POKÉMON GO

#hry
#appky
Zpět

Pokud jste posledních pár týdnů nestrávili v jeskyni, určitě jste o téhle hře slyšeli. Pravděpodobně jste ji i hráli. Hrají ji totiž všichni a všude. Pokémoni zase zaplavili svět.

 

Hry využívající rozšířenou realitu nejsou na mobilních zařízeních žádnou novinkou. Zkušenost s nimi má i studio Niantic, které před třemi lety uvedlo titul Ingress. Ten však s příchodem Pokémon GO upadl v zapomnění. Při současném stavu aplikace se rozhodně nedá tvrdit, že by Pokémon GO byla dobrá hra. Padá, zamrzá a část bugů tvůrci řeší tak, že nefunkční prvek z aplikace jednoduše odstraní. Pokud jste měli možnost vyzkoušet některý z plnohodnotných pokémoních titulů na konzolích od Nintenda, pak vám mobilní verze bude připadat jako chudá napodobenina.
Všechny zdejší herní mechanismy jsou ohlodané až na kost a je jich trestuhodně málo. S divokými pokémony ani nemůžete bojovat – abyste je chytili, stačí po nich správně hodit virtuální pokéball. Líhnutí vajíček v inkubátoru podmíněné počtem nachozených kilometrů se jeví jako dobrý nápad, ale uražená vzdálenost se započítává jen tehdy, když displej telefonu svítí a aplikace je spuštěná.

POKÉMON GO 2 pokemon-go-5 POKÉMON GO 31
POKÉMON GO 11 poke2 POKÉMON GO 41

Největším problémem hry je, že nemá žádný jasný cíl kromě toho, že můžete pochytat všechny pokémony. Ale co pak s nimi? Tvůrci sami přiznali, že v současnosti je v Pokémon GO dostupný jen zlomek plánovaných funkcí, ale zároveň v ní už teď můžete utrácet reálné peníze. A navíc v obchodech s aplikacemi není označena jako titul s předběžným přístupem. Co se Pokémon GO musí nechat, je jistá socializační funkce. Nejenže spolu lidé o pokémonech mluví na sociálních sítích, ale dokonce se scházejí u pokéstopů a pořádají masové srazy. Nabízí se ale otázka, jaký smysl taková setkání mají, když zúčastnění stejně celou dobu zírají do svých mobilů. Tahle bublina určitě jen tak nesplaskne.

 


 

Text: Lukáš Kunce

Zpět