Staňte se roztomilým anime

Beauty trend z asie
#Návody a inspirace
Zpět

Všimli jste si ve vašem facebookovém feedu, Instastories nebo v příbězích na Messengeru extrémně roztomilých selfíček, která jako by vypadla z Mijazakiho pohádek nebo z anime verze kteréhokoli Burtonova filmu? Pakliže ano, znamená to jediné: narazili jste na šíleně nakažlivou čínskou aplikaci „Meitu“, která se šíří rychlostí světla.

 

Meitu je fotofiltrová appka, která nabízí kromě klasických „zkrášlovacích“ filtrů i varianty úpravy fotek (přirozeně hlavně selfíček) převedením do grafického obrázku, tak trochu jako v „Malování“. Ovšem nebyla by to Asie, aby finální obrázky nepůsobily jako rozkošné animáky. Meitu zkombinovalo funkci před pár měsíci globálně populární aplikace „Prisma“, která měnila fotky v klasické obrazy, a japonské purikury – způsobu úpravy fotek pomocí emotikonů, komiksových prvků a dalších drobností v duchu „kawaii“ (japonské slovo pro „roztomilost“). Meitu se začalo šířit jako lavina od Pekingu přes Polsko až po Austrálii, miliony uživatelů chtěly zjistit, jak budou právě oni vypadat jako hlavní hrdinové neexistujícího anime. S ironií nebo naprosto vážně se tyhle fotky staly po několik týdnů vrcholem „produkce“ sociálních sítí. Někteří uživatelé vytvořili celé nekonečné galerie fantastických autoportrétů upravených v Meitu, jiní zkoušeli pokořit jeho možnosti tím, že zkoušeli stejnou fotku filtrovat více filtry (spoiler: zhruba po třech filtrech tak trochu „ztratíte“ tvář).

 

01_Hero_Front_white_Standard_Online_L-2 01_Hero_Front_white_Standard_Online_L-3 01_Hero_Front_white_Standard_Online_L-4 01_Hero_Front_white_Standard_Online_L-5

 

Meitu portréty se staly instantními memy, popkulturním fenoménem a hlavně: trendem. A co vy, už jste to zkusili? Ale pozor, hrozí nebezpečí závislosti.

 

daniela2 Daniela J2 J

 

BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM

01_Hero_Front_white_Standard_Online_L 1S téměř virálním nástupem Meitu se opět otevřela debata o bezpečnosti osobních dat, z nichž některé (samozřejmě především neoficiální a neautorizované) aplikace především asijského původu mohou přeprodávat. Firma stojící za úspěchem Meitu vydala oficiální vyjádření, že jejich přístupová povolení slouží v souladu s pravidly pouze k lepšímu cílení reklamy přímo v aplikaci. Každopádně je vždy dobře čas od času si připomenout, že při každém stahování aplikace je dobré pečlivě si přečíst podmínky a neodklikávat automaticky vše. A tak je to se vším, no ne? A teď už vám nic nebrání zkusit si, jak byste vypadali v anime světě vy!

 

Meitu ikonaMEITU

ANDROID, iOS (zdarma)

 


Text: Jana Patočková

Zpět