Playlisty známých tváří

Kdo má nejlepší hudební vkus?
#hudba
#v síti
#Spotify
#YouTube Music
#Apple Music
#playlisty
Hudba. Tu a tam si s ní zkracujeme cestu autobusem, tramvají či vlakem, motivujeme se při cvičení nebo sbíráme nápady při práci. Naši prapředci poslouchali hudbu jen živou, vždy jen při nějaké příležitosti (anebo si ji museli vykouzlit doma sami). Pak přišly hudební nosiče a nakonec spásná myšlenka mít hudbu u sebe kamkoliv jdeme.
Zpět

Doba walkmanů a discmanů je již za námi. Místo deseti cédéček s oblíbenými písničkami od různých interpretů si dnes, jen o pár let později, „vypalujeme“ vlastní playlisty. Máme playlisty pro veselou náladu, playlisty pro smutnou náladu, playlisty na koupaliště, k moři, do hor, na usnutí,…

 

Vytváření playlistů dokonce už dnes není zábava jen pro obyčejné smrtelníky, ale klidně také velká „zvířata“ naší doby. A v tom právě (mimo jiné) spočívá výhoda života v 21. století. No schválně, jakou hudbu měl rád třeba Roosevelt, Hitchcock nebo snad Remarque? Těžko říct, co?! Za to dnes už víme, co mají rádi Tarantino, Obama nebo třeba Selena. Uff. Život je tak krásný.

 

Rejžův plejlist

Quentin Tarantino nenechá jediného filmového fanoušku chladným. Jeho devátý a velmi očekávaný film Tenkrát v Hollywoodu v hlavních rolích s Leonardem DiCapriem, Bradem Pittem a Margot Robbie zrovna vstoupil do kin a jen v USA už stačil vydělat miliony dolarů. Tarantino při této příležitosti na Spotify vytvořil playlist svých nejoblíbenějších songů, které jsme mohli zaslechnout v jeho filmech.

Tarantino_playlist

Barack to rád horké
Mezi další veřejně známé osobnosti, které pro své příznivce vytvořili playlisty svých nejoblíbenějších hitů, patří třeba Barack Obama. Ještě za dob jeho úřadování Barack vytvořil na Spotify playlist čítající 17 písní, které prý rád poslouchá v horkých letní dnech.

Obama_playlist

Kanadský zvuk
Pozadu nezůstal ani kanadský premiér Justin Trudeau, který zveřejnil playlist písní, které poslouchal během léta 2017. V jeho hudební knihovně se nachází pár pecek od kanadských umělců, ale taky třeba pár moderních vypalovaček od P!NK, Shawna Mendese nebo hit „Scars To Your Beautiful“, kterou nazpívala zpěvačka Alessia Cara.

PM_playlist

 

Tóny Hollywoodu
Hudební knihovna herce Ashtona Kutchera, který se věnuje herectví a nikoliv hudbě, je velmi rozsáhlá a pestrá. Playlist nás potěší 86 písničkami. Najdeme zde například hity od Eminema, Nirvany nebo Lennyho Kravitze.

 

Selena má ráda…Selenu
Nejčastěji playlisty vytvářejí hudebně zdatní a aktivní jedinci, kteří si tvorbou hudby vydělávají na živobytí. O jakých mluvíme? Například zpěvačka a herečka Selena Gomez, která vytvořila tzv. „workout playlist“ čili seznam písniček, na které rádá cvičí a posiluje svou postavu. Hned na první místo postavila svou vlastní píseň „Tell Me You Love Me“.

 

Koho miluje Taylor
Zpěvačka Taylor Swift vytvořila knihovnu písní, které momentálně bezmezně miluje. Playlist s názvem „Songs Taylor Loves“ obsahuje i pár vlastních skladeb, jako je písnička „Delicate“ nebo „End Game“.

Taylor_playlist
A co vy?

Vytvoření playlistu není nic složitého a nezabere to víc jak pár minut. Půjdete naproti svým idolům a poslechnete si některý ze zmiňovaných playlistů nebo se necháte inspirovat a vytvoříte si vlastní prázdninový playlist? Na Spotify si po zaplacení prémiové verze můžete stáhnout jakoukoliv skladbu a poslouchat jí i bez připojení k internetu. YouTube Music je nově dostupný i v České republice a jeho základní verze je zdarma. Tak neváhejte, stáhněte si hudební appky, registrujte se, poslouchejte a tvořte ?.

 

Spotify je dostupné pro Android i iOS
YouTube Music je dostupné pro Android i iOS
Apple Music je dostupné pro iOS a Android

 

Autor: Ivana Nováková

Zpět