ONDŘEJ FRUNC:

OSTRUŽINA JE JEDINÉ OVOCE, KTERÉ MÁM RADŠI NEŽ JABLKO
#Zaujalo nás
Zpět

Před šesti lety přestalo Ondřejovi Fruncovi a jeho byznys partnerovi Cyrilu Holubovi chutnat pivo. Tak se vrhli do výroby vlastního nápoje – v České republice nepříliš typického cideru.

 

Jak takový moštář využívá telefon?

V poslední době třeba na vývoj aplikace Naovoce.cz, která mapuje ovocné stromy ve volné krajině, kde si můžou lidé zadarmo nasbírat čerstvé ovoce. Ačkoli byste možná čekali, že výrobce moštů a cideru bude vlastnit „jablko“, už asi 4 roky používá BlackBerry.

 

Jaký máš mobil a proč?

Používám výhradně BlackBerry, aktuálně Blackberry Passport. Dá se říct, že tenhle telefon mi v podstatě zachránil firmu. Když jsem jel přes Android a musel jsem vyřešit sto hovorů, SMS a e-mailů denně, tak se systém začal pokaždé hroutit a absolutně nezvládal. Oproti tomu BlackBerry je podle mě na komunikaci a pro řízení firmy přímo stavěný. Vše je přehledné, jasné a rychlé.

 

Jaké nejčastěji používáš aplikace?

Celý den volám, píšu SMS a posílám e-maily. Dál masivně používám kalendář, kalkulačku, navigaci a taky BlackBerry počasí. Z těch volnočasových apek mám hodně rád anglické zpravodajství Al Jazeery, každý den taky čtu The Guardian. No a pak samozřejmě sleduju aplikaci, na jejímž vývoji se teď podílíme a jmenuje se Naovoce. Na BlackBerry se teprve chystá…

 

K čemu je aplikace dobrá?

Přijde mi skvělé, že umožní lidem si zadarmo nasbírat a vrátit se vůbec k českému ovoci, někam vyjet, poznat zajímavá místa. Podobně je to i s českou aplikací Swim Places – KdeSeKoupat, což je online mapa koupališť a míst na řekách, kde se člověk může vykoupat.

 

Máš nějakou historku s mobilem?

Jednou mi telefon spadl v moštárně do moštovacího zařízení. Takže ačkoli je ostružina jediné ovoce, které mám radši než jablka, nakonec jsem ji v moštu utopil. Alespoň nás to ale inspirovalo k tomu, že bychom mohli začít vyrábět cider s ostružinovou příchutí!

 

Jak hodně a k čemu využíváš sociální sítě?

Sociální sítě skoro nepoužívám. Funguju jen na Facebooku kvůli firemnímu profilu.
A připojuji se na něj jen z počítače.

 

 

icon_theguardianTHE GUARDIAN

ANDROID, iOS, MICROSOFT (zdarma)

 

 

icon_naovoceNA OVOCE

ANDROID, iOS (zdarma)

 

 

icon_swimplacesSWIM PLACES

ANDROID, iOS (zdarma)

 

 

icon_aljazeera

 

AL JAZEERA ENGLISH

ANDROID, iOS, MICROSOFT (zdarma)

 


 

Text: Eva Samšuková, foto: archiv F. H. Prager

Zpět