S GOOGLEM SE NEZTRATÍŠ

#VYGOOGLENO
Zpět

Když jdete za kamarády do baru a nevíte kudy, kam se podíváte? Když s partnerem plánujete výlet, co použijete? Když sedíte v autě a nemáte vlastní navigaci, po čem sáhnete? Mapy prostě řeší všechno a možná toho umí víc, než jste si mysleli.

06 05 04
Je velmi zajímavé sledovat, v jakých místech jste se kdy pohybovali. Hlavně, když si druhý den ráno nemůžete vzpomenout, ve kterém baru jste potkali tu nádhernou brunetku. Škoda jen, že v časové ose nenajdete i její telefonní číslo.  Neodmyslitelnou součástí Map Google je plnohodnotná a spolehlivá GPS navigace s hlasovým naváděním. Na základě aktuálních dopravních informací vám nabídne také odhadovanou dobu cesty. Pokud počítáte s tím, že nemusíte mít dostatečný signál, můžete si požadovanou část mapy stáhnout přímo do úložiště telefonu třeba přes domácí Wi-Fi. Maximální velikost oblasti je omezena na 1 550 MB.
03 02 01
Jestliže často jezdíte na jedno konkrétní místo, určitě využijete jednoduchý widget příznačně zvaný Trasa. Ten na sebe bere roli zástupce, kterého stačí jednou nastavit. Klepnutím na jeho ikonu na domovské obrazovce vašeho telefonu se pak okamžitě spustí navigace do zvoleného bodu. Mapy Google jsou skvělým pomocníkem, když ve svém okolí hledáte slušnou obědovou destinaci nebo místo, kam byste mohli vyrazit po práci. Stačí do vyhledávacího pole zadat například heslo „restaurace“ a máte pár týdnů z čeho vybírat. Jednou z nejčerstvějších novinek je možnost vyhledávat místa podél nachystané trasy. Pokud vás čeká opravdu dlouhá cesta, určitě není od věci si naplánovat i pár malých zastávek. Lze takto po cestě najít třeba čerpací stanice, restaurace nebo turistické atrakce.

 

08Svět kuriozit

Věřte nebo ne, v Mapách Google najdete i zajímavější věci než vlastní dům. Kruhy v obilí ale nechme stranou. Obří pohřebiště letadel nebo zarostlá transportní loď v australské zátoce totiž také mají svoje kouzlo. A skrze Mapy si k nim rovnou můžete naplánovat i výlet!

BUDOUCNOST BEZ VOLANTU

Google už několik let v částečném utajení pracuje na konceptu takzvaných samořídících aut. Projekt je stále pouze v testovací fázi, ale klidně se může stát, že už brzy auta přijdou o volanty i pedály a sama nás dovezou na místo určení. Z čeho budou žít autoškoly, to vážně netušíme. Pro zajímavost, mezi testovanými automobily se objevily Toyota Prius, Audi TT nebo Lexus RX450h.

Zpět