Několik věcí, které s bezdrátovými sluchátky nezažijete

#vychytávky
Zpět

 

Hudba sbalená na cesty je bezpochyby revolucí nejen technologicky, ale především v tom, jak změnila naši konzumaci médií jako takových, s muzikou v popředí. Od roku 1979, kdy společnost Sony uvedla na trh první walkman doba pochopitelně značně pokročila. Přes discmany, empétrojky a empéčtyřky až k tomu, že máme díky mobilním datům, chytrým telefonům a streamingovým službám každý v kapse neomezený přísun hudby, kterou si díky bezdrátovým sluchátkům můžeme užívat s patřičnou svobodou. A tak naštěstí na některé klasiky spojené s drátovými sluchátky můžeme díky wireless technologiím jenom s nostalgií vzpomínat. Těchto pár věcí nám fakt nechybí:

 

Šmodrchák

My, kteří jsme polovinu mládí strávili se sluchátky na hlavě, jsme tu druhou polovinu strávili rozmotáváním ledaskdy nadpřirozených šmodrcháků. Na táboře jsme pak jednou za rok díky nabraným zkušenostem sice vyhráli soutěž v dělání uzlů z provazu, ale jinak nám tahle superpower drátových sluchátek rozhodně nechybí.

 

smodrchanec

 

 

Bonusy z kapsy

Kvůli dlouhému kabelu se prostě vždy v tu zaručeně nejnevhodnější chvíli zaručeně stalo, že jste společně se sluchátky z kapsy vytáhli ještě něco, co jste vůbec vytáhnout nechtěli. Před vaše rande tak občas vypadl posmrkaný kapesník, do louže vypadly klíče a do kanálu všechny poctivě nastřádané drobné.

 

 

bonusy

 

Klikař

Tu nepříjemnou ránu a bolest uší, kterou způsobí klika od dveří, která se při zavírání zrovna potkala s kabelem od sluchátek si radši ani nepředstavujeme. Au. Bez toho rozhodně žít dokážeme!

 

klikař

 

K zemi!

Člověk se zaposlouchá, přemýšlí, zvedne se, odchází si pro něco k pití a… notebook letí ze stolu přímo zemi. Kabel zůstal zastrčen ve zdířce a tahle chvilka nepozornosti může být pěkně drahá.

 

k zemi

 

Škrtič

Posloucháte na usnutí podcasty? Nebo klidnou hudbu, u které se dobře usíná? Tak pak jste se určitě už několikrát ráno probudili svázaní vlastními sluchátky, která se kolem vás přes noc napevno omotala. A pozor, je to navíc pěkně nebezpečná záležitost. Po celém světě už se takhle uškrtilo několik lidí, jedna nejmenovaná studie dokonce hovoří o jednom člověku měsíčně…

 

 

 

Suma sumárum se v dnešní době zkrátka vyplatí se nenechat žádnými dráty svazovat. Krom široké nabídky bluetooth sluchátek existuje i řada dalších možností, jak váš poslech hudby posunout na další level. Zde vybíráme pár tipů pro opravdu náročné posluchače.

 

Nura Nuraphone

Revoluční sluchátka, která si „nahrají“ vaše ucho. Ano, taky jsme si vzpomněli na kultovní film Matrix: „Tanku, nahraj nás.“ Nicméně tady se neděje nic než obyčejná fyzika. Sluchátka vám zahrají určité frekvenční pásmo zvuku, změří, jak na ně drobnými vibracemi reaguje vaše ucho a následně software ve vašem telefonu z těchto dat sestaví profil vašeho sluchu a automaticky frekvenčně vyladí playback tak, abyste slyšeli co možná nejpřesnější audio. Nová doba! Sluchátka si nahrávají uši.

 

 

Ultimate Ears CSX

Chtěli byste poslouchat hudbu tak, jak ji poslouchají ti nejlepší profesionální hudebníci světa na pódiu? Můžete se jejich in-ear monitorovým systémům přiblížit! Americká firma Ultimate Ears, která se právě na tyto odposlechové systémy pro muzikanty specializuje, začala vyrábět pro širokou veřejnost bluetooth sluchátka na míru. Co to znamená? Odborníci si odlijí ze speciálního materiálu vnitřek vašeho ucha a přesně podle odlitku vyrobí dokonale padnoucí sluchátka jen a jen pro vás. Každé ucho je originál.

 

Pro tip: všichni vám je budou závidět, ale nikomu je nebudete muset půjčovat, protože nikomu jinému do ucha nesednou.

 

 

KaiserTone

A na závěr jedna appka. Díky propracovanému ekvalizéru s velkým množstvím pásem a ovládání panoramy a hlasitosti můžete zvuk svého telefonu ovlivňovat mnohem více, než vám dovolují výrobci. Poslouchejte zkrátka přesně tak, jak chcete! Dostupné pro Android i iOS.

Zpět