NEKONEČNÝ VIDEOPROSTOR

#VYGOOGLENO
Zpět

youtube-logoZa 10 let existence se YouTube změnil skoro k nepoznání, ale jeho podstata je pořád stejná. Shromažďují se na něm tvůrci nejrůznějšího videoobsahu a dnes už je ho tolik, že snad neexistuje nic, co byste na YouTube nenašli.

 

 

HLAVNĚ SE NEZTRATIT

Obrovské množství obsahu s sebou přináší také spoustu možností, jak se v něm snadno utopit. Přitom YouTube nabízí hned několik metod, jak se v desítkách milionů videí zorientovat. Svoje oblíbence můžete odebírat, všechna videa lze třídit do vlastních seznamů a s pomocí historie dohledáte všechny kousky, na které jste zapomněli. Nejžhavější novinkou je záložka Trendy, díky které můžete pravidelně sledovat ty nejzajímavější aktuální videa.

 

V MOBILU I NA TELEVIZI

YouTube nemusíte sledovat jenom na obstarožním počítačovém monitoru. Samostatná aplikace je součástí každého dnešního smartphonu, tabletu, herní konzole a probojovala se i do chytrých televizí. Takovou televizi můžete spárovat s dotykovým zařízením, a pohodlně tak vyhledávat na mobilu obsah, který si záhy pošlete přímo na obří plazmu.

 

FILMY NA GOOGLE PLAY

Máte chuť na kvalitní film, ale neradi skladujete krabičky? V digitálním filmovém katalogu Google Play najdete ty nejlepší filmy od největších filmových studií jako Disney, Paramount nebo 20th Century Fox. Vybraný snímek si můžete buď koupit natrvalo, anebo zapůjčit na 30 dní za zvýhodněnou cenu. Na výběr je mezi standardním a vysokým rozlišením. Zakoupené nebo zapůjčené filmy lze sledovat na YouTube, v mobilním zařízení nebo na televizi.

 

DIAGNÓZA: YOUTUBER

V posledních letech se na internetu rozmohl jeden milovaný i nenáviděný fenomén – YouTubeři. Tak jsou označováni tvůrci, kteří pravidelně umisťují videa na svůj kanál, tvoří nové pořady a formáty a v neposlední řadě budují nemalé fanouškovské základny. Někteří z nich už dosáhli takové popularity, že si nezadají ani s celebritami tradičního střihu. Zkuste třeba tyhle.

 

Rhett & Link

rhett _ link

Dvojka zkušených třicátníků vybočuje ze stereotypu mladých YouTuberů nejen věkem, ale především formátem. Už třetím rokem každé ráno vydávají jeden díl svojí talk show Good Mythical Morning, která se tematicky nevyhýbá skoro ničemu. Pokud vás někdy zajímalo, jestli jde pizza dohromady se sushi, nebo jak asi může chutnat sodovka s příchutí ústřic, Rhett s Linkem znají odpověď. Tihle dva odvěcí kamarádi jsou navíc tak sympatičtí, že je vlastně skoro jedno, o čem si povídají. Vždycky je to zábava.

 

Jirka Král

jiri-kral

I v Česku je možné si na YouTube vybudovat velkou kariéru a Jirka Král je toho tím nejlepším příkladem. Hraje hry na kameru, vysílá živě, komunikuje s fanoušky a ti ho pro jeho příjemný projev milují. Za měsíc natočí až 30 videí, spolupracuje s významnými značkami a touhle prací si měsíčně vydělá desítky tisíc korun. A nejen pro sebe. Loni díky svému 24hodinovému streamu vybral více než 300 000 Kč pro Dětskou nemocnici v Brně.

 

 

 

 

 

 

 

Zpět