SLUCHOVOD

Text: Veronika Kratochvílová
#hudba
Zpět

Foxes: All I Need

Současný britský pop se nese buď na vlně sentimentu a hluboce lidských příběhů, které známe například od zpěvačky Adele, nebo inklinuje k hipsterským plnovousům a vintage módě v podání Chvrches i Princess Chelsea. Kam se tedy poděly všechny ty glittery, sexy pózy, zmrzlinové kornouty a růžové žvýkačky, které byly pro ženský pop ještě donedávna charakteristické? Posbírala je Louisa Rose Allen aka Foxes a proměnila v chytlavě melodické linky, které se v kombinaci s jejím jiskřivým hlasem a důmyslnými aranžemi stávají vysoce návykovým zbožím. Svým druhým albem, které je kompletně k poslechu přes Deezer, jasně naznačuje, že všechno, co bychom od současného popu měli chtít, dostaneme z ní. Osobní, organická a svěží nahrávka voní jarem i cukrovou vatou a nadzvedá zadek ze židle.

deezer.com/album/12330330

 

 

Dressy-Bessy-3Dressy Bessy: KINGSIZED

Říká se, že největším uměním ženy je schopnost důstojně stárnout a nepropásnout okamžik, kdy by se z bezstarostné jízdy nezávislé holky měla stát elegantní a usazená životní etuda zralé dámy. Zpěvačka a kytaristka coloradské bandy pojmenované po měkoučké hadrové panence na tohle životní moudro zvysoka kašle. Nikdo neví, kolik je zrzce Tammy Ealom vlastně let a jak dlouho může její obsese punkovými kytarovými riffy ještě trvat. Sedmé album ale jasně naznačuje, že některé stereotypy je potřeba překračovat tak dlouho, dokud to jen jde. Ne náhodou desku otevírá singlem s názvem Lady Liberty a všech 13 písní už dávno visí na Deezeru. Takže nečekejte a pusťte si kus jejich punkového elánu do života i vy!

deezer.com/album/11317894

 

 

Prince-RamaPrince Rama: Xtreme Now

Nahrávka roztomile ujeté dvojice z newyorského undergroundu rozhodně není mainstreamovou jednohubkou, kterou zhltnete a za chvíli budete chtít ochutnat jinou. Poslouchat jejich hudbu je jako experimentovat s LSD. Buď okamžitě zešílíte, nebo se vydáte na dobrodružný výlet napříč vlastním podvědomím. Skočte si bungee bez lana, prožijte klinickou smrt a objevte svůj čtvrtý rozměr skrze jejich futuristické melodie. Album Xtreme Now sice oficiálně vyjde až v březnu, ale už teď můžete ukázky z něj sjíždět na SoundCloud. Jen pozor na předávkování!

soundcloud.com/carparkrecords

 

 

The-CoralThe Coral: Distance Inbetween

Osmé studiové album anglických indie rockerů ukončuje pětileté čekání na jejich nový materiál. Zní to až neuvěřitelně, ale kluci, kteří se potkali už na základní škole, letos oslaví 20 let společného muzicírování. Pokud vám všechny syntetické zvuky už lezou krkem a potřebovali byste se nadechnout u čistých harmonií, vsaďte na tuhle kytarovku. James Skelly neztratil nic ze svého floutkovského výrazu a chybět nebudou ani hammondky. Zkrátka odkaz a vášnivé políbení raných květinových 70. let tak, jak je máte nejraději.

deezer.com/album/11543392

 

MOTHXR: Centerfold

To se takhle jednou kolem poledne probudíte ve svém brooklynském bytě, zaťukáte na svého souseda a místo prosby, jestli by vám nepůjčil vývrtku na víno, se ho zeptáte, jestli by s vámi nechtěl založit kapelu. Pak přiberete do party ještě kytaristu z Nového Zélandu a někoho, kdo ovládá basu, a rázem se váš život promění o 180 stupňů k lepšímu. Zjevná inspirace Arthurem Russellem a láska k analogu se promítá ve většině skladeb autorské dvojice Penn Badgley a Jimmy Giannopoulos, které už nebavilo chodit na koncerty svých méně talentovaných kámošů. Chytré texty kořeněné sarkasmem a narážkami na pozéry všeho druhu budete chtít znát nazpaměť.

soundcloud.com/motherband

 

MOTHXR3

 

 

NAŽIVO

2. 3. MARINA AND THE DIAMONDS – MALÁ SPORTOVNÍ HALA / 2. 3. !!! (CHK CHK CHK) – LUCERNA MUSIC BAR / 7. 3. IAMX – FLÉDA, BRNO / 10. 3. TINDERSTICKS – DIVADLO ARCHA / 12.–13. 3. GLEN HANSARD & BAND – DIVADLO ARCHA / 18. 3. CABARET VOLTAIRE – FLÉDA, BRNO / 22. 3. TRICOT – FUTURUM MUSIC BAR / 6. 4. SKEPTA – MEETFACTORY / 18. 4. TY DOLLA $IGN LUCERNA MUSIC BAR / 8. 4. JEFF MILLS – STORM CLUB / 15. 4. LET IT ROLL – KAROLINA, OSTRAVA / 20. 4. JANET JACKSON – O2 ARENA / 26. 4. YUNG LEAN – ROXY

 

 

 


 

 

 

Zpět