To nejlepší co uvidíte na letní letné

#Návody a inspirace
#appky
Zpět

Taky si už několik let říkáte, že se tam musíte konečně zastavit, a ještě jste to neudělali? Letos musíte.

 

8M3_6_photo_Matthieu_HageneLetní Letná je v Praze už čtrnáct let a spousta lidí si na ni už zvykla natolik, že si bez ní konec prázdnin nedokáže představit. Právě na Letné se setkávají Pražané i návštěvníci metropole, aby se nechali unést do magického světa nového cirkusu. Dechberoucí představení velkých světových hvězd, velkolepá přehlídka českých souborů, žonglování, klaunérie, hudební program, filmové projekce, výstavy a workshopy – to vše tu na vás čeká a doufá, že budete z Letné odcházet propocení novými zážitky. Je tu všechno, co patří k cirkusu: maringotky, šapitó, ohně, tanečníci v barevných kostýmech i krásné artistky skoro bez nich, Letní Letná nepřestává lovit největší hvězdy nového divadla a servíruje nám je přímo pod nos. Je to jedna velká show, která potěší oko i sluch a přenese vás do světa vzrušujících pohybů v rytmu i mimo něj. Tohle je místo, kam můžete přijít každý ze čtrnácti festivalových dní, aniž byste se nudili. Kolikrát za večer si řeknete – jak je tohle jenom možné? Před návštěvou Letní Letné si tuhle větu doma pořádně nacvičte, protože výkony účinkujících odporují fyzice. Co nejlepšího na vás letos čeká podle redaktorky Chargeru?

 

1DSC_6431www.frantisekortmann.eu

 

Letošní ročník se uskuteční v termínu od 17. srpna do 3. září a nabídne lákadlo v podobě několika souborů světové extratřídy. Kanadský Cirque Alfonse dorazí se svou novou show, která bez rozpaků boří zažitá pravidla. Kanadští „dřevorubci“ návštěvníkům předvedou revoluční představení BARBU, které je plné originálních akrobacií, odvážných výstupů a řízné muziky.

 

DSC_4686 2www.frantisekortmann.eu

 

Francouzsko-belgický soubor Colectiff Malunés přenese diváky do světa, kde se realita současnosti prolíná s dobře známými motivy pohádek našeho dětství. Francouzský soubor Atelier Lefeuvre & André předvede své nejsilnější zbraně v podobě humoru, poetiky, absurdity i cirkusového mistrovství. Katalánský soubor Escarlata Circus s třicetiletou tradicí nabídne show plnou obratnosti a smíchu.

 

0DSC_5912www.frantisekortmann.eu

 

Vedle zahraničních hvězd bude v programu bohatě zastoupena i česká scéna nového cirkusu. Jeden z nejpopulárnějších současných českých souborů Losers Cirque Company vystoupí s premiérou představení KOLAPS.

 

Cirk La Putyka připravil představení, které bude k vidění pouze na Letní Letné. Další novinkou budou HRDINKY z dílny Cirkusu TeTy, který se nechal inspirovat komiksovými hrdiny všedního dne.

 

forever-happily-3-beno-t-martrencharNabitou podívanou nabídne Duo Hand to Violin s jejich Dobou plastovou, která v sobě propojuje akrobacii, hru na housle, tanec a zpěv. Soubor Holektiv předvede originální divadelní představení s tancem, akrobacií a kávou. Squadra Sua uvede alegorii klaunské lásky k dortům a herecké lásky ke klaunům. Dále vystoupí třeba VOSTO5, Ilmatillu, Feel the Universe, Bratři v tricku, Běžkařská odyssea.

 

Za pozornost rozhodně stojí i tři tematické večery. Cirksession představí novou vlnu cirkusové tvorby u nás, Mimesession nabídne v komponovaném pásmu tradiční setkání mimů všech generací. Třetí večer bude patřit mistrům žonglérského umění. Na své si přijdou i návštěvníci z řad dětí, pro ty budou připravená nejen dětská představení, ale i výtvarné a cirkusové dílny. Více informací naleznete na www.letniletna.cz, kde můžete rovnou zakoupit i vstupenky.

 

TIP CHARGERU:

Muzika? Film? Divadlo? Chcete vždy vědět, co se zrovna kde děje na kulturní scéně u vás doma nebo u sousedů v Hradci? Stáhněte si nejlepší českou appku s kulturním přehledem GoOut. Je zdarma, a to jak pro Android, tak iOs.

 

GoOutGOOUT

Android, iOS (zdarma)

 


Text: Zuzana Kantorová, Foto: Matthieu Hagene, Andrei Kalamkarov, Benoit Martrenchar, František Ortmann, Idil Sukan

Zpět