Óda na bizár

Vychytávky tak divné, až jsou někdy geniální
Zpět

Máte pocit, že spousta dnešních startupů vymýšlí naprosté ptákoviny? Někdo ale musí říct “Tudy ne, přátelé!” Pojďme tedy docenit práci hrdých následovníků Járy Cimrmana.

 

 

characorderPiš jako Mozart

Zahoďte QWERTY, zničte WASD a zapomeňte na DVORAK. Ťukání do klávesnice je minulostí. Lidé z CharaCorder totiž na letošním CESu představili svou vizi psaní, která sestává ze dvou ovladačů a 18 joysticků, z nichž má každý čtyři různé polohy představující buď písmena, příkazy jako “enter” nebo ty směrové. Stejně jako při hře na klavír můžete stisknout několik písmen najednou a vyplivne vám to slovo. Prý až pětkrát rychlejší psaní než na klasické klávesnici. Jestli tohle objeví korejští hráči Starcraftu, stanou se z nich asi doopravdy e-nadlidi.

 

https://www.charachorder.com/

 

 

Telefon pro Jágra

cyrcle-phoneVšimli jste si, že dnes už je skoro každý telefon obdélníkový? Nuda. Zlaté časy, kdy se designéři Samsungu a Nokie předháněli v neotřelých prémiových dumbphonových designech, mohou být ale zpět. Přivítejme kulatý Cyrcle Phone, který jeho autorky propagují jako “kulatý telefon pro nehranaté lidi”. Sorry, kluci z posiloven. Telefon je stejně zaměřen na holky generace Z. Kromě dvou slotů na SIM kartu na něm najdete i dva sluchátkové jacky, protože z výzkumu, který si tvůrkyně nechaly udělat, údajně vyplynulo, že mladí lidé rádi poslouchají hudbu ve dvou a musí si kvůli tomu kupovat rozdvojku. V nás design nejvíce evokuje Bubble Tape aneb symbol USA podle Jaromíra Jágra.

 

https://www.cyrclephone.com/

 

 

rollbotToaletní medvěd

Když už jsme u těch hran, upněme zrak k šarmantnímu hexagonovému robůtkovi Charmin’s RollBot. Jeho tvůrci nám chtějí pomoci od těch trapných chvilek, kdy po vydatném trůnění na záchodě zjistíme, že nemáme v dosahu toaletní papír. Stačí vytáhnout telefon a přes appku zavolat medvědího RollBota, který vám přiveze vytouženou roličku. Ale co když jsem na záchodě jen v teplákách a mobil mám na stole v obýváku? Nebo mám v domě toalet více a od Rollbota mě dělí schodiště? Ups.

 

https://www.charmin.com/en-us

 

 

Chytrá plena

lumi pampersMinulý rok přišel korejský startup Monit s převratnou novinkou. Na dětskou plenu dokázal připevnit senzor, který vám přes bluetooth dal vědět v případě aromatické nadílky. Ano, kdybyste náhodou měli überrýmu, vrnící mobil vás informoval o nově vytvořené biologické zbrani ukrývající se v plínce vaší ratolesti. Toho se chytli v Pampers a vylepšili senzor o kameru, která má sledovat spánek dítěte. A k tomu vydali speciální edici plenek, které jsou uzpůsobené chytrému světu, abyste měli kompletní balíček služeb a Pampers větší část vaší peněženky.

 

https://www.pampers.com/en-us/lumi/connected-care-system

 

 

qooboBezhlavé vrnění

Alergie je omezující bestie a nemusí jít jen o tradiční jarní pylový beatbox. Když třeba milujete kočky, ale máte alergii na kočičí chlupy, dost ostrouháte. Pokud si ovšem nenajdete kočičího plyšáka. Buď může mít nohy a hlavu, ale nebude se hýbat, nebo to bude úplně naopak. No nekoukejte na nás, život není dokonalý. Petit Qoobo ale kromě plyšovosti a hýbání ocasem dokáže i příst, reagovat na váš hlas a dokonce pomocí jemných vibrací simuluje srdeční tep. Prostě chlupáč k umačkání.

 

https://qoobo.info/index-en/

 

 

Chytrý tenisák

Latest Consumer Technology Products On Display At Annual CES In Las VegasTenistům s pochybnými morálními zásadami se předem omlouváme za zavádějící nadpis. Ne, tento tenisák si nedokážete nastavit tak, aby soupeři míjel raketu nebo se při podání zavrtával do antuky. To umí jen Andy Roddick. Ballie od Samsungu je domácí tenisákový robot, který slibuje mnohé – zabaví vám domácího mazlíčka, komunikuje s dalšími chytrými zařízeními ve vaší domácnosti, jako např. s žaluziemi či robotickým vysavačem, a celkově bude takovým pánem domu, když budete na cestách. Tedy do té doby, než vám ho pes vezme a zahrabe na zahradě.

 

https://news.samsung.com/us/samsung-ballie-ces-2020/

 

 

PS: Vzpomínáte si, jak jsme psali, že vám rolovací TV od Samsungu zlepší feng šuej? Tak teď už je v prodeji. Má to jedinou mouchu. Podle serveru CNET.com stojí skoro 1,4 milionu Kč.

 

Autor: Dominik Ježek

Foto: Archiv výrobců

Zpět