T-Mobile Olympijský běh

Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka
#Sport a pohyb
#zaujalonas
#Akce
Už máte něco na středu 20. června? Ahaaaa, takže slunit se a užívat si posledního oficiálního jarního dne letošního roku! A co takhle to letošní jaro zakončit trochu netradičním způsobem?
Zpět

Všichni aktivní běžci i pasivní sportovci pozor! 20. červen byl letos určen jako den oslav Mezinárodního Olympijského dne v Česku. Na jeho počest bude jako každým rokem pořádán největší běžecký závod v České republice – T-Mobile Olympijský běh.

DSC1760-1080x721

Nezáleží na tom, zda jste z Prahy nebo Havířova, startovací čára přijede až k vám. V letošním roce se bude běhat ve více než 80 městech po celé České republice. Vybírat budete moci také z různých typů závodů podle délky tratě (5 i 10 kilometrů) i závodů pro děti. Pokud to vypadá, že se u vás akce zatím nekoná, můžete se dokonce sami stát pořadateli a běh ve vaší obci zorganizovat!

Oslavy Mezinárodního olympijského dne jsou oslavou sportu, pohybu i tradičních olympijských hodnot jako je vyváženost těla, ducha a mysli, snaha o sebezdokonalování i fair play. Na akci budete mít možnost poměřit síly s ostatními milovníky aktivního pohybu, nasát atmosféru velkých závodů (Praha, Brno, Ostrava) i menších rodinných akcí a strávit příjemné odpoledne na čerstvém vzduchu. Pokud vám běh přece jen nic neříká, přijďte alespoň podpořit ostatní sportovce. Slibujeme vám, že si akci užijete i tak!

IMG_4496-1080x720

Co o Olympijském běhu ještě nevíte?

Ve světě se do oslav Olympijského dne zapojuje přes 4 miliony lidí ve více než 100 zemích světa. V Arménii se v tento den například konají veslařské závody, v Namibii se den oslavuje tancem, Sri Lanka pořádá basketbalové turnaje a například v Guyaně se hraje rugby a volejbal.

U nás se Olympijský den slaví již od roku 1987 běháním. První ročník nazvaného původně Běh Olympijského dne startoval v přímém přenosu Českého rozhlasu Emil Zátopek.

Aby se olympijskou myšlenku podařilo rozšířit co nejvíce a do oslav Olympijského dne se zapojilo co nejvíce lidí, rozhodl se Český olympijský výbor závody rozšířit. V roce 2015 se spojil se společností T-Mobile a od té doby se akce koná pod názvem T-Mobile Olympijský běh. Loni se akce zúčastnilo přes 76 tisíc závodníků.

Foto Yan Renelt
Foto Yan Renelt

PROČ „T-MOBILE“ OLYMPIJSKÝ BĚH?

Protože věříme, že moderní technologie dokážou lidem zjednodušit a zpříjemnit život. Podporujeme propojování technologií se zdravým životním stylem. Moderní technologie nám umožňují den za dnem vylepšovat naše výkony, ať už používáme chytré hodinky, fitness náramky nebo sportovní aplikace v telefonech.

Text: Aneta Ščotková

Zpět