RESTART JAMESE COLA

#hudba
Zpět

Hiphopová legenda James Cole prochází životní proměnou. Z drsného rappera se rodí namakaný svalovec, který drží dietu, chodí v černém a má image metalisty. Co se s ním děje a proč tohle všechno podstupuje?

Když se řekne James Cole, příznivci české hiphopové scény si vzpomenou na borce XL s přísným výrazem, kterému se přezdívalo Phat a který spolu s Hugo Toxxxem útočil na vše živé v těžce kontroverzní dvojici Supercrooo. Po rozpadu se dal každý vlastní cestou a James Cole – kromě projektů s jinými hiphopovými interprety – vydal celkem čtyři vlastní alba. Teď chystá něco velkého.

LW_160202_Red_Bull_James_Cole_Prague_CZ_HQ_0016

Od nového roku česká hiphopová legenda prochází proměnou a nahazuje novou image. Změny životního stylu si nejde nevšimnout. Rapper se zakulacenou postavou a výrazem morouse se přímo před očima mění ve vousatého van Damma s dlouhými vlasy na Ježíše. Pod dohledem osobního trenéra potí krev na hard core trénincích a veškerý volný čas věnuje posilování a zdravé stravě. Pořád je to ale především hudebník, který maká na muzice pro svou novou desku. „Bude to zcela mimo vše, na co jsou lidi na zdejší hiphopové scéně zvyklí. Změním se jak já, tak i moje hudba. Budu k nepoznání,“ říká James Cole. Proměnu bývalého Kapitána lásky můžete díky svému mobilu sledovat na Facebooku a Instagramu, kde James Cole pravidelně odhaluje kroky své osobní transformace.

 

Co zatím tají, je název i koncept nového alba. Ví se, že na projektu s krycím názvem Zeus pracuje už něco málo přes rok a že byl cosi točit v Řecku. Hodně sází na sílu bicích, jak syntetických, tak živých. Nahrává ve studiu Barrandov Sound Music Studio ve spolupráci s Ristem Sokolovským a Yardou Helešicem. Víc se uvidí. „Jde mi hlavně o to, co zažívám při tvorbě. Chci si to užít,“ říká rapper a hudební producent v novém balení. Jeho album bude venku na začátku května. Do té doby sledujte jeho vznik v krátkých filmových epizodách na www.redbull.cz/zeus.

 


 

Text: Radka Kuchtová
Foto: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Zpět