PRVNÍ SMART BIKE

#Připojené hračky
Zpět

POČASÍ, ŽE BY ČLOVĚK KOLO ZE SKLEPA NEVYNDAL? ALE POZOR, JE TU NOVINKA, O KTERÉ MŮŽETE UVAŽOVAT CELOU ZIMU AŽ DO JARA. ANEBO JEN DO VÁNOC? ZA NÁS JE TO SUPER TIP NA DÁREK.

 

cobi-lifestyle-mountcase-cockpit-1440

 

Konečně je tu! Během procházení mezi stovkami stánků na největší cyklistické výstavě světa Eurobike ve Friedrichshafenu u Bodamského jezera mě zaujala expozice firmy COBI Bike z Německa. Průkopníci moderních technologií zde představili svůj nový integrovaný systém, který by naše stávající kola měl povýšit na chytré bicykly budoucnosti. Pokud jste si už zvykli využívat GPS navigaci, nejrůznější sportovní aplikace nebo přední a zadní osvětlení, nyní dostanete všechno v jednom komplexním řešení.

 

Jak to vypadá? COBI na první pohled připomíná držák na mobily, který už se dneska běžně využívá. Ve skutečnosti nabízí ale mnohem víc. Ať už máte klasické kolo, nebo e-bike, systém se snadno umístí nad představec. Po spojení s mobilem by nám měl nabídnout novou dimenzi cestování.

 

cobi-lifestyle-music-1440

 

I když jsme ještě neměli možnost produkt otestovat, líbí se nám možnost ovládat celé zařízení z jednoho místa. Součástí držáku může být i přední světlo se třemi úrovněmi  svícení, které jsou přednastavené a upravují se podle potřeb. Míru svícení člověk snadno a rychle přepne prostřednictvím šestitlačítkového multi ovladače umístěného hned vedle rukojeti řídítek, díky němuž má neustálou kontrolu nad všemi funkcemi, aniž by sundával ruce ze řízení.

 

Díky speciální mobilní aplikaci má uživatel okamžitý přístup ke všem smysluplným údajům, jako je okamžitá rychlost nebo počasí, stejně jako dosaženým osobním výkonům, a to v hezky uzpůsobeném a přehledném rozhraní. Sportovci mohou pro větší motivaci sledovat výkonnostní graf, aby měli neust.lý přehled o tom, jak hodně zrovna dřou. Snadno lze skočit do ovladače mobilních služeb nebo ovladače hudby, záznamníku sportovních výkonů, předpovědi počasí nebo GPS navigace.

 

cobi-nakedstylekit-figureshot--1440

 

Tvůrci nezapomněli ani na další praktické detaily, jako je např. zabudovaný elektronický zvonek, který se opět spouští ovladačem na řídítkách. Systém je zcela uzamykatelný, a tím pádem zcela  neatraktivní pro případné zloděje. Uvnitř je zabudovaný i detektor pohybu, který reaguje na podezřelý pohyb a aktivuje alarm se zvyšující se intenzitou poplachu. Majiteli současně vyšle SMS na jeho mobil.

 

Systém může být využíván s celou řadou přídavných elektronických zařízení od fitness trackerů přes měřiče rychlosti jízdy a kadence šlapání po bezdrátová sluchátka nebo senzor srdečního tepu. Jakmile do držáku připnete svůj mobil, neměl by se vám vypnout, protože se automaticky připojí k vlastní dobíjecí baterii – čili v podstatě power bance. Ještě snadnější je to v případě používání e-biku, kdy mobil saje energii přímo z velké baterky kola. Pro horská kola, která jezdí v těžším terénu, se k systému nabízí i ochranný štít.

 

foto-kolo

 

Firmu COBI založili Andreas Gahlert, Carsten Lindstedt, Heiko Schweickhardt a Tom Acland, kteří tvrdí, že tak dohromady přinesli 60 let zkušeností s podnikáním v digitálním průmyslu. Pro svůj nápad se jim podařilo nadchnout 13 velkých investorů, kteří jim pomohli postavit start-up na nohy. Zbylé finance získali v roce 2014 prostřednictvím crowdfundingové kampaně na Kickstarteru, která se stala nejen nejúspěšnějším projektem v Německu, ale také druhou největší sbírkou v oboru cyklistiky na celém světě.

 

Systém se dá koupit přímo na jejich stránce, a to buď v základním provedení,  nebo v rozšířeném s předním nebo i se zadním světlem v cenách od 6 999 do 9 490 korun.

 

Více informací naleznete zde: cobi.bike

 

 


Text: Adam Maršál, Foto: COBI Bike

 

Zpět