STYLOVKY

NA VŠECHNY VAŠE HRAČKY
#MÓDA
Zpět

Můžete to brát jako tip na vánoční dárek pro své blízké nebo si ho konečně pořídit pro sebe. O čem je řeč? O nestárnoucím kamarádovi (nejen) do deště, vlastně do každého počasí a pro každou příležitost – BATŮŽKU.

 

1kankenDávno pryč jsou ty doby, kdy slečny z kanceláře, paní profesorky nebo manažerky musely bezpodmínečně trápit svá záda kabelkami, které je hrbily na jednu stranu, protože batůžek by byl společenské a módní faux pas. Navíc dnešní ženy mívají kabelky pořádně narvané drobnostmi, které dříve neexistovaly: laptop, čtečka, mobilní telefon, power-banka a klubíčko neposedných kabelů od nabíječek, to je náš denní chleba. Bohudíky za naši tekutou modernitu a křížení trendů, díky němuž se městský batůžek v nejrůznějších provedeních stal pevnou součástí našich šatníků a přestal být výsadou středoškoláků a lidí s oblibou v outdoorovém oblékání a životním stylu. Trendy batoh navíc srovnal genderový stereotyp, protože je absolutně unisexový a podporuje tak oblékání, které není rozděleno a zatíženo genderovým stereotypem.

Batůžek je pro školáky, skauty, studentky a studenty, spisovatele nebo top manažery, boří hranice společenských a sociálních skupin.

Batůžek by byl ideálním kandidátem na prezidenta. Batůžek na Hrad! Představíme vám dva vaše potenciální nové přírůstky v šatníku: jeden autentický „made in Czech“ originál a jeden nadčasový šv.dský stoprocentně recyklovaný. Oba spojuje nejen to, že jsou cool, ale také zodpovědný přístup jejich tvůrců k životnímu prostředí.

 

2kanken

 

RE-KÄNKEN

Batůžek Känken švédské značky Fjällräven (oblíbené mezi skauty a dalšími milovníky toulek divočinou a přírodou) se může pyšnit mimo jiné tím, že za desetiletí své existence nikdy prakticky nezměnil design. Ani nemusel – je nadčasový, funkční a odolný. Poslední dobou se outdoorový Känken stal oblíbenou trendy součástí outfitů městských hipsterů i díky svému designu, který funguje jak na výletě po horách, tak na cestě hromadnou dopravou do práce. Batůžek s liškou ve znaku je sympatický také tím, že dlouhodobě vyznává zodpovědný přístup k životnímu prostředí, jehož vrcholem bylo představení celé nové edice lišáckých batohů, která je kompletně z recyklovaných plastů. Konkrétně tedy na každý jeden batoh bylo použito 11 pet lahví (i proto můžete pořídit 11 barevných variant). Navíc i jeho jednoduchý tvar minimalizuje při výrobě vznik odpadového materiálu. My bychom řekli, že tohle je rozhodně ta nejvíc cool transformace petky, která by vám neměla chybět ve skříni. U nás je navíc snadno dostupný na českém e-shopu Freshlabels.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KRAS

Kras je krása. Kras je také část jména bývalé studentky teorie umění a kurátorství Heleny Krásové, která se o módu a design zajímala dlouho předtím, než našla odvahu pustit se do vlastní produkce. Prostě a jednoduše jí v běžné nabídce chyběly produkty, které by vyhovovaly jejím představám o tom, co by sama ráda nosila. Jejím signature produktem se postupně staly právě batohy a batůžky, ať už se jedná o menší gym-bagy („pytlíčky“ se stahováním), nebo o větší a pevné rolovací batohy pro každou příležitost – od víkendového výletu po každodenní využití na knížku, termosku, počítač a svačinu. Její batohy mají jednotný střih, ale pestře, kreativně a citlivě variují v provedení nebo v kombinaci materiálů. Kras je typický také sublimačním tiskem a snahou o maximální využití lokálních zdrojů na prvotní materiály, individuálním a citlivým přístupem, ručním šitím a také tím, že jsou 100% veganské. Uděláte tak radost nejen sobě a svým zádům, ale také přírodě.

 

Kras @Concept Store Backyard

V Jirchářích 8, Praha 1

 

ReKanken@Freshlabels

Panská 9, Praha 1

Zelená 2870, Teplice

Zpět