Co má v mobilu…

rapper Paulie Garand?
#hudba
#appky
Český rapper, hudební producent a držitel žánrové ceny Anděl Paulie Garand vydává novou desku s názvem DANK. Jako už mnohokrát v minulosti na ní opět pracoval se svým parťákem Kenny Roughem. Jak mu při tvorbě pomohl jeho Samsung Galaxy S9 a které aplikace využívá nejčastěji?
Zpět

sMNZiQgQ

 

dropbox_512

Dropbox
Aplikace, na kterou nedám dopustit. Mám ji nainstalovanou na všech zařízeních a je to můj největší pomocník a propojka mezi posíláním beatů, textů, fotek a čehokoliv dalšího, co v danou chvíli potřebuju. Když jdu do studia a Kenny upravuje beat, hodí mi muziku do sdílený složky, která se mi aktualizuje a já za mikrofonem pak už jen pohodlně „nashareuju“ link do režie, kde si ji stáhnou z mailu, hodí do programu a jde se nahrávat. Tento způsob sdílení souborů je ideální i v rámci promo fotek a tiskovek, které pak můžu pod jedním linkem rozesílat všem, kdo je potřebují. Za mě nejlepší aplikace posledních let, která slouží jako ideální internetové úložiště souborů.

Android, iOs (zdarma)

 

SpotifySpotify
Tuhle hudební knihovnu jsem si oblíbil už díky tomu, že skrz různý „mood playlisty“ nacházím šílený množství dobrý muziky a inspirace. Dál si samozřejmě tvořím svojí vlastní sbírku oblíbený muziky a i pro mě jako interpreta, který se tam stará o svůj profil a šíří přes ni svojí hudbu, je v dnešní době nepostradatelná.

AndroidiOs (zdarma)

 

hitsdd_photo_gal__photo_1972821726Shazam
Chytrá aplikace a taková berlička, když někde v baru hraje song, co se ti líbí, nechceš se nikoho ptát nebo si nemůžeš vzpomenout a nutně potřebuješ znát název skladby nebo interpreta. Stačí aplikaci zapnout, chvíli počkat a OLÁ – interpret i název tracku se ukážou na displeji, většinou rovnou s prolinkem na streamovací služby. No nežer to.

AndroidiOs (zdarma)

 

samsung voice recorderDiktafon
I taková základní aplikace, která je v každým telefonu, je pro mě jako muzikanta věc, bez který se neobejdu. Využívám ji nejvíc, když mě napadne nějakej text a jsem zrovna v nekomfortní zóně, kde nemám tužku ani papír. Ať už je to auto, nebo jsem někdo na úpatí hor, nahrávám si kousky textů rovnou na diktafon, ze kterýho to pak doma přepisuju do kompu. Na novou desku tímto způsobem vzniklo docela hodně tracků.

Android (Samsung) (předinstalovaná)

 

metronomeMetronome
Když už jsem s nějakým kytaristou venku a vymyslíme rif, zapínám metronom, abych nastavil tempo, který dá smyčce řád, a můžu si hned zkoušet nápady v rámci flow. Zároveň můžeme píseň zrychlovat a zpomalovat podle libosti v aplikaci, vybrat nejlepší variantu, ale vždy pevně držet bpm. Dál ho využívám, když chci zjistit bpm songu ve studiu, nebo na koncertu a nebo jen na suchej rap do tempa, když nemám možnost pilovat flow do hudby.

AndroidiOs (zdarma)

180325_cs_uz_vim-1010-Edit

Paulieho novou desku DANK, kterou s ním vytvořil Kenny Rough, si poslechněte na svém mobilu ze Spotify, iTunes, Google Play Music a dalších streamovacích služeb. Více na http://www.wmcz.lnk.to/DANK

Připravil: Adam Maršál

Zpět