THE TRAIL

#hry
#appky
Zpět

Nějaký text Ve světě počítačových her není většího kecky než Petera Molyneux. Britský designér ve dvou předchozích dekádách přišel s mnoha revolučními nápady, postupem času se z něj však stal spíš oblÍbený terč médií. Jeho novinka The Trail je přitom jednou z nejpříjemnějších her loňského roku.

 

Spíš než o originální herní náplni je The Trail o pocitech. Zaujme vás minimalistickou uměleckou stylizací, barevností a světem plným překrásných výhledů. To v mobilních hrách nevídáme často, ale pokud nemáte romantickou duši a čekáte od hry hlavně to, že se bude skvěle hrát, nejspíš vás The Trail zklame.

Xperia-X-Compact_black_frontZejména na menších displejích (5″ a méně) a slabších telefonech se totiž neovládá vůbec dobře. Hlavní náplní hry je totiž sbírání nejrůznějších předmětů ze země, což je problém, pokud je na obrazovce víc aktivních prvků a vy potřebujete zvednout tu jednu zatracenou šišku. Ale ani s nadupaným phabletem hra není o moc zábavnější. Ve výsledku „jenom“ putujete po malebné krajině, sbíráte suroviny, vyrábíte náčiní a budujete si svůj nový život. Pokud vás takové téma nezajímá, pak se u hry budete neuvěřitelně nudit. Pokud se rádi touláte krásnými virtuálními světy, budete The Trail bezvýhradně milovat.

 

The Trail je především odpočinková záležitost, kterou si zapnete doma v posteli, když nemůžete usnout. Na pár minut v metru to určitě není. Hra postrádá to, co od mobilních her očekáváme, tedy okamžitý úspěch a odměnu, což ale není špatně. Oceňujeme především Peterovu odvahu – The Trail je mezi mobilními hrami rozhodně unikátní počin, který si zaslouží pozornost. Jen to zkrátka není taková neodolatelná pecka, jak si Molyneux zřejmě myslí. A na to už jsme si vlastně zvykli.

 

logoskaut-100x100THE TRAIL

ANDROID, IOS (zdarma)

 

 

 


Text: Lukáš Kunce, Foto: archiv

 

Zpět