TELEFON V HLAVNÍ ROLI

Nejlepší scény s telefony
#Téma
Zpět

Když jsme kdysi prožívali dobrodružství Macha a Šebestové s jejich utrženým sluchátkem, sotva jsme mohli tušit, že se díváme na průkopníky mobilní komunikace. Sluchátko, telefon nebo mobil hrají důležitou roli ve spoustě filmů – českých i těch hollywoodských. Pojďme si připomenout nejlepší scény.

 

Hovor může být nahráván

 

tisnova_linkaDo tísně vás dostane thriller Tísňová linka. Mladičká Abigail Breslin coby Casey se ocitne ve spárech šíleného psychopata. Její jedinou záchranou je klidný hlas neznámé, avšak zkušené operátorky tísňové linky Jordan (Halle Berry), která jí pomáhá prostřednictvím tísňového volání sebrat sílu k boji o přežití a prostřednictvím mobilu ji navádí k dalším krokům při záchraně vlastního života.

 

 

 

V hledáčku psychopata

 

Quality: Original. Film Title: Phone Booth. For further information: please contact your local Twentieth Century Fox Press Office.

Jedním z nejznámějších filmů, kde telefon dostal jednu z hlavních rolí, je americký film Telefonní budka, jehož děj se odehrává skoro celý na jednom jediném místě, právě v telefonní budce. Stuart Shepard (Collin Farrel), arogantní mediální manažer odtud volá denně své přítelkyni. Jednoho dne se však jeho život změní jen díky zazvonění telefonu v budce. Stuart se bez váhání rozhodne sluchátko zvednout a hlas v telefonu mu oznámí, že pokud se rozhodne zavěsit a odejít, bude okamžitě zastřelen psychopatem, který ho má na mušce. Mysteriózní thriller nechává diváka až do poslední chvíle v napětí, protože nikdo netuší, jak to celé dopadne.

 

 

Útěk do reality

 

matrix3

Díky telefonní budce mohl vzniknout také příběh celosvětově proslulého Matrixu. Mladý počítačový expert Thomas Anderson a zároveň obávaný hacker Neo (Keanu Reeves), dokáže díky telefonnímu spojení cestovat mezi vzbouřeneckou lodí Nabuchodonozorem a nitrem samotného Matrixu. Drnčivý zvuk telefonu provází celý film a divák je vždy napnutý zd li nejen Neo, ale také ostatní členové posádky Nabuchodonozoru stihnou pomocí telefonního sluchátka uniknout nebezpečným agentům.

 

 

 

 

V rukou psychopata

 

cellular2

Podobný motiv má americký film Cellular, kde telefonní spojení zachrání život Jessice Martinové (Kim Basinger). Té se pomocí telefonu poskládaného z trosek podaří kontaktovat na mobil neznámého mladíka, kterého svým vyděšeným hlasem přesvědčí, aby se ji pokusil zachránit ze spárů únosců. Život nejen Jessicy ale také jejího manžela a malého syna závisí pouze na nezkušeném Ryanovi (Chris Evans), který se díky jednomu telefonnímu hovoru stane součástí světa plného intriků a vražd. Jedno poučení na okraj: vždy si s sebou v autě vozte nabíječku na mobil!

 

 

Za sedm dní!

 

Zazvoněním telefonu tuhne divákovi krev v žilách v hororu Kruh. Ten, kdo sev tomto filmu podívá na videopásku plnou obrazů, které si člověk nepředstaví ani v těch nejděsivějších snech, obdrží bezprostředně po zhlédnutí šokující telefonát, ve kterém se dozví, že jeho život skončí přesně za 7 dní. Této záhadě nechce uvěřit odvážná reportérka Rachel Kellerová (Naomi Wattson) a snaží se celé podivné skutečnosti přijít na kloub. Pásku není vůbec jednoduché získat, ale nakonec se to i jí samotné podaří. Po zhlédnutí pásky se i ona dočká zazvonění telefonu, aby zjistila, že jí zbývá pouhých 7 dní na to, aby společně s přítelem  Noahem (Martin Henderson), našla způsob jak se prokletí ubránit.


 

Text: Radka Kuchtová

Zpět