SAMSUNG GALAXY A5 (2017)

#Hrdina měsíce
Zpět

Proč radikálně měnit něco, co prostě funguje? Podobnou filozofii očividně razí korejský Samsung. Jeho Galaxy A5 už přes dva roky patří k nejoblíbenějším zástupcům střední třídy a letos je zase o pořádný kus lepší.

 

PARAMETRY

  • 00_SM-A520_Gold_gold_Standard_Online_L8jádrový procesor Exynos 7880
  • OS Android 6.0
  • 5,2″ displej s Full HD rozlišením
  • Zadní a přední foťák s rozlišením 16 megapixelů
  • 32 GB interní paměti
  • V černém nebo zlatém provedení
  • 146,1 x 71,4 x 7,9 mm
  • Hmotnost 159 g

 

 

00_SM-A520_Black_black_Standard_Online_LPRÉMIOVÝ VZHLED

Stojí polovinu toho, co modely nejvyšší třídy, a přesto vypadá luxusně. Galaxy A5 pro rok 2017 je obklopena kovovým rámem, má skleněná záda a působí dojmem jednolitého kusu hardwaru. Dokonce ani zadní fotoaparát z těla telefonu netrčí, a to je z hlediska designu vzácná a velmi ceněná vlastnost.

 

 

 

global-feature-smartphones-galaxy-a5_instant_rightNIČEHO SE NEBOJÍ
Brát si telefon do vany bylo ještě před pár lety skoro tabu, ale nová A5 s tím nemá nejmenší problém – ustojí až půlhodinové koupání v hloubce 1,5 metru. A hodí se i k méně obvyklým činnostem, třeba vymetání nepořádku zpod gauče. Certifikace IP68 totiž zaručuje, že dovnitř telefonu nepronikne ani částečka prachu.

 

 

 

global-feature-smartphones-galaxy-a5_ip68.jpegVŽDY NA OČÍCH

Kolikrát denně zapínáte displej telefonu jen proto, abyste se podívali, kolik je hodin? Mnohokrát. Funkce Always On udržuje displej v „pohotovostním“ režimu a neustále zobrazuje například stav baterie, datum nebo rovnou celý kalendář. A nebojte se, baterku vám tahle vychytávka nesežere.

 

 

 

 

 

 

global-feature-smartphones-galaxy-a5_capture_richer.jpegFOŤÁKY PRO NÁROČNÉ
Letošní A5 má na obou stranách 16megapixelový snímač s vynikající světelností f/1.9, díky které si poradí i s focením v horších světelných podmínkách. Svoje vysoce kvalitní snímky pak můžete zdokonalit pomocí vyladěných filtrů. Pro instagramové nadšence a milovníky (fotek) dobrého jídla skvělá zpráva.

Zpět