Pořádně vychytaná práce

nejenom pro openofficovou divočinu
#To chceš
#Připojené hračky
Jak říkal náš zádumčivý oblíbenec Winston Churchill, pokud chce člověk vyniknout, musí pracovat, zatímco se ostatní baví. Ačkoliv se nám občas pracovat nechce, technologie dělají pracovní život snazší a příjemnější. A občas mohou být i středověké.
Zpět

Záda jak z ruského baletu

Lumo LiftS velkým haló v poslední době ohlásily nejrůznější firmy, že přepásávání ramen gumovými popruhy je geniálně moderní vynález pro správné držení těla. Střízlivě myslícímu člověku se chce dodat, že geniální je v tomto případě akorát marketing a marže. Ano, nejedná se o pověstná dřevěná prkna a hrubá lana, která kdysi k narovnání postavy používali ruští baleťáci a baleťačky, ale jsme v 21. století. Pojďme tedy nahradit gumy a prkna elektronickým senzorem Lumo Lift. Ten kontroluje osu našeho těla a vždy, když se příliš vychýlíme, nás upozorní jemnými vibracemi. Náš mozek si tak podvědomě zapamatuje, jakou polohu těla má držet.

Lumo Lift corrector

 

Sbohem karpály

padrone ring mouseKancelářský život skýtá mnohé zdravotní obtíže a nejčastější z nich bývají spojené se zápěstím. Řešení se nabízí různá. Na trhu už je např. myš, která natočí vaši dlaň o 90 stupňů do její přirozené polohy, posuvný polštářek pod zápěstí, který zajistí, aby se vám neprohýbalo, a nyní i magický prstýnek, který všechny ostatní vychytávky trumfuje o parník. Padrone Ring Wearable Ring Mouse si jednoduše nasadíte na ukazováček a přes Bluetooth připojíte k počítači. Padrone poté snímá pohyb vašeho prstu, jako kdybyste pod ním měli touchpad. “Put a ring on it” od Beyoncé dostává hned nový význam.

padrone.design

 

Charger le trébuchet!

desktop size catapultStejně jako je ve Francii dezert bez sýra pouhou jednookou kráskou, váš pracovní stůl zůstává jen stínem naplněné existence bez nabitého kancelářského katapultu. Tento zmenšený středověký obléhací stroj pokládáme za stejně potřebný k životu jako tajnou láhev nespecifikovaného čtyřicetiprocentního obsahu v týmové mrazničce pro oslavu přežití výjimečně vypečeného pracovního dne. Dle výzkumu doktora Unikorna z univerzity v Chargeru se 10 z 9 zaměstnanců po poskytnutí práva jednou během dne použít katapult na vybraného kolegu zvyšuje jejich spokojenost v průměru o 31,4 %. A to ani nemluvíme o vlivu na představivost.

designtoscano.com

 

Monitorní megalomanství

packed pixelsExterní monitor je skvělý pomocník. Na notebooku mail, na připojeném externím displeji velkou tabulku a na telefonu chat s kamarády. Ehm, pardon. Chtěli jsme říct na služebním telefonu. Když se člověk nachází na home officu nebo kavárna officu, externí displej se zdrojovými informacemi chybí, a tak nastává otravné přepínání mezi okny. Tomu je však konec s Packed Pixels. Tyto lehké externí displeje stačí připevnit k displeji vašeho notebooku a hurá do akce. V práci navíc můžete jeden z displejů otočit o 180° a stát se tak cool prezentátorem na schůzkách.

packedpixels.com

 

Nestresuj

pipV dnešní době dokážeme palcem odemknout kdeco. Notebook, telefon, dveře do sejfu i zámeček od skříňky. Váš palec kromě vaší identity odhalí i to, jak moc jste ve stresu. Nevěříte? Zkuste minivajíčko pip. To měří změny v elektrodermální aktivitě, jinými slovy chování kožních pórů, vašeho prstu a podle toho odhadne úroveň stresu. Prostřednictvím připojené appky vám pomůže stres nejenom měřit, ale i zredukovat díky setu jednoduchých cvičení. Tak přiložte, zjistěte a odstresujte.

thepip.com

 

Make kabely nezašmodrchaný again

cabledropKdyž už jsme u toho stresu, považujeme za záhodno si ho zbytečně nenavozovat. Nezřídka totiž v práci slyšíme kolegyně a občas i kolegy, jak nadávají, že něco nefunguje, nebo, že nemůžou najít nějaký kabel. Když už ho člověk najde, přijde mu neobvykle krátký a začne za něj tahat. S tím vytáhne i zaprášené klubko černo-šedo-bílých hadů a při troše umění i někomu zdroj ze zásuvky. CableDrops jsou jednoduché přísavky, kam zacvaknete své kabely, takže už se nebudou volně kroutit mezi sebou a přidělávat vám starosti. Management jak má být.

bluelounge.com

 

 

Vychytávky pro nás hledá: Dominik Ježek

Zpět