Pořadatel výstavy Legendy Lubor Kos:

V mobilu mám svou kancelář
#Rozhovor
#telefony
Zpět

Co obnáší uspořádat tak obří výstavu, jako jsou Legendy?

S přípravou letošní výstavy jsme začali ještě předtím, než se zavřela brána za návštěvníky loňského ročníku. Nejlepší představu o náročnosti pořádání takové akce si člověk udělá, když řeknu, že kvůli Legendám se musí na jedno místo v jeden čas dostat 1300 unikátních automobilů.

 

Na jaká auta se můžeme těšit?

Letošní motto je “Made in USA“, ale k vidění budou mimo jiné i nejrychlejší supersporty z Evropy. Z bezprostřední blízkosti si tak prohlédneme klenoty, jako jsou Bugatti Chiron, Bugatti Veyron, McLaren 570S GT4 nebo Pagani Huayra. Z veteránů bych upozornil na limuzínu Imperial Le Baron z roku 1968 po gabonském prezidentovi Alimu Bongovi. Sběratel Pavel Kasík přiveze nejkrásnější a mnohokrát oceněnou Tatru 77, s jejíž rekonstrukcí strávil dvacet let, a mezi americkými vozy bude k vidění Ford Mustang, který byl v Československu registrován na prvního majitele Karla Gotta.

DS5_0028

 

Legendy se letos v Praze ukáží po šesté. Dokážete popsat, jak se za posledních šest let změnilo to, jak k jejich realizaci používáte mobil?

Mobil je pro mě dneska multinástroj – mám v něm v podstatě celou kancelář. Díky rychlé konektivitě a 4G internetu se můžu odkudkoli pustit do plnohodnotné práce. Vysoké rozlišení displeje mi umožňuje, aby si kdekoli otevřel a prohlédl třeba grafické návrhy na plakáty.

 

Jaký přístroj máte?

Mám iPhone 8+. Dávám přednost velkým displejům mimo jiné i kvůli tomu, že mobil využívám jako rozhraní pro další přístroje jako třeba GoPro drone DJi.

 

Kos lubor LEGENDY-vackova

 

Proč zrovna iPhone?

V tomhle jsem ortodoxní, jiné značky neuznávám. Na Applu mám celou firmu.

 

Legendy mají i svou vlastní apku. Co vás vedlo k jejímu využití?

V dnešní roztříštěné době, kdy každý sleduje jiný obsahový kanál, vlastní appka dokáže soustředit informace na jednu platformu a tím pádem nám umožňuje lepší komunikaci s návštěvníky.

 

legendy_app_store

 

Splnila to, co jste od ní očekávali?

Nevyvíjeli jsme nic vlastního, ale pronajali jsme si už hotové řešení. Moje očekávání to splnilo z hlediska uživatelského pohodlí, protože tam každý snadno najde všechno, co potřebuje. Appka se lidem hodí jen jednou za rok, přesto máme asi 7000 uživatelů. Vlastní appku jsme si nechali nahodit pro čtvrtý ročník s tím, že architekturu jsme obnovili naposledy v loňském roce.

 

Používáte na cestách vestavěnou navigaci nebo appku z mobilu?

Z 98 % používám aplikaci Waze, díky níž dokážu objet všechny zácpy, a to spolehlivě v celé Evropě.

 

americka louka, amerika_DS4_9903

 

Jaké další aplikace máte rád, ať už pro práci nebo zábavu?

V práci What’s App, Messenger, PDF Reader, mail a foťák. Pro zábavu mám předplacená Alza Media, v nichž mám přístup ke knihám a časopisům. Z automobilové branže mě nejvíc baví český časopis SPEED.

 

Jakou část Legend byste čtenářům nejvíc doporučil z hlediska focení?

O focení si budou říkat všechny exponáty sekce amerických kár na prvním nádvoří. Neuvěřitelné vozy budou k vidění v pavilonech rychlosti a elegance a atraktivní fotky můžou vzniknout ve spodní části, kde bude probíhat exhibice freestyle motokrosařů. Hashtag na Instagram bude #legendy2019, tak se těšíme na výsledky!

 

americka louka, amerika, plymouth_DS4_9901

 

Autor: Adam Maršál

Zpět