Tři oříšky pro Charger

aneb co Dominikovi cvrnklo o nos
Prosinec, prázdniny, pohodička. Pracujícího člověka čeká spousta firemních večírků, studenta odevzdávání seminárek a dětí bruslení na ledě. A všichni se těší na Vánoce – svátky přeplněných obchodních center, klidu s rodinou a spousty čokolády. Pusťme si tedy klasickou píseň o dobráckém Robo-Santovi z Futuramy a ponořme se do našeho posledního letošního tech-žebříčku.
Zpět

Myší konec přesčasům

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala. Pracujete či studujete od rána do večera? Kupte si myš. Ale vážně. Přepracovaní Korejci vymysleli speciální počítačovou myš, která jim má pomoci zlepšit rovnováhu mezi pracovním a osobním životem. Jak? Vytáhne ouška, odklopí ocásek a šup z vašeho dosahu! Když se jí snažíte chytit, obratně uhýbá, a vy si přijdete jako Tom, co honí Jerryho v kreslené grotesce pro děti. Když se vám podaří konečně prevíta chytit, myš opouští kryt a frčí dál. Neuvěřitelné, kreativní a neskutečně bájo. Za tento počin by si tvůrci Balance Mouse zasloužili jedno velké objetí.

trendhunter.com

 

Zfetuj si záda

iJoou (zdroj YouTube)Moxování. Kdybychom se nepovažovali za erudované znalce technologických serepetiček, koupili bychom si iJoou. To jen proto, abychom mohli ostatním vysvětlovat, co to znamená moxování. Zjednodušeně se jedná o starý čínský princip odstraňování bolesti zapal-přilož-hotovo (funguje i na celé vesnice). Zapálený sušený pelyněk se přikládá k akupunkturním bodům, což má fungovat podobně jako samotná akupunktura. Dnes na tom jede řada celebrit, takže vznikl iJoou – malý vetřelec, co se přisaje na vámi zvolený bod a bude ho zahřívat pelyňkem. iJoou prý i zlepšuje proudění Qi. Tomu věříme stejně, jako prohlášení, že Michal David je převlečená Whitney Houston. Stejně máme neodolatelnou chuť si zamoxovat.

indiegogo.com

 

Láska je láska

Gameboy Watch (zdroj Firebox)Klidně nám to omlaťte o hlavu, ale když jsme viděli hodinky ve stylu legendárního Gameboye, nemohli jsme jinak. Sen každého opravdového pařana či pařanky a možnost ukázat světu hrdost na hodiny, dny a týdny strávené trénováním reflexů v Tetrisu, fantazie v The Legends of Zelda a taktiky v originálních prvních Pokémonech Red a Blue. A zvuky upozornění a budíčku mají hodinky ze Super Maria. Nerdgasm level over 9000.

firebox.com/Game-Boy-Watch

 

Stradivari Photoshopu

TourBox (zdroj TheGadgetFlow)Abychom ty Gameboy hodinky vyvážili něčím opravdu užitečným, máme tu pro vás TourBox. Používáte-li Photoshop nebo podobný software, díky kreativnímu ovladači od Tour Tech se budete cítit jako DJ. Kolečka, tlačítka, další kolečka, další tlačítka a všechna si můžete nastavit podle sebe. Plynule přecházíte mezi nástroji, v mžiku měnit jejich sílu a nastavení a celý proces editování grafických materiálů je tak efektivnější a rychlejší. Spíše než DJ se z vás stane grafický dirigent. Napište si to jako pracovní pozici do životopisu a dejte vědět, zda to na zaměstnavatele funguje. Kdyžtak si to necháme patentovat.

kickstarter.com

 

Nahoď klapky

Wear Space (zdroj Japan Times)Dvě slova: open space. Někdo z nich má legraci, v jiném budí hnutí žluči a pro dalšího je to ráj produktivity, efektivity a lásky k lidem. Ten poslední z nich je také nejspíš sociopat. Otevřené kanceláře jsou fajn, když potřebujete probrat s kolegy, zda již odesílali mail klientovi, jak se nastavuje vyúčtování v systému či když potřebujete po kolegovi katapultovat papírovou kuličku. Když ale potřebujete napsat článek do CHARGERu a chcete boží klid, není úniku. Proto nám přijde Wear Space jako úžasně prostý a účinný vynález. Nemusíte si zvýšenými decibely demolovat sluch ani rezervovat celou zasedačku. Prostě si nasaďte tuto korporátní helmu a ponořte se do zenového tunelu. Kéž by něco takového existovalo, když jsme chodili do školy – ideální místo na taháky.

trendhunter.com

 

Pšouk out

RepAir (zdroj Fashnerd)Znečištění vzduchu je poslední dobou stále aktuálnějším problémem. Obzvláště potom, co zjistíte, že ta romantická mlha halící Prahu je vlastně inverze. Ano, naše pražské plíce se plní mnohem lepším vzduchem než třeba v Paříži či Madridu, ale úplný KRNAP to taky není. Ale to se může brzy změnit. Designéři z Klotters přišli s tričkem pohlcujícím oxidy dusíku, síry a jiných látek znečišťujících vzduch, takže se i obvyklý lidský tvor povalečovitého typu může zapojit do boje za záchranu planety. Juch! RepAir pohlcuje i zápachy, ale zatím nevíme, jak moc, takže pohodlné vypuštění „ticháčka“ v autobuse raději odkládáme. A k tomu všemu je tričko genderless, což je nový slim-fit. Nebo taky ne.

kloters.com

 

Když už jsou ty Vánoce, máme pro vás tři další, krapet romantičtější tipy na dárek pod stromeček.

Coodle, the pillow for cuddling (zdroj Awesomestufftobuy)  Plush Unicorn Bouquet (zdroj Incredible Things)  I tried pin (zdroj Etsy)

Připravil: Dominik Ježek

Foto: archiv výrobců

 

Zpět