Utíkej Forreste, utíkej!

#Téma
Zpět

Zatímco Emilu Zátopkovi stačilo dát si před během pivo a chleba se sádlem, my se neobejdeme bez moderních hraček se schopností analyzovat vnitřní pochody rychleji než Pentagon mezikontinentální střely vypuštěné na opačné straně zeměkoule. Běžci, bez těchto věcí už ani krok!

 

 

NÁRAMEK SHAPE HEART

Náramek, který má zabudovaný srdeční monitor, který měří váš pulz na paži. Tím eliminuje nepřesnosti, které mohou vzniknout nedoléhavostí chytrých hodinek na zápěstí, díky čemuž denní světlo interferuje s optickým senzorem. Náramek má navíc silný magnet, který drží poudro s vaším mobilem. Díky tomu můžete telefon snadno sundat a změnit na něm písničku nebo si udělat pohotové selfie s Jakubem Kohákem.

 

» shapeheart.com

 

 

SLUCHÁTKA HALO SPORT

Vypadají jako sluchátka, ale nejsou to sluchátka. Podél hlavového mostu je řada elektrod stimulujících motorické oblasti mozkové kůry (motor cortex). Pokud si nasadíte sluchátka po dobu 20 minut před cvičením nebo běháním, vaše motorické neurony by měly být nabuzeny až na dobu jedné hodiny vašeho sportovního výkonu. Výrobce tvrdí, že stimulace zrychlí vaši svalovou paměť a vy pak budete lépe připraveni na trénink.

halo-sport-on-surface-lead

» haloneuro.com

 

 

OZDRAVNÁ SVĚTÉLKA LUMIWAVE

Běžci spotřebují spoustu času i peněz na důkladnou regeneraci po sportovním výkonu, případně na rekonvalescenci po nějakém úrazu. Tento systém využívá LED diody (čtyři nebo osm) k vyvolání fotochemické reakce. Světélka spustí uvolňování oxidu dusnatého, který v lidském organismu účinkuje na hladké svalstvo a centrální nervovou soustavu. Výrobce říká, že tímto způsobem se tělo dostane do módu, kdy dochází k lepšímu sebeuzdravování.

LumiWave

» lumiwave.com

 

 

PRÁDLO SE SENZOREM

Tahle sportovní podprsenka má být pohodlná a snadno nastavitelná a na první pohled není vůbec patrné, že by v ní měla být nějaká elektronika. Zabudovaný senzor snímá srdeční tep, kadenci, dechový rytmus a uběhnutou vzdálenost. Přiložená aplikace pro váš iPhone vám na základě průběžného vyhodnocování dat dokáže říct, kdy přidat na tréninku a který den naopak zvolnit nebo úplně vysadit.

OMSignal_1

» omsignal.com

 

 

MOBILNÍ PANCÉŘOVÁNÍ

Opakování je matkou moudrosti. Než si na svém mobilu pustíte pořádně nadupanou hudbu, zapnete trackovací appku a vyběhnete na svůj první kilometr (dva, tři, deset…), zvažte, zda mu nedopřejete dodatečnou vrstvu ochrany displeje. Ochranná skla PanzerGlass, která se dají sehnat na více než dvě stovky různých zařízení, v loňském roce vyhrála dánský test TÜV. Vydrží váš telefon přímý zásah kilovým závažím o průměru 2,5 cm z výšky 60 cm? PanzerGlass se to podařilo, a kdyby náhodou prasklo, vždy se dá vyměnit mnohem snáz než celý displej.

iPhone360_by_addsoul

 

» panzerglass.com

 

 

VESTA CAMELBAK ULTRA PRO

O tom, že se má na dlouhém běhu hodně a pravidelně pít, nás poučuje každý běžecký blog. CamelBak – specialista na hydrataci za pohybu – běžcům přináší novou vestu, která problém řeší, a to hned dvakrát. S dvěma lahvemi z měkkého plastu na prsou nebudete mít žízeň ani při letních maratonských trénincích. Oproti předchozímu modelu byla vesta ořezána o vše nadbytečné a je vymyšlena tak, aby maximálně větrala.

camelbag_ultra

 

» international.camelbak.com

 

 

TLUMICÍ BOTA REEBOK ZPRINT 3D

Značka Reebok byla sice poslední dobou mezi běžci poněkud opomíjená, ale přitom to byla právě ona, kdo dal světu běžeckou tretru. Stalo se tak v roce 1890, kdy její zakladatel Joseph William Foster jako vůbec první člověk vybavil podrážku hřeby. Jméno Reebok pak firma dostala podle hbité africké antilopy srnčí, jejíž název zní v afrikánštině Rhebok. Reebok letos hlásí návrat novou běžeckou botou ZPrint 3D s tlumicí technologií, která poskytuje tlumení dopadu v místech, kde je to při došlapu skutečně důležité. Moderní běžecké boty jsou velká věda týkající se použití neskutečně rafinovaných technologií směřujících k preciznímu tlumení, flexibilitě a stabilitě.

BD5567_FSL_eCom

» reebok.cz

 

 

SRDEČNÍ MONITOR POLAR H10

Pokud berete trénink opravdu vážně a ke zlepšování potřebujete znát co nejpřesnější data, stále není nad hrudní pás. Polar vylepšil svůj dosavadní oblíbený model tím, že snížil elektrickou interferenci a celý pás vyrobil zas o něco pohodlnější na nošení. Baterka vydrží 400 hodin a pás má vlastní paměť pro případ, že si s sebou nevezmete hodinky ani mobil, a přesto budete chtít vědět, jak tvrdě jste na tréninku makali.

Polar_H10_Heart_Rate_Sensor_front

» polarshop.cz

 

 

CHLADICÍ TRIKO POLARTEC

Existuje spousta technických triček, která vám mají zajistit příjemnější běhání. Zajímavý je nový materiál Delta Fabric od firmy Polartec, který momentálně najdete v řadě Gauge Tee. Látka využívá principů „metabolického ochlazování“. Ukázalo se, že když máte vlhké triko, dochází v horkém počasí k lepšímu chlazení. Jenže kdo z nás chce mít na těle propocenou látku? Materiál Delta Fabric je vytvořený ze dvou vrstev. Ta spodní – hydrofobní – předává váš pot vrchní vrstvě, která je hydrofilní. Vy jste pěkně v suchu a vlhko v horní vrstě přispívá k ochlazování vašeho těla.

polartec_delta

» polartec.com

 

 

HANDSFREE VODÍTKO

S vodítkem je to otrava a bez něj máte zaděláno na sousedský problém? Americká firma Stunt Puppy přináší řešení všem (nejen běhajícím) psovodům, kteří chtějí mít volné ruce. Handsfree vodítko má v sobě pevnou gumu, která zajistí, že váš pes může volně běhat ze strany na stranu, aniž by vás přetahoval. Azor má výběh v rozsahu od 10 do 17 metrů. Madlo na obojku ho udrží na místě – například na přechodu u semaforu.

» stuntpuppy.com

 

 

CHYTRÉ VLOŽKY ARION

Své výkony můžeme měřit nejrůznějšími cestami. Seznamte se s chytrou vložkou do bot vybavenou senzory tlaku. Dokáže vyhodnotit celkový obraz o vašem běžeckém stylu. Informace jsou přenášeny na váš smartphone. Čidlo je vybavené vlastní GPS, takže i když necháte mobil doma, běh se vám pořád trackuje. Pokud běžíte s mobilem nebo chytrými hodinkami spárovanými se sluchátky, zařízení vám při tom radí, co na běhu změnit.

arion

» getarion.com


Text: Adam Maršál, foto: archiv firem

 

Zpět