Nejnovější výkřiky techniky

Zpět

Kamarádka váha

Shapa-Intuitive-Smart-Scale-03Patříte k těm, kteří raději na váhu ani nestoupají, aby si nekazili náladu? Nebo naopak k těm, kteří svou váhu řeší každý den? Ať už je to tak či onak, určitě oceníte novou “promakanou” váhu Shapa. Ta se rozhodla skončit s nesmyslným řešením počtu kil, podle jejího výrobce jde totiž jen o pouhé číslo. A vaše zdraví je prý mnohem víc než to! Váha je tak propojená s aplikací, která vaši momentální tělesnou kondici hodnotí na barevné škále. Když vás ohodnotí například zelenou, znamená to, že vše je, jak má být. Kromě různých metrik vám Shapa poskytne také rady a tipy. Klade si totiž za cíl dostat vás po malých krůčcích k zdravějšímu životnímu stylu. Každý den tak podává návrhy na aktivity týkající se osobního rozvoje, každodenních návyků i vašeho okolí.

shapa.me

 

Šperk, co vás zachrání v nesnázích

AthenaAčkoliv je tato vychytávka určena primárně ženám, není důvod, proč by ji nemohli využívat také muži. Tentokrát se rozhodně nejedná o žádnou zbytnost, ale naopak velmi užitečnou věc. Athena je šperk, jehož primárním smyslem ale není zdobit, nýbrž chránit. V případě, že jeho majitelku (nebo majitele) někdo napadne, stačí Athenu stisknout a okamžitě se odešle zpráva jeho nejbližším s oznámením, že je daná osoba v nebezpečí a zároveň začne vysílat  jeho aktuální polohu. Kromě toho ale také šperk spustí hlasitý alarm, který může případného útočníka ihned odradit. Ženy mohou Athenu nosit jako přívěšek, lze ji ale třeba také připnout na pásek nebo strčit do kapsy či kabelky. Večerní cesty domů už tak nemusí být hororovou záležitostí.

roarforgood.com

 

Myčka pro minimalisty

Tetra-countertop-dishwasher-5Máte malou kuchyň, ve které není prostor pro klasickou velkou myčku nádobí? Nebo vyhledáváte vychytávky, které pomáhají šetřit životní prostředí? Myčka nádobí Tetra je tu přesně pro vás. Malá, skladná, roztomilá a úsporná. Stačí ji položit někam na stůl blízko elektrické zásuvky (kterou ale vytěžuje zcela minimálně) a mýt a mýt a mýt. K jejímu provozu není ani potřeba napojení na vodovod, stačí před startem každého programu doplnit do zásobníku půl litru studené vody. Tu si přístroj sám zahřeje. Do myčky se vejde například 10 talířů nebo 12 půllitrů a vše je umyto za 10 minut. Ideálně se tak hodí například na chatu. Kromě toho lze přístroj využít i pro přípravu mořských plodů metodou sous-vide (tedy “ve vakuu”).

myheatworks.com

 

Fotorobot

Google_ClipsNení to ještě ani tak dávno, kdy fotografování kvalitních snímků bylo výsadou profesionálů. Dnes již každý svůj osobní fotoaparát nosí v kapse a pomocí různých automatizovaných funkcí i jednoduchých aplikací dokáže produkovat stejně perfektní fotky. Zítra však už budeme zase o kousek dál. Pro zachycování vzácných i všedních momentů je tu nová kamerka Clips od Googlu, která fotky pořizuje zcela autonomně. Díky zabudované umělé inteligenci dokáže vyhodnotit, které momenty stojí za to zachytit, nepovedené fotky naopak sama zase odstraní. Její tvůrci při jejím vývoji spolupracovali s profesionálními fotografy, kteří Clips naučili vyhodnocovat jak kompozici, tak i výraz tváří nebo nasvětlení scény.

google_clips

 

Hvězdy na dosah

Vaonis-Stellina-Portable-Smart-Telescope-01Když tvrdíme, že kolem pořizování fotografií se ještě nedávno točila jen omezená skupina lidí, už vůbec nemluvíme o focení vesmírných objektů. Ani to už dnes ale není žádná záhada. S chytrým teleskopem Stellina, který se vám pohodlně vejde do batohu, můžete fotit vše, co se vám jen na obloze zalíbí. Stačí teleskop položit na stativ, startovacím knoflíkem zapnout a namířit na požadovaný objekt. Stellina jej pak sama zaměří a vyfotí. Díky propojení s mobilní aplikací uvidíte snímky během pár sekund na obrazovce svého mobilu a můžete je sdílet na sociálních sítích nebo poslat svým nejbližším. Teleskop Stellina bude na trhu dostupný od léta letošního roku.

vaonis.com/telescopes

 

Domov jako fitko v NYC

PelotonA je to tady! Že by konec posiloven jako takových? Bodejť by ne, když si za chvíli budeme moct jednu takovou posilovnu nainstalovat přímo doma v obýváku. Domácí chytrý přístroj na cvičení Peloton se pyšní 32palcovým HD displejem, který svému majiteli zprostředkovává živé streamy z lekcí nejlepších newyorských trenérů. Každý den se tak s Pelotonem máte možnost zapojit do více než 10 různých tréninků. Od přístroje získáváte také přímou zpětnou vazbu ohledně vašeho tempa i spalovaných kalorií, zkontrolovat můžete také, jak si stojí ostatní účastníci virtuální lekce z různých koutů světa. Kromě klasického běhu na pásu zahrnují virtuální lekce také cvičení na podlaze, chůzi a posilování se závažím. Peloton bude na trhu dostupný od podzimu 2018.

onepeloton.com/tread

 

Science-reality

DeepFramePamatujete na všechny ty sci-fi filmy, ve kterých se jedna postava kontaktovala s druhou promítáním 3D obrazu svého já? K překvapení nás všech musíme konstatovat, že už během našeho života se tento sci-fi prvek stane součástí reality. Například přístroj DeepFrame dokáže promítat 3D obrazy v životní velikosti do místnosti, ve které se nacházíte. To vše díky speciální optice promítání na plát zakřiveného 64palcového průhledného skla. Pro sledování promítaných postav i předmětů dokonce ani nepotřebujete žádné brýle nebo jiné pomůcky. Do budoucna si tak díky takovýmto technologiím budeme nejspíše moci promítat živé koncerty doma v pokoji nebo umocnit zážitek z hororů, společnosti zase DeepFrame využijí ke konferenčním hovorům a samozřejmě také k podpoře prodeje.

realfiction.com/…/deepframe

 

Budíííčééék!

Tick-Tock-Turtle-All-In-One-Kids-Alarm-Clock-01Je pro vás vstávání jedno velké utrpení? A myslete při tom na děti! Ty přece ranní rutina postihuje minimálně stejně nepříjemným způsobem jako vás. Nový pomocník Tick Tock Turtle, tedy budík ve tvaru želvy, pomůže dětem každý den vstát z postele pravou nohou. Želva Tick Tock začne monitorovat spánek dítěte třicet minut před nastaveným budíčkem a sama pozná, kdy je ten nejvhodnější čas jej probudit. Děti se tak díky ní mohou budit svěží a v příjemném rozpoložení. Kromě toho má v sobě budík zabudovaný systém světel, které se rozsvítí vždy hodinu před časem probuzení a postupně tak připravují dítě na nový den. V noci naopak vysílá infračervené světlo, které podporuje spánek a jednu světelnou show má přichystanou taky pro podporu večerního usínání.

emaginea.com

Zpět