Tepláky

Do práce i na večírek
#Návody a inspirace
Zpět

IMG_8497-2Jógamatky se třemi pruhy se staly nejpopulárnějším módním doplňkem office manažerek a luxusní tepláky, které stojí stejně jako kožená kabelka s logem známého módního domu, má ve skříni nejeden manažer. A rozhodně v nich nechodí jenom běhat.

 

 

 

 

Už pár let se sportovní móda (tzv. „athleisure“) drží v žebříčku trendů hodně vysoko. A nevypadá to, že by se to mělo v dohledné době změnit. Vliv na tenhle globální trend mají sociální sítě: ty v nás podnítily a rozšířily touhu po zdravém životním stylu a v mileniálech pak touhu po lajcích, které zaručeně zaprší, když si vystojí několikahodinovou frontu na limitovanou edici tenisek podle jejich oblíbeného rappera.

 

 

IMG_8421

Dnes už, s trochou nadsázky, nestačí pouze běhat, ale je důležité v čem. Nemusíte umět všechny ásány, protože „yoga pants“ můžete klidně nosit jen tak. Tepláky postupně ztratily přídomek společenské nevhodnosti a získaly si přirozený respekt a uznání. Není divu, když se sportovní módy chytli takoví trendsetteři, jako je král Kanye West (spolupráce s Adidasem na několika kolekcích), královna Beyoncé (kolekce Ivy Park pro britský TopShop) nebo princezna Rihanna (kolekce Puma Fenty).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nová ukázková Studio kolekce rychlomódního gigantu H&M se nese v duchu romantiky versus čiré sportovní funkčnosti. Shayne Oliver, hlavní designér newyorské kultovní značky Hood By Air, která čerpá ze sportovního streetwearu, pracuje na nové kolekci pro módní dům Helmut Lang. Louis Vuitton se spojil s kultovní streetovou značkou Supreme a vytvořil kolekci, která se vyznačuje obřími logy a obřími cenami za kus (je libo kufřík na skejt za 54 tisíc dolarů?). Sportovní móda to dokázala, ze dna až na vrchol dekadentního luxusu: z fitka, stadionu, ze sídliště, z ghetta to dotáhla až na luxusní večírky hollywoodských hvězd. A nemusíte být vůbec Kate Moss, Ryan Gosling, The Weeknd nebo Selena Gomez, abyste si mohli pořídit nějaký zatraceně trendy sportovní kousek.

 

1027_202

 

PUMA X FENTY
IMG_8392Kdo by nechtěl boty jako pro princeznu? Navíc když je navrhovala jiná princezna. Barbadoská sexy pohodářka Rihanna. Na podzim představila na pařížském týdnu módy další Fenty spolupráci s Pumou. Jejím teniskám narostly podpatky a unisexové pantoflíčky se opentlily obřími saténovými mašlemi. Rihanna popustila uzdu fantazii a namíchala divoce teplákovky s rokokem. Pokud jsou na vás mašle a jehlové podpatky přece jen maličko moc, zkuste třeba tyhle pohodlné kotníčkové platformy. U nás je můžete zkusit objednat na Freshlabels. Pokud ještě budou, tohle zboží je totiž zatraceně horké a na e-shopu se dlouho neohřeje! Ale nezoufejte, Rihanna určitě zase něco dalšího přichystá. A šušká se, že kromě saténových tepláků by to mohla být i nová řada dekorativní kosmetiky, stále pod značkou Fenty. Tak se nechme překvapit.


Text: Jana Patočková, Foto: H&M, Freshlabels & Duhovka

Zpět