TŘPYTIVÁ

#Návody a inspirace
Zpět

Pamatujete si, co jste nosili v nultých letech 1999–2009? Nebo jste v té době chodili ještě do školky? Ať tak, či onak, faktem je, že některé z trendů, které byly pro „nulky“ příznačné, se vrací. A jaké to jsou?

 

 

westernWESTERN VIBE

Trend, který v nultých letech nastolila Madonna s deskou Music (a videoklipem k písničce Don’t tell me) a jehož součástí byly kostkované košile, imitace zabahněných džín, kovbojské pásky, boty a klobouky, ale také folklorní výšivky. Rok 2017 se folklorními výšivkami jenom hemžil a rozhodně ani v další sezoně neuděláte chybu, když si nějaké šaty, košili nebo boty s výšivkou pořídíte.

 

 

 

 

 

 

 

kruhy

 

 

DŮLEŽITÁ BIŽUTERIE: KRUHY

Velké kruhové náušnice: jednoduché, zdobené, s kamínky… Bižuterie byla v nultých letech opravdu středem pozornosti. Dnes se můžete inspirovat popovými umělkyněmi, jako je Rihanna, Bad Gyal a další, a zkusit dát kruhům v uších šanci – budete trendy.

 

 

 

 

 

 

 

cargoKAPSÁČE

Je to tak. Na přehl.dkových molech se opět objevují variace na tento milovaný i nenáviděný typ kalhot. V nultých letech se objevily i tzv. de luxe verze z materiálů, jako byl satén nebo samet v tlumených barvách (hnědá, fialová, petrolejová, béžová, černá atp.). U nás se kapsáče objevily například na poslední přehlídce značky Laformela. Náš tip? Není lepší místo, kam si vzít kapsáče, než taneční party. Nebojte se pohrát si se stylingem a buďte hraví a autentičtí, na party se takový styling vyloženě hodí. Doporučujeme nechat se inspirovat instagramovým účtem pražského cool vintage shopu Recycle with Love, kde mají styling nultých let zmáknutý do detailu a s notnou dávkou stylu a ironie ho aktualizují.

 

 

 

 

 

 

 

hoodyTEPLÁKOVKY A MIKINKY

Móda propojená s prostředím r’n’b a hiphopové hudby byla v nultých letech opravdovým hitem. Sametové teplákové soupravy trendovaly od dob filmu Protivný sprostý holky. A ani dnes s měkkou mikinou se sametovým finišem určitě neuděláte krok vedle.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

chokerDŮLEŽITÁ BIŽUTERIE: CHOKERS

Chokers neboli „obojky“ se začaly hojně objevovat už v devadesátých letech, ovšem „nulky“ chokers posunuly zase o krok dál k zářivé budoucnosti. Všeobecná záliba trendsetterek, jako byla Paris Hilton nebo Britney Spears, ve třpytivých detailech se projevila i kolem krku. Chokery se roztřpytily blyštivou silou štrasových kamínků. Móda chokerů se v roce 2017 rozhořela naplno – není problém sehnat dnes v podstatě jakýkoli choker od sametové stužky s medailonkem po večerní štrasové verze, které by určitě schválila i samotná královna Paris. Na rande nebo večírek doporučujeme se toho nebát a klidně zkusit pořádně zdobný choker, obzvlášť vynikne k jednoduchým černým šatům.

 

 


 

Text: Jana Patočková, Ilustrace: Dora Čančíková

 

Zpět