Svět Google

Google, to už dávno není jenom vyhledávač.
#VYGOOGLENO
Vybrali jsme pro vás 6 zásadních vychytávek od Googlu, které by ve vašem telefonu neměly chybět. Co je na nich nejlepší? Všechny jsou zdarma!
Zpět

Google Google

Všichni jsme zvyklí na klasické textové vyhledávání, ale doba přece jenom pokročila. Díky aplikaci Google můžete telefonu udělovat příkazy pomocí hlasu. Pokud tedy budete potřebovat rychle zavolat mamince, ale nechce se vám ji hledat v dlouhém seznamu kontaktů, jednoduše zavelte „Ok Google, volej maminka“. Pomocí příkazu „spustit“ dokonce můžete bez námahy zapnout kteroukoliv nainstalovanou aplikaci.

dokumenty GoogleDokumenty Google

Chytrý telefon je skvělý bavič a neméně dobrý pracovní asistent. S Dokumenty Google se vám dostává plnohodnotné kancelářské sady, díky které můžete psát a upravovat texty a vytvářet sofistikované tabulky i efektní prezentace. Všechny dokumenty lze synchronizovat napříč všemi počítači, mobily a tablety, na které se přihlásíte se svým účtem Google.

 

Mapy Google

Už si ani neumíme představit, že bychom se ve městě ztratili a neměli po ruce spolehlivého pomocníka. Mapy Google umí přesně určit vaši aktuální polohu a nejkratší Mapy Googlecestou vás navigují do zvolené destinace, a je jedno, zda jedete autem, MHD, nebo pěškobusem. Mapy a jejich zobrazení Street View jsou skvělou hračkou také pro zvědavce a objevitele – podívat se na kterékoliv místo na světě, aniž byste se museli pohnout o jediný metr, to je slušná nabídka. Takový interiér Staroměstského orloje naživo navštívíte jen těžko, ale díky Mapám můžete. A stojí to za to.

Google Chrome

google chrome logoNejpoužívanější webový prohlížeč funguje v mobilu stejně dobře jako na počítači. Šetří čas a synchronizuje záložky i oblíbené položky mezi všemi vašimi zařízeními. Má intuitivní ovládání a Google do něj dokonce zaintegroval překladač, takže si jediným klepnutím můžete přeložit kteroukoliv stránku rovnou do češtiny. Navíc nabízí i funkci „Spořič dat“, kterou si můžete
spustit v nastaveních Chromu a tím ušetřit až 50 % přenesených dat na mobilu.

 

Google Keep

google keep logoZapomnětlivost je zásadní civilizační chorobou. Google Keep je spolehlivá poznámková aplikace, která vás na všechny úkoly upozorní tak, jak si vy přejete. Jednotlivá připomenutí lze navázat kromě času i na polohu, takže pokud například dorazíte do obchodu, zobrazí se vám nákupní seznamy. Už žádné pozdní příchody ani nekompletní nákupy!

 

Překladač Google

Translate logo 2015Umět jazyky je skvělá věc, ale pokud v některém máte větší či menší mezery, Překladač Google vás nenechá ve štychu. Nejenže umí překládat manuálně vyťukaný text, ale poradí si i s mluvenou konverzací dvou lidí, kteří mluví dvěma různými jazyky. Díky technologickým kouzlům lze pomocí kamerky telefonu v reálném čase překládat i tištěný text.

 

Samsung Galaxy S6 edge

Zpět