POKECÁME PO Wi-Fi?

#Zaujalo nás
Zpět

V místech, kde není dostatečný nebo vůbec žádný signál mobilního operátora, jako jsou například podzemní prostory, sklepy, kluby, bary nebo plechové haly, je nyní možné využít k volání bezdrátový wi-fi signál. Jak? Stačí být zákazníkem T-Mobilu, který tuto novinku uvádí jako první na český trh, a mít telefon, umožňující Wi-Fi volání. Pak už můžete postupovat úplně stejně, jako byste byli připojeni přímo do mobilní sítě – tzn. telefonovat, odesílat i přijímat SMS nebo MMS. Služba umožňuje i plynulý přechod hovoru mezi Wi-Fi voláním a voláním v síti LTE a naopak. Samozřejmě za předpokladu, že telefon obě tyto možnosti podporuje. Znamená to, že hovor se nepřeruší ani v případě, že zákazník ztratí Wi-Fi signál nebo přejde do míst, kde chybí signál LTE.

 

Jak je služba účtována?

Za uskutečněné odchozí hovory nebo odeslané SMS/MMS platí zákazník cenu dle svého tarifu, případně uplatňuje volné jednotky.

 

Pro využití Wi-Fi volání je potřeba:

  • Telefon podporující volání přes Wi-Fi (seznam podporovanych telefonů najdete na t-mobile.cz/vowifi).
  • Zapnout si službu Wi-Fi volání v menu telefonu.
  • Dostupnou Wi-Fi síť, do které je potřeba být přihlášen a která musí umožňovat minimální rychlost stahování i odesílání alespoň 100 kb/s.
  • Mobilní tarif od T-Mobile.
Zpět