Příslušenství za babku

Tam, kde nepomůže chytrá aplikace, pomůže důvtip a šikovné ruce.
#Návody a inspirace
Nabízíme vám přehršel tipů, jak vylepšit svůj smartphone ve stylu Přemka Podlahy. Všechno použité příslušenství je snadno k sehnání kdekoliv v kredenci, na dně šuplete nebo ve večerce před zavíračkou.
Zpět

Mobilní lampičkalamp

Přisvětlovací diody mobilního foťáku mají zpravidla vysokou svítivost. Problém je v tom, že světelný paprsek je soustředěný do úzkého paprsku, proto z něj rychle bolí oči. Pokud si chcete přisvítit v temné místnosti, raději si vyrobte improvizovanou lampičku. Poslouží vám obyčejná lahev nebo sklenice s vodou, kterou položíte dnem na rozsvícenou diodu. Světlo se rozptýlí do všech směrů, jako byste na mobil nasadili stínítko.

pivoPůllitr muziky

Nejznámějším udělátkem pro mobilní telefony je reproduktor ze skleničky. Stačí telefon vložit reprákem dolů a využít nádobu jako ozvučnici pro zesílení zvuku. Pozor, trik funguje jen v případě, že je sklenice prázdná. Stejného triku mohou využít i notoričtí spáči, kteří mají problém s probouzením. Budík v kombinaci se skleničkou se stává zbraní hromadného ničení

 

Plážový sejfbeach

Vzít si smartphone s sebou na pláž s sebou nese dvě rizika. Buď vám ho někdo ukradne z deky, anebo se vám do něj dostane písek. Od obou potenciálních pohrom vás uchrání naše chytré řešení. Vezměte neprůhlednou lahvičku od opalovacího krému a důkladně ji vypláchněte. Následně ji můžete využít jako bezpečnostní schránku pro svůj mobil. Kdo by přece kradl opalovací krém?

navigationDržák navigace

Jediný rozdíl mezi autonavigací a smartphonem dnes spočívá v tom, že k telefonu nedostanete držák s přísavkou na sklo. Stačí však mazaný nápad a řešení je na světě. Vezměte obyčejnou gumičku, provlékněte ji mřížkou ventilace na palubní desce a pak kolem mobilu.

Zpět