SEA HERO QUEST VR

#hry
#appky
Zpět

Jste jedním z téměř tří milionů hráčů, kteří hraním Sea Hero Quest na svém mobilu pomáhají vědcům s bojem proti demenci? Pokud ano, připravte se na cestu do nové dimenze.

 

Na začátku října uvedl T-Mobile novou verzi hry Sea Hero Quest, která díky virtuální realitě přináší nový rozměr do mobilního hraní. Vydejte se na virtuální cestu za záchranou lidského mozku. Hrajte první hru pro virtuální realitu na světě, kterou pomůžete vědcům v boji proti demenci. Stejně jako první verze hry je i Sea Hero Quest VR založená na mobilní hře, v níž se cestovatel plaví po moři a objevuje nová území, hledá kontrolní body a pronásleduje těžko polapitelné příšery. Intuitivní technologie virtuální reality však umožňuje ještě jemnější a detailnější reakce – například pohyby hlavy. To vědcům poskytne další podrobnosti o tom, jak se různí lidé orientují v prostoru. To pomáhá vytvořit vzorce chování zdravého člověka a díky tomu lépe a dříve diagnostikovat počínající Alzheimerovu chorobu.

 

Vědci chtějí určit vztah mezi orientačními schopnostmi a věkem, pohlavím a zemí původu hráče, aby mohli stanovit jemné rozdíly mezi různými skupinami lidí. Předchozí výzkum například ukazuje, že lidé z různých geografických prostředí se mohou pohybovat jinak. Proto je třeba sesbírat velké množství dat, aby bylo možné určit, co je „normální“. Při vytváření jednotlivých levelů představují ledovce ideální úvodní prostředí, protože tvoří přirozené překážky. Lidé nad ně nevidí, ale mohou se pohybovat okolo nich. Vědci tak mohou sledovat orientaci zdravého člověka při přesunu z bodu A do bodu B. Naším úkolem potom je dojet se svou lodí na určený kontrolní bod. Mapu však, stejně jako v předchozí verzi, vidíme jen na začátku každého levelu a potom se musíme orientovat jen po paměti.

 

V dalších levelech vývojáři z Glitchers použili ostrovy, močály, skály a sopky, které dokonale rozvíjejí herní platformu. Náročnost každého levelu je daná složitostí úkolu, ale zásadně ji ovlivňuje i výškový reliéf okolní krajiny – je o hodně těžší dostat se na místo určení, když nevidíte, kam jdete. Pokud se navíc ještě zamotáte v mlze, může vás i zdánlivě triviální úkol docela potrápit. Vývojářům se podařilo vytvořit zábavný způsob testování rozličných oblastí lidské prostorové orientace. Například levely, kdy máte vystřelit světlici k určenému bodu, pomáhají vědcům pochopit, jak přesně lidé dokážou určit cestu zpět do výchozího bodu.

 

Hru Sea Hero Quest VR si můžete zahrát na telefonech Samsung Galaxy S6, S7 a S8 přes Samsung Gear VR brýle. Pokud tato zařízení nevlastníte, nemusíte zoufat. Hru si můžete vyzkoušet ve vybraných prodejnách T-Mobile.

 


 

Text: Daniela Chovancová

 

Zpět