TRENDY ZA TISÍC!

CHARGER V SOUBOJI S NÁKUPNÍ HOREČKOU NA NETU
#MÓDA
Zpět

Obléknout se ve značkovém obchodě umí každý. Ale co to zkusit přes tablet v internetovém second handu? Protože platí, že kdo nezkusí, neví, pustili jsme se do internetové nákupní expedice. Módní bloggerka Martina Kaufmannová z blogu Freecoolina.cz dostala limit 1 000 korun a úkol obléknout se v obchodě Vinted.cz. Jak jí to šlo a co pořídila?

 
 
Přes net si dneska koupíte domácí kino, dovolenou i rohlíky. Tak proč ne oblečení z druhé ruky? Retro věci jsou navíc pořád v módě, takže budete trendy. Akorát je dobré vědět, jak na to. Prozkoumat terén jsme se rozhodli na stránce Vinted.cz, což je reinkarnace legendárního VotočVohoz. Funguje jako internetový bazar a sociální síť zároveň, a to už od roku 2011. Dá se tu nakupovat, prodávat nebo vyměňovat oblečení, doplňky a kosmetika. A když máte čas a náladu, můžete probrat cokoli od módičky po mejkap s ostatními uživateli na diskusním fóru. Ale od toho tu dneska nejsme. My chceme šopovat.
 

JAK TO FUNGUJE?

První dobrá zpráva je, že celý byznys s oblečením se odehrává jak na klasické internetové stránce, tak prostřednictvím aplikace, která funguje na Androidu i na iOS. Po stáhnutí aplikace se stačí zaregistrovat buď pomocí facebookového profilu, e-mailu, anebo služby MojeID. Já se hlásím přes Facebook rovnou na appku. Vytvořím si profil, pomocí kterého můžu nakupovat i prodávat. V profilu se ostatním uživatelům ukazuje mimo jiné to, zda zasíláte věci jenom na dobírku, nebo jestli vyžadujete platbu předem. Abyste se vyvarovali obchodování s podvodníky nebo lajdáky, můžete každou transakci ohodnotit. Když jste spokojení, napíšete pochvalu, a naopak. Hodnocení se přilepí k vašemu profilu, takže každý hned ví, s kým má tu čest.

 

JDE SE NA VĚC!

Aplikace je jednoduchá. V dolní části se zobrazuje lišta, která vás snadno dovede ke všem službám. Nabídka je neskutečná. Právě teď je tu například 493 804 triček k okamžitému prodeji. Stihnu projít všechna? Dejte mi šest dalších životů! Pouštím se do prohlídky naslepo, ale za chvíli to vzdávám.

To se vážně nedá! Nezbývá než zboží trochu specifikovat. OK, dneska to bude pruhované tričko. Nejdřív to zkouším pomocí katalogu, ale nakonec skončím u lupy. U kalhot a bot už je to jednodušší, přesto všechny nové návštěvníky upozorňuji, že veškeré vybírání je opravdu na dlouho. Taková je cena za širokou nabídku.

 

MŮJ NÁKUP

Co všechno tu najdete? V podstatě cokoli. Od úplně nových hadříků s visačkou až po věci, které někdo našel na dně prádelního koše z konce 20. století. Po vyhledání kousků, které se mi líbily, kontaktuji prodejce. Stačí kliknout na vybranou věc a objeví se dialog, v němž majiteli napíšete zprávu. Komunikace se všemi byla svižná a seriózní. Odpověděli mi během jednoho dne. Musím ale přiznat, že jsem si vybírala jen z prodejců s dobrým osobním hodnocením. Všechno, co jsem chtěla, jsem také dostala. A co to nakonec bylo? Z velkého množství nejrůznějších kousků to vyhrál pruhovaný rolák s 3/4 rukávy, tmavě zelené kalhoty a šněrovací baleríny. Do rozpočtu jsem se vešla ještě s rezervou. Co říkáte cenám? Triko za 190, kalhoty za 300 (+ 42 poštovné), boty za 400. Dohromady tedy 932 Kč! To jde, ne?

 

HODNOCENÍ BLOGGERKY MARTINY KAUFMANNOVÉ

VÝHODY:

  • Aplikace je uživatelsky jednoduchá a hezky přehledná.
  • Vkládání oblečení přes aplikaci je jednodušší než přes web.
  • Velké množství uživatelů / potenciálních zákazníků na jednom místě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

NEVÝHODY:

  • Stejně jako u všech podobných služeb vám nikdo nezaručí, že dostanete od prodávajícího odpověď.
  • Někdy se jí prostě nedočkáte.
  • Vinted má sice černou listinu s podvodníky, ale i tak si musíte dávat pozor. Doporučuju kontrolovat pozitivní a negativní hodnocení u případných prodejců/zájemců.

 

Vinted

VintediOS, ANDROID (zdarma)


 

Text: Martina Kaufmannová, foto: Jakub Fišer (photo.kubajsz.com)

Zpět