Sociální sítě, které nepoužíváte

(ale možná někdy budete)
#v síti
Zpět

Myslíte si, že když už máte deset let účet na Facebooku, mazlíte se svým profilem na Instagramu a občas vypustíte do světa nějaký ten chytrý tweet, že máte sociální sítě v malíku? Možná, že už je z vás dokonce pořádný zvíře na LinkedInu, který headhunteři nahání, jako by lovecká sezóna nikdy nekončila, paříte LoLko s Mishou a Jirku Krále jste obrečeli, chatujete s babičkou na WhatsAppu, stloukáte prkna podle návodů na Pinterestu, z loajality zůstáváte na Snapchatu a z lítosti na Google+. Ale tyto sociální sítě, ty určitě pod palcem nemáte.

 

 WeChatWeChat a QQ : Čínští obřiQQ

Tyto dvě čínské platformy se u nás (stejně jako čínské investice) zatím příliš nechytly, jejich asijská základna z nich každopádně dělá pátou a sedmou nejpoužívanější sociální síť světa. No vážně, třeba WeChat má více uživatelů než Twitter, LinkedIn a Snapchat dohromady! Nejde však jen o Čínu, třeba chatovací aplikace QQ už se rozšířila do více než 80 zemí světa. Zatímco QQ je aplikací zaměřenou na posílání zpráv, fotek, videí i vedení videohovorů (tedy něco jako WhatsApp nebo Messenger) se zabudovaným překladačem, WeChat už je mnohem dál a nabízí například i platební aplikaci WePay, možnost objednat si přes platformu taxi nebo lístky do kina, investovat peníze či psát recenze.

WeChat lze stáhnout jako aplikace pro Android i iOS.

QQ lze stáhnout jako aplikace pro Android i iOS.

Snímek obrazovky 2018-10-05 v 13.08.00

 

 

NextDoorNextDoor: Sousedská výpomoc

Možná to tak na první pohled nevypadá, protože narozdíl od dob minulých víme, co měli naši spolužáci ze střední včera k obědu, sociální sítě jako Facebook mezi námi ale ve skutečnosti vytvářejí čím dál větší propast. Něco jiného je však NextDoor. Tato sociální síť vás propojí s lidmi, kteří žijí ve vašem okolí. (Samozřejmě vás nikdo nenutí, abyste se s těmi sousedy odnaproti hned kamarádili, stačí, že jim každý večer vidíte do obýváku, že…) Tato appka však může být hodně užitečná, pokud chcete například prodávat nebo kupovat nábytek, uspořádat party na ulici nebo se spojit s ostatními k vyřešení nějakého lokálního problému. A kdo ví, třeba nakonec jedno či dvě přátelství z toho i vzejdou…

NextDoor lze stáhnout jako aplikace pro Android i iOS a je dostupný i na webu.

Snímek obrazovky 2018-10-05 v 13.05.57

 

 

ElloEllo: “Lidové” umění

Byla to sociální síť s ambicemi stát po boku velkých gigantů, její tvůrci ale v průběhu jejího vývoje zřejmě změnili názor a vydali se zcela jinou cestou. Rozhodli se zaměřit konkrétně na umělce a rozhárané kreativní duše. Na Ellu si můžete vybrat uměleckou oblast, která vás zajímá jako je psaní, fotografie, vizuální umění, architektura a další. Feed vám pak pravidelně servíruje novinky ze sítě, vy je můžete komentovat, lajkovat i repostovat. A co víc, sami můžete sdílet svůj content a taky jej rovnou i prodávat. Možná že, vaše nehynoucí sláva začíná právě zde.

Ello lze stáhnout jako aplikace pro Android i iOS a je dostupné i na webu.

Snímek obrazovky 2018-10-05 v 13.05.17

43279_00cbc294a05c82dc28f724fe72c926e3249eccd1_dogster_m

 

 

Catster a Dogster : Pro páníčky

Díky Instagramu jsme se přesvědčili, kolik lidí rádo sdílí fotky svých domácích mazlíčků na sítích. Tak co kdyby se teď všichni tito nadšenci hromadně přesunuli na svou vlastní sociální síť? Spokojenost všech zaručena! Rozdíl mezi dvěma stránkami Catster a Dogster snad není nutno vysvětlovat a všichni asi taky dobře chápeme, proč museli vzniknout hned dvě. Žádný psí člověk nemá zájem dívat se na kočky spící na gauči a naopak. Kromě fotek a videí, které můžete přidávat a prohlížet, se dozvíte také spoustu informací a tipů ohledně zdraví i výcviku zvířat.

Catster a Dogster jsou dostupné na webu.

 

 

PeanutPeanut: Tinder pro mámy

Už jsme z Instagramu a Facebooku vyřadili fotky se psy a kočkami, pořád nám tu ale, jak se zdá, někdo přebývá! Ano, i fotky malých dětí mají ve virtuálním světě své vlastní místo – na sociální síti Peanut. Maminky prý na této platformě mohou hledat emocionální podporu ostatních matek, ale i projíždět stories či poslouchat, jak jinak než dobře míněné, rady ostatních (které se obvykle bohužel zcela rozchází). Důležité ale je i to, že aplikace funguje tak trochu jako Tinder pro maminky. Tedy na základě toho, kde se nacházíte, si můžete prohlížet matky v okolí, “swajpovat” mezi nimi a oslovovat je, chatovat, otvírat fóra a vytvářet události.

Peanut lze stáhnout jako aplikace pro Android i iOS.

Snímek obrazovky 2018-10-05 v 13.06.47

 

 

WaneloWanelo: Když se u vás výplata dlouho neohřeje

Milujete nakupování a z výhodných nabídek se vám zvedá tlak? Pak je tu pro vás Wanelo. Platforma své uživatele provádí světem těch nejvýhodnějších nákupů, ať už jde o oblečení nebo nábytek, a věci si můžete přímo v aplikaci rovnou kupovat nebo alespoň ukládat (pokud jste jen window shopper). Do kategorie sociálních sítí nám každopádně Wanelo nespadlo náhodou, aspekt v podobě šmírování ostatních uživatelů tu rozhodně nechybí. Sledovat můžete profily svých nákupních idolů a nechat se jimi inspirovat. Kromě toho si můžete vést seznamy přání nebo sdílet info o právě probíhajících výprodejích.

Wanelo lze stáhnout jako aplikace pro Android i iOS a je dostupné i na webu.

Snímek obrazovky 2018-10-05 v 13.07.19

Připravila: Aneta Ščotková

Zpět