To nejvymazlenější v červenci

Technologické serepetičky nejen na léto
#To chceš
#Klenoty
#Připojené hračky
#nakopavky
Future is now. Pokud byla tato fráze dříve okřídlená, nyní se z ní stalo otřepané klišé, jehož křídla někdo důkladně přejel sekačkou. Mrmlejte si, co chcete, je to pravda. A náš výběr to dokazuje!
Zpět

ayi-smart-mirrorAjí, zrcadlo!

 

“Zvyšuji teplotu na 72 stupňů, přehrávám Spotify,” promlouvá sladký hlásek zpoza zrcadla v moderním proskleném bytě. Pokud se nyní bavíte nebo hrozíte nad představou postupně se grilujících lidí za zvuků Dvořákovy Novosvětské, dovolíme si dodat, že jde o stupně Fahrenheita. No netvařte se tak zklamaně! I když vám bez výslovného příkazu neudělá z bytu saunu (zatím), Ayi dokazuje, že sci-fi filmy měly pravdu. Představte si, že se probudíte a ochraptělým zvoláním “Hej, Ají!” zapnete vaše zrcadlo, na jehož „displeji“ kromě vašeho ranního účesu uvidíte seznam dnešních záznamů v kalendáři, jaké bude počasí, jakou máte teplotu v pokoji a když máte ráno schůzku, Ayi vám navrhne, že za vás objedná Uber. Plus má tolik dalších funkcí, že se vám z toho zatočí hlava. Sněhurka asi nebude ráda.

 

https://www.kickstarter.com/projects/ayi-smart-mirror/ayi-ai-powered-smart-mirror

 

Mozek na řidítkáchsmarthalo-two-1

 

Cyklofanoušci všech zemí, spojte se! Konkrétně např. s GPS, vašim chytrým domovem, nebo s předpovědí počasí. Ano, po chytrých telefonech, hodinkách, náramcích a domovech přišel čas i na kola. SmartHalo 2 je takovým supermanem mezi tachometry. Má dotykový displej, navigaci, asistenta a dá se propojit s vaším fitness trackerem, protože prostě potřebujete, aby vám někdo na kole říkal, že jedete jako šnek a že potřebujete ujet ještě dalších 10 km, abyste vypotili tu včerejší svíčkovou. Co rozhodně potěší, je chytré světlo, které se po setmění samo zapne, a alarm, který 110 decibely oblaží každého, kdo s kolem začne třást či se ho snaží přemisťovat.

 

https://www.kickstarter.com/projects/smarthalo/smarthalo-2-make-your-bike-smarter

 

Voyager-collapsible-electric-kettleChobotničí konvice

 

Ačkoliv je dnes varná konvice ve výbavě pokoje každého lepšího hotelu, ne vždy jedete někam, kde ji mají. A nemusí to být jen ve vašem novém obytném voze. Stačí když se musíte v kuchyňce v práci ráno prodírat davem, abyste si mohli vylouhovat svůj oblíbený nakopávač. Komu se tedy v práci nechce štípat dřevotříska ze stolu neoblíbeného kolegy a venku si na ohni v ešusu vařit vodu na otevřeném ohni, může se poohlédnout po Voyager Kettle od Nomad Joe. Tato stylová, skládací zelená chobotnice potěší nejednoho milovníka čaje nebo milovnici French Pressu. Trochu jsme v redakci přemýšleli, jestli se konvice více podobá mimozemšťanům ze Simpsonů nebo Kaplického knihovně. Co myslíte?

 

https://www.geeky-gadgets.com/voyager-collapsible-electric-kettle-21-06-2019/

 

Každé ráno na pianopiano-Lumi-main-1204x642

 

Chtěli jste se vždy naučit na piano, ale nikdy jste neměli dost času/energie/podpory/peněz/bránil vám v tom obří mýval? Anebo jste zaklapli na střední škole dekl, jinými slovy víko klaviatury, a šli jste namísto hodin klavíru na pivo? Teď máte možnost do toho opět vklouznout s pomocí Roli Lumi. Barevně nasvícené interaktivní klávesy vás pomocí appky naučí správný prstoklad, převedou vaše oblíbené popové hitovky do cover verzí pro piano, po kterých vás zulíbá vaše milovaná polovička (nebo aspoň uvaří), a celé je to zabalené do obalu, který vypadá jako větší širokoúhlý tablet. Tak co, už žádné výmluvy?

 

https://www.wired.com/story/roli-lumi-keyboard/

 

fito tap pro sluchatka plus reprakBabylonské repráčky

 

A je to tady. Každý lenoch, co se nechce učit jazyky, má nyní o důvod více hlouběji se pohroužit do dabovaných seriálů. Dobře, nebudeme tu pouze dštít síru a hejty. Ani ti nejlepší polygloti se nedomluví všude na světě. Bezdrátová sluchátka Fito totiž kromě spousty úžasných funkcí jako voděodolnost, superjednoduché ovládání nebo chytrý spořič baterie mají též nabíjecí váleček, který má vlastní reproduktor a dokáže překládat mluvené slovo tam a zpátky z více než 30 různých světových jazyků včetně např. japonštiny. Funguje jako takový real-time Google Translator: zmáčknete tlačítko, promluvíte česky, a strýček Fito to za vás řekne třeba čínsky. Ideální přístroj nejenom pro vyznavače červených trenýrek, popelníčků a Becherovky.

 

https://www.indiegogo.com/projects/tap-pro-the-most-cutting-edge-wireless-earphones

 

Klávesnicový sendvičmagnetic_keyboard_3

 

Hádejte, kde se u vás v práci nejvíce vyvalují a rozmnožují bakterie? Dovolíme si odhadnout, že klávesnice bude na špici nevydezinfikovaného peletonu. Co si budeme nalhávat, ač ji můžeme čistit sebevíc, každý den otáčet a vyklepávat jak divoši, pod klapajícími klávesami přeci jenom něco zůstane a v některých případech začne i žít vlastním životem. Připojte k tomu jezení nad klávesnicí některých nejmenovaných redaktorů a jedné redaktorky, do které bychom to vážně neřekli, a objev nové mikrofauny a mikroflóry je za dveřmi. Proto si ceníme magnetické klávesnice z dílny Yanko Design, kterou můžete otevřít jako sendvič a jednoduše vyčistit. Jak jednoduché!

 

https://www.yankodesign.com/2019/07/03/you-can-pull-this-magnetic-keyboards-two-halves-apart-for-easy-under-the-key-cleaning/

 

Fotky: Archiv výrobců

Vychytávky pro vás hledá: Dominik Ježek

Zpět