Super mario run

#hry
#appky
Zpět

Legendární instalatér s knírem po více než 30 letech doskákal na mobily. Jak mu sluší dotykové obrazovky?

 

Japonský herní gigant Nintendo se do vod mobilních her pustil teprve loni. Bohaté zkušenosti s přenosnými konzolemi jako Game Boy na tomto poli využít nemůže – mobilní hry musí být jednoduché, instantně zábavné a pokud možno ovladatelné jedním prstem. To všechno Super Mario Run splňuje, jenže ho trápí celá řada jiných problémů.

 

Předem je třeba říct, že mobilní Mario je jiný, než jak si ho pamatujete z domácích konzolí. Zůstaly jen kulisy, známí nepřátelé a pár zvuků. Hlavní rozdíl je v tom, že v Super Mario Run běží hlavní hrdina kupředu zcela automaticky a vy máte kontrolu pouze nad načasováním výskoků. Většinu nepřátel Mario přeskočí sám od sebe, a vy se tak můžete plně soustředit na dva hlavní cíle – sbírání co největšího množství zlatých mincí a všech pěti fialových mincí.

 

Super Mario Run trpí všemi známými nemocemi freemium her. Na obsah je docela chudý – placená verze vám zpřístupní jenom 24 krátkých úrovní, ale abyste hned nenabyli dojmu, že je to málo, připravili si tvůrci tisíc důvodů, proč byste každým levelem měli proběhnout minimálně desetkrát. Buďte rychlejší, nasbírejte víc mincí, buďte lepší než hráči ze všech koutů světa… Jasně, herní dobu to pořádně natáhne, málokdo ale bude mít chuť všechno opakovat do zemdlení. Za bezmála tři stovky je to prostě málo.

 

Cena útěchy? Můžete si postavit svoje houbičkové království. To je totiž přesně to, co chcete ve hře s Mariem dělat. Sbírat absurdní množství mincí a svými skvostnými výkony lákat nové obyvatele. Něco podobného přece umí polovina mobilních her „zdarma“, a to je přesně ten důvod, proč se tomu měl Mario vyhnout.

 

Vstup na pole mobilních her Nintendu zjevně nevyšel podle plánu. Super Mario Run si do svých zařízení stáhly miliony uživatelů, ale za plnou verzi pro iOS zaplatilo údajně kolem 5 % hráčů, na Androidu to pravděpodobně bude ještě méně. Mario pro mobily je bohužel až příliš jednoduchá hra. Nabízí výzvu pouze odvážlivcům, kteří mají chuť a čas hrát pořád dokola pár jednoduchých úrovní. Takhle si Maria nepamatujeme. Za vyzkoušení to stojí, ale koupi plné verze si raději pořádně rozmyslete.

 

iconSUPER MARIO RUN

ANDROID, iOS (demo zdarma, plná hra 10$)

 

 


Text: Lukáš Kunce

Zpět