Novoroční techgasm

#To chceš
Motyčka-free robotí stavebnice, kyberpunkoví módní piráti, Suitcase Destruction Derby a syntetizátor, co vydrží déle než běžný muž. Rok 2019 začínáme zostra a vy se máte na co těšit.
Zpět

KAM SE HRABE LEGO

Robolink 4-in-1 Block Robot KitKaždá generace měla v mládí svůj high-tech. Někdo začal už v jednociferném věku programovat na mobilu, jiný se snažil v Merkuru dostihnout slávy Otta Wichterleho a nejmenovaného člena naší redakce honil děda s motyčkou po zahradě, když mu při svých pokusech omylem rozhasil televizi. Dnešním dětem už přísluší krásné čapkovské slovo robot. Se stavebními díly Robolink 4-in-1 Block Robot Kit si budou moci sestavit roztomilého tučňáka, který má v sobě motůrek se spínačem, takže se i dokáže pohybovat. A až tučňák přestane bavit, může si ho vaše ratolest přestavět pomocí dalších dílů na nějaké další robozvíře. A celá stavebnice je motyčka-free.
trendhunter.com

 

OČNÍ WELNESS

Breo iSee4 Eye MassagerPřiznejme si to, do displejů a monitorů civíme čím dál víc. A oči nám za to rozhodně neděkují. Občas naschvál vysychají, pálí či rudnou vzteky, jak nevlídně s nimi zacházíme. Nyní si je můžete s Breo iSee4 Eye Massager udobřit. Tato maska pomocí komprese vzduchu, vibrací a hnětení masíruje okolí vašich očí – spánky, dutiny a reflexní a akupunkturní body. Samotné oči si užijí zvýšení okolní teploty až na příjemných 42°C. Vaše bulvy se tak přestanou tolik stresovat, natékat a dělat jiné nepřístojnosti. Kdo z nás by si nedal po náročném dni saunu a pořádnou masáž?
amazon.com

 

NĚCO NA ZUB

Tooth-Mounted SensorMít přehled o tom, co jíte, není vůbec snadné a neustále si věci zapisovat a počítat také nikoho nebaví. Stejně svízelné je najít v rozpočtu místo na dietoložku či nutričního specialistu. Jak ale jinak zanalyzovat, co všechno obsahuje vaše „bodová dieta“? Výzkumný tým z Tufts University School of Engineering pro tuto příležitost vyvinul vychytávku, která je tak malá, že si ji můžete připevnit na zub. Dvoumilimetrový senzor je vmáčknutý mezi dva čtvercové plíšky ze zlata, jež fungují jako anténa a vysílají signál o charakteru jídla přímo do vašeho telefonu. Jedním úsměvem tak můžete dát světu na odiv, že bling-bling zlatým rapperským tesákům už odzvonilo. Nastal čas pro kyberpunkové módní piráty. Arrrrrr!
now.tufts.edu

 

JAKO PEJSEK

Airwheel sr5 smart following suitcaseV redakci jsme si vědomi i palčivých problémů prvního světa. Tentokrát jsme se zaměřili na cestování. Pro všechny, které obtěžuje neustálé tahání kufru za sebou na letišti, tu máme Airwheel SR5 Smart Following Suitcase. Ten se řadí mezi další produkty následující poučku „čím více lenosti, tím více smart“. Představu futuristického letiště plného kufrů následujících své páníčky považujeme za lákavou, ale trestuhodně nevyužívající potenciál chytrých plechovek na kolečkách. Co třeba takové Destruction Suitcase Derby? Nebo vytvoření letištního okruhu Need for Suitcase Speed? A co naše trumfové eso: moderně-středověký turnaj na těchto pěchovaných ořích se smart dřevci?
airwheel.net

 

AŤ SI ZAHRAJOU VŠICHNI

Xbox Adaptive ConrollerKlidně nás obviňujte z přílišné novoroční sentimentality, ale herní ovladač pro lidi s omezenou mobilitou nám přijde jako skvělý nápad. V jednoduchém černobílém designu, který v nás vyvolává vzpomínky na slavnou hlášku Jaromíra Bosáka o prsou korejské ženy, představuje Xbox Adaptive Controller ideálního prostředníka pro relax těm, kterým klasický ovladač nesedí. Velká tlačítka si můžete naprogramovat dle libosti a můžete k němu připojit řadu externích zařízení, jako např. switche či joysticky. Kdo ví, třeba se s tímto ovladačem dočkáme i specializovaného turnaje pro novopečené pařany.
xbox.com

 

KAPESNÍ DJ

Teenage Engineering PO-33 KOHudební nerdi, pozor! Pokud jste nezachytili nový trend „kalkulačkových“ syntezátorů, doporučujeme vaší pozornosti PO-33 K.O. od švédských hračiček z Teenage Engineering. Tento hudební pomocník překvapuje kromě pidi rozměrů i dostupnou cenou a jednoduchým rozhraním, takže si svou hudební produkci, sound design a chytlavé beaty můžou rozjet i budoucí hiphopové hvězdy ze sídliště. Navíc disponuje vestavěným mikrofonem a reproduktorem, 16 samply a maximální délkou nahrávky 40 vteřin, což, jak by podotkla každá bystrá feministka, předčí kdejakého muže.
teenageengineering.com

 

Připravil: Dominik Ježek

Foto: archiv výrobců

Zpět