STREAMOVACÍ KONKURENCE

#appky
Google Play není jedinou službou, která nabízí neomezený přístup ke kvantům dobré muziky. Vybrali jsme pro vás další zajímavé hudební platformy s podobně vrchovatými databázemi.
Zpět

SPOTIFY

V současnosti nejoblíbenější hudební platforma na bázi předplatného se chlubí zhruba 100 miliony uživatelů. Spotify nabízí poslech bez měsíčního předplatného, má to však drobný háček. V bezplatné verzi můžete hudbu poslouchat jen v režimu Shuffle, který náhodně vybírá skladby z vámi zvoleného seznamu skladeb, alba nebo celé knihovny interpreta. Po zaplacení předplatného se vám ovšem otevře brána k více než 30 milionům skladeb bez reklam a možnost ukládat si písničky do paměti telefonu. Premium verze je na první měsíc k dispozici zdarma.
spotify_iconiOS, ANDROID, MICROSOFT (zdarma/5,99 € měsíčně)

 

APPLE MUSIC

Také Apple vloni přišel se svou streamovací službou, která má být alternativou k úspěšnému obchodu s hudbou iTunes. Nové uživatele se snaží zlákat tříměsíční zkušební dobou a nabízí exkluzivní rozhovory s umělci a další obsah, který mohou díky funkci Connect přidávat sami interpreti. V blízké budoucnosti se na Apple Music chystají také hudební klipy. Co se týká množství obsahu a ceny, je na tom služba od Applu stejně jako konkurenční Spotify.

applemusic_iconiOS, ANDROID(zdarma/5,99 € měsíčně)

 

DEEZER

Deezer se může pochlubit zdaleka nejrozsáhlejší hudební knihovnou, která čítá více než 40 milionů skladeb. Tak velký náskok před konkurencí zajišťují zejména nahrávky z koncertů, které ostatní služby v nabídce nemívají. Deezer má také nejpříjemnější uživatelské rozhraní. Podobně jako Spotify nabízí omezený bezplatný režim, ovšem za cenu snížené zvukové kvality. Placená Premium verze dle očekávání zpřístupňuje offline poslech, odstraňuje reklamy a zvyšuje kvalitu na slušných 320 kbps.

deezer_iconiOS, ANDROID, MICROSOFT (zdarma/165 Kč měsíčně)

 

YOURADIO

České Youradio razí trochu jiný přístup než světová konkurence. Zakládá si totiž na tom, že je zcela zdarma, ale přitom si zachovává všechny důležité vlastnosti placených služeb včetně ukládání skladeb do paměti telefonu, vytváření playlistů i možnost přeskakování skladeb. Je to však vykoupeno nižší zvukovou kvalitou, kterou opláčou hlavně majitelé kvalitnějších sluchátek. Výhody volitelného předplatného pak spočívají především v odstranění reklam z celé aplikace.

youradio_iconiOS, ANDROID, MICROSOFT (zdarma/89 Kč měsíčně)

Zpět