. Poté, co šance jeho předchůdce na dobré obchodní výsledky doslova shořely, si dal Samsung záležet, aby nový Galaxy Note8 nezklamal. Vedle toho, že jde o jeden z nejnabušenějších modelů na trhu, zaujme jednou originální funkcí – jeho součástí je pero (stylus) S-Pen ukryté v jeho spodní hraně. Ocenit by jej měli výtvarníci, návrháři, designéři, ale i všichni ostatní uživatelé, kteří si často potřebují něco načrtnout, naskicovat, poznamenat nebo nakreslit. Patří k nim i profesionální interiérová designérka Andrea Hylmarová z Prahy. Diváci TV Prima ji budou znát z pořadu „Jak se staví sen“, kde Andrea proměňuje lidem bydlení. I když pero nového telefonu umí spoustu dalších věcí jako digitalizovat ručně psaný text, dělat z něj esemesky nebo ho dokonce rovnou překládat, nás zajímalo, jestli během týdenního testu zaujme návrhářku natolik, že by jej vyměnila za papírový blok. Podívejme se, co Andrea zažila:

 

„Jsem neustále v poklusu. Máma dvou malých raubířů, která si už více než pět let žije svůj sen a živí se jako interiérová designérka. Vymýšlím, kreslím a následně realizuji interiéry. K tomu se časem přidalo i plnění snů v rámci populární série TV Prima „Jak se staví sen“. Momentálně se chystám na natáčení dalších dílů, takže můj standardní poklus se pozvolna mění na pořádný sprint. A protože opravdu ráda běhám a občas taky potřebuju vypnout, tak mě možná někdy hodně brzy ráno nebo hodně pozdě večer potkáte v běžeckém někde kolem pražské Náplavky.

 

Můj muž je na tom hodně podobně, taky si žije svůj sen a taky buduje firmu, která ho zaměstnává víc, než je někdy zdrávo. Perfektní plánování času a dokonalá „rodinná logistika“ se stala naším denním chlebem. Bez sdílených kalendářů a všemožných smart hraček už si náš život příliš nedovedu představit. Moderní technologie mě navíc docela baví. Ještě dávno předtím, než jsem se pustila do interiérů, jsem dlouho pracovala jako project manager v telekomunikacích, takže svoje kořeny nezapřu.

 

 

FANYNKA APPLU, ALE…

Nebudu zapírat, jsem Apple maniak. Od počítačů přes tablety až po iPhone – všechny moje přístroje už mnoho let mají legendární jablko ve znaku a já jsem hodně spokojená. Baví mě snadné sdílení všeho od fotek, synchronizace kontaktů, mailů či kalendáře až po můj to-do list. Všechno je neustále všude a aktuální. Když jsem dostala příležitost vyzkoušet si Samsung Galaxy Note8, byla jsem nejdřív logicky docela… no, jak to říct… rozpačitá. Ale je čas vystoupit ze svojí jablíčkové bubliny a dát šanci i něčemu jinému.

 

Vlastně první věc, na kterou jsem slyšela, byla možnost používání speciálního dotykového pera, kterým můžu čmárat po obrazovce. Zapsat si rychle poznámku, udělat jednoduchou skicu, a to třeba i na stávající fotku jsou věci, které bych nejspíš dost užila. A ťukat donekonečna jenom písmenka prstem možná nebude vždycky nejefektivnější.

 

Samsung Galaxy Note8 je krásný! Velký displej, který se ještě pořád jakžtakž vejde do ruky i ženě, a pro mě samozřejmě „zásadní“ parametr – minimalistický a krásný čistý design. A pak šikovně schované a snadno dosažitelné kouzelné pero.

 

První seznámení se systémem Android chvíli trvalo. Nejsem na tohle prostředí zvyklá, ale musím uznat, že i s ním se dá relativně rychle sžít.

 

AG9C3352

 

NOTE8 V PRÁCI

Moje práce má dvě základní polohy: jednak hodně času stráveného u počítače, ale také nemálo času stráveného v terénu. U dodavatelů, na stavbách, na schůzkách  s klienty. Zejména na stavbách se pohybuji v omezených podmínkách – potřebuji si obvykle psát hodně poznámek, sem tam něco vyfotit a občas také něco rychle „skicnout“. Kromě iPhonu tedy chodím po stavbě s deskami a spoustou papírů, které se mi dříve či později začnou nějak plést. Místo na odkládání obvykle samozřejmě není.

 

Ale dneska mám Samsung Galaxy Note8! Ha, takže si můžu otevřít půdorys přímo v telefonu a potřebné změny do něj zakreslit ručně na displeji. Klient potřebuje vysvětlit nové umístění dveří, takže dělám rychlou skicu a hned ji posílám mailem klientovi i staviteli.

 

Sama si kresbu ukládám do složky v rámci aplikace Samsung Notes, kde má každý můj aktuální klient vytvořený svůj adresář. Baví mě i takové drobnosti, že mohu během kreslení měnit barvy, půdorys černě, kóty modře, zásuvky zeleně atd.

 

Domlouváme si další schůzku, otvírám kalendář, a protože mám kouzelné pero stále  v ruce, zkouším si detail schůzky napsat přímo na displej. A ono to funguje! Můj ručně psaný text je téměř bezchybně ihned přepsán digitálně a uložen.

 

Poslední věc na stavbě je udělat pár fotek z průběhu realizace. Fotím si mj. okno, kam chystáme novou stínící techniku. Na fotku hned dokresluji svoji představu o uchycení nových rolet a posílám dodavateli. Právě jsem si myslím ušetřila docela hodně cenných minut překreslování na papír a pak zase do elektronické podoby.

 

Odpoledne se vidím s dětmi, které okamžitě zbystří. Máma má nový telefon a nějaký zatraceně zajímavý pero, kterým si po něm kreslí. Trochu mě jímá hrůza, že tenhle telefon je jen půjčený a nemá žádný ochranný obal ani krycí sklo na displej. Fotím dceru a ručně jí dokresluji vysněný ocas mořské panny. Pardon, já zapomněla, jasně, že musí být růžový! Je to přece tvoje nejvíc nejoblíbenější barva. Žadoní ještě o křídla, korunku a kouzelný roh, jako mají poníci, a já se přistihuji, že mě ta hračka docela začíná bavit.

 

 

PLUSY

  • elegantní design
  • i přes velký, resp. vysoký rozměr se dobře drží
  • vynikající displej s .žasným rozlišením, jasem a barvami
  • prvotřídní duální fotoaparát s optickou stabilizací na obou snímačích
  • univerzální využití pera S Pen
  • odemykání prostřednictvím senzoru oční duhovky

 

MINUSY

  • pořizovací cena
  • působí křehce, ale o zem jsme s ním nemlátili, takže jde jen o subjektivní dojem
  • čtečka otisku prstu je na rubové straně, a ještě vedle čočky foťáku

 

SM_N950F_GalaxyNote8_Front_Pen_Black_SECZ


Text a foto: Adam Maršál

Zpět