SOCIAL NEWS: INSTAGRAMOVÁ MÍSTA!

#To chceš
Zpět

Na našich stránkách představujeme vždy jednoho instagramera. Tentokrát ale dáme prostor nejen cestovatelům, ale i jejich nejoblíbenějším lokacím. Kdo ví, třeba tato fotogenická zákoutí inspirují k cestování (a skvělým snímkům) i vás.

 

První zastávkou je Hallstatt v Rakousku. Této pohádkové vesničce dominuje kostel, okouzlující je ale i přilehlá příroda – jezero, lesy nebo systém jeskyní.

 

Když už je řeč o nádheře jezer, nemůžeme zapomenout ani na jihotyrolské Lago di Braies. Jeho krásu můžete zvěčnit buď tradičně ze břehu, nebo i z lodiček. A pokud vám nebude stačit pobřeží, můžete se v jeho malebném okolí vydat na túru nebo na ferraty.

 

I do třetice zůstaneme u vody. Při hledání působivých lokací na instagramový snímek někdy nemusíte cestovat daleko. Jen 40 kilometrů za Prahou nabízí vyhlídka Máj pohled na Vltavu. Není to přitom ledajaká scenerie – před cestovatelem se rozprostře nádherný meandr ve tvaru podkovy, který u nás nemá obdoby.

 

Poslední lokace je bonusová. Norská skalní vyhlídka Trolltunga je dál než ostatní tipy našeho výběru. To není jediná věc, kvůli níž se liší: K této instagramery oblíbené skalní lávce je především fyzicky náročné se vyšplhat. Navíc vyžaduje kuráž postavit se krůček od propasti. Troufnete si na to? :)


Text: Ondřej Sliš, foto: Hynek Hampl

Zpět