Šup zpátky do školy

a s moderní výbavou
#To chceš
#vychytávky
#gadgets
Vedra ani pořádně nezačala a dovolené a prázdniny už jsou skoro fuč. Kromě studentů ale myslíme i na tvrdé kancelářské dříče, kteří by rádi poladili svoje vybavení. S naším výběrem určitě zazáříte (ha-ha).
Zpět

Linedock740Tak trochu jiná dockina

Akce 2v1 nebo 3v1 dobře známe z kdejaké reklamy. Kdo by ostatně nechtěl dva burgery a tři dovolené za cenu jednoho kusu? V technologickém sektoru jde ale spíš o spojování různých zařízení do jednoho. A někdy nestačíme valit bulvy, co všechno se dá do malých kovovo-plastových těl natřískat. Třeba takový Linedock. Nejenom, že je to tenká externí nabíječka s kapacitou 20 000 mAh, ale i externí SSD disk, dockovací stanice s 9 porty včetně čtečky SD karet, klasických USB, USB-C, HDMI nebo Mini DisplayPortu, ale funguje i jako chladící podložka a bezdrátová nabíječka telefonů. Tvůrcům jsme napsali, že bychom byli rádi, kdyby další generace Linedocku uměla vyvenčit i našeho psa. To by bylo teprve několik v jednom!

 

https://linedock.co/

 

lockbookMilý neodemknutelný deníčku

Deníčky bývají báječná věc až do doby, než si je někdo nepovolaný otevře a nedej bože sdílí vaše nejniternější pocity a touhy s jinými lidmi. To je mnohem větší trapas, než když pod vámi vrže kožené křeslo nebo jste si omylem polili kalhoty čajem. Většina z nás má alespoň jeden sešit s nějakou tajnou informací a neustále ho držet jak v oko v hlavě nebo s sebou tahat vyřezávanou dřevěnou truhlu prostě není ono. Když už jsme výše nakousli to spojování, někoho konečně napadlo dát dohromady zápisník, zámek a biometrické technologie. Do Lockbooku se bez otisku prstu totiž nedostanete a kromě papírových stránek do něj můžete uložit i menší pravítko, sluchátka nebo post-it bloček.

 

https://www.indiegogo.com/projects/lockbook-own-a-personalized-notebook#/

 

Rocketbook-Wave-Product-With-Microwave-2-f4a3c5dBlok Rakeťák

Když už jsme u těch bloků, pojďme zabrousit trochu do budoucnosti. V mikrovlnce se totiž nedá jenom z vašeho oblíbeného sendviče udělat spálená sušenka. Dají se v ní vymazat i poznámky z RocketBooku. Ano, čtete dobře. Otevřete mikrovlnku, vložíte zápisník, zapnete a vaše poznámky zmizí jako kouzlem. Zápisník zůstává bez poskvrny. A pak, že se nešikové nemohou stát kouzelníky! Pokud nechcete vystavovat svůj zápisník bombardování mikrovlnami, na verzi Everlast můžete použít vlhký hadřík. Podmínkou pro obě verze je psaní pomocí pera FriXion Point, kterých dnes najdete v papírnictví mraky. Co děla z Rocketbooku hudbu budoucnosti je propojení s aplikací v telefonu, skenování a ukládání do cloudu či odesílání na jiná místa a řazení stránek podle QR kódů. Povinná výbava každého digitálního domorodce.

 

https://www.rocketbook.cz/

 

3d simo mini3D pero pro všechny

Řezat, pálit, tavit, pájet a k tomu ještě 3D kreslit. Pero 3D Simo mini se určitě řadí do arzenálu všech velkých i malých kreativců. Ti nejmenší mohou ve verzi basic vytvořit barevný domeček pro svého domácího mazlíčka nebo si udělat cool náramek. Starší se mohou vrhnout do tajů elektrotechniky s nástavcem pro pájení, který je schopen vyprodukovat teplotu až 400 °C, do umělecké dekorace dřeva nebo nasadit pilku na plasty a udělat si skládacího dinosaura. A pokud se cítíte jako velký šéf, objednejte si rovnou jejich 3D Kit s manuálem a složte si své vlastní pero. Program pro 3D Simo je open source, takže i ten si můžete upravit dle svého. Nevíme jak vy, ale nám se z toho zorničky rozsvěcejí nadšením jak pouliční lampy.

 

https://3dsimo.com/cz/

 

splash sanitizerEko sanitizér do kapsy

Víme, že bychom si před jídlem měli jít umýt ruce. Díky, mami. Když si ale člověk dává na náměstí hot dog, nepoběží hledat nejbližší kašnu, ve které by si ošplouchnul ruce. Kašna asi stejně nebude nejlepší volba. Podobně jsou na tom vlhčené ubrousky, které se, ať si říká, kdo chce, co chce, rozloží v přírodě v řádů stovky let (proto je nemáte házet do záchodu), nikoli jako běžný ubrousek. Ve velikosti kapesní baterky tento třicetigramový titanový sprej zabíjí bakterie a zároveň vám roztok nepoškodí kůži. Výrobce tvrdí, že ho může bez problémů polknout i dítě. To bychom upřímně nezkoušeli, ale tento malý pomocník, který se vejde bez problémů na vaši klíčenku, si i tak získal naše sympatie.

 

https://www.kickstarter.com/projects/splashy-the-eco-germ/splash-pocket-size-eco-friendly-phone-hands-cleaner-sanitize/description

 

reon-pocket-3Vyvětráno, vychlazeno

Minule jsme tu měli větráček pro zpocená záda při nošení batohu, nyní se podívejme na bezbrašnové řešení. Sony pro nehorázná vedra přišlo s “klimatizací” vsazenou přímo do trička. Nutno dodat, že do speciálního trička, které si sami navrhli. To má totiž u krku našitou malou kapsu, do které se vloží malý chladič Reon Pocket (co si budem, kapsičku na tričko vám dokáže přišít i vaše babička). Ten si propojíte přes Bluetooth s mobilem a nastavíte si úroveň chlazení. Podle nám dostupných zdrojů by se měla číselná stupnice pro verzi na český trh proměnit v lokální “ranní vánek nad řepkovým polem – lednice na půllitry”.

 

https://first-flight.sony.com/pj/reonpocket

 

Autor: Dominik Ježek

Foto: archiv výrobců

Zpět