PARTY HARD V OBÝVÁKU

#VYGOOGLENO
Zpět

V Česku si nemůžeme stěžovat, že bychom trpěli nedostatkem velkých hudebních akcí. Na letošní Rock for People přijedou s novým materiálem legendární průkopníci trip hopu Massive Attack nebo heavymetalová formace Five Finger Death Punch, Colours of Ostrava navštíví neméně zásadní elektronické duo Underworld. Ty největší hudební festivaly se ale odehrávají za hranicemi. Kdo ještě váhá, jestli se taková pouť za muzikou vyplatí, může trochu atmosféry nasát alespoň ze záznamů na YouTube.

 

TELEKOM ELECTRONIC BEATS

Uskupení kolem Electronic Beats bylo řadu let aktivní i v Česku. V roce 2013 do Prahy dovezlo i Lanu Del Rey, ale pro letošní rok se koncept festivalu změnil. Namísto menších akcí v několika evropských městech jsme se v květnu dočkali velkého festivalu v německém Kolíně. Jak název napovídá, byl určen hlavně fanouškům elektroniky a jednou z jeho hlavních hvězd byl třeba legendární houseový DJ a producent Kerri Chandler. Čekání na záznamy si můžete zkrátit brouzdáním po archivu, kde mimo jiné najdete taky nezapomenutelné pražské vystoupení Moderat. Jestli se do Čech vrátí Electronic Beats, to nevíme, ale Moderat se do Prahy už potřetí podívají 16. června. Vstupenky jsou pochopitelně vyprodané.

 

coachella-bryleCOACHELLA

Pro horkou Coachellu byl YouTube letos zásadní platformou. Kromě přímých přenosů jednotlivých koncertů, na kterých se předvedly globální hvězdy jako Guns N‘ Roses, Ellie Goulding nebo Sia, přišel oficiální kanál amerického festivalu s jednou žhavou novinkou. Vybraná vystoupení mohli fanoušci sledovat ve 360 stupních. Taková videa už na YouTube nějakou dobu existují, ale kanál Coachelly byl první na světě, který je streamoval živě. Kompletní záznamy koncertů k dispozici nejsou, ale zato se můžete podívat na nejlepší momenty festivalu a rozhovory s headlinery.

 

boilerroom1boilerroom2BOILER ROOM

Boiler Room není tak úplně festival, jako spíš projekt, který se okrajově věnuje také festivalům. Skrz YouTube streamuje obrovské množství vystoupení známých i začínajících DJů, koncertů akustických i elektronických kapel a mimochodem taky spolupracuje s několika hudebními festivaly. Jako mnoho úspěšných věcí vznikl Boiler Room náhodou a první vystoupení zakladatelé streamovali přes obyčejnou webkameru. Dnes vysílá téměř denně a na YouTube ho odebírá skoro milion hudebních nadšenců. V Praze se zrodila neoficiální česká mutace – v klubu Na Hollaru paří Hollar Room.

 

03_SM-J310,-SM-J320_perspective_white_Standard_Online_SPITCHFORK MUSIC FESTIVAL

Pokud o muzice rádi čtete, asi vám nemusíme představovat hudební server Pitchfork.com. Ten každoročně pořádá zimní festival v Paříži a jeho YouTube kanál je plný kompletních záznamů ve špičkové kvalitě. Před dvěma lety pařížskou Grande Halle La Villette div ezbořil Caribou, rok před ním vyprodaný sál roztančili dnes už slavní elektroničtí bráchové Disclosure. Line-up letošního ročníku zatím neznáme, ale příznivci trochu zadumanější hudby by si opět měli přijít na své.

Zpět