Nejnovější výkřiky techniky

Zpět

V Las Vegas začátkem letošního roku proběhl již tradiční veletrh spotřební elektroniky CES 2018. Největší technologické firmy i málo známé start-upy zde představily žhavé favority do letošního klání o zákazníky i největší trendy blízké budoucnosti. Naše rubrika “To chceš!” tak nemohla tímto každoročním geekovským svátkem zůstat nedotčena. Vybrané produkty by se měly objevit na trhu v průběhu letošního roku.

 

Robot do práce, nohy na stůl
Aeolus-Smart-Home-Robot-01A jsme zase zpátky tam, kde jsme byli. Otrok do domácnosti 2.0 přichází. Nově představený robot Aeolus za vás doma udělá prakticky všechno. Tajně o něm snily všechny ty dokonalé domácí hospodyňky, které kromě úklidu, vaření, praní a žehlení, stíhaly i vyzvedávat děti ze školek a vozit je do kroužků a u toho ještě šplhat výš a výš po kariérním žebříčku (lze to samozřejmě převést i do mužského rodu, abychom nikomu nekřivdili). Tak haló, vy všichni, kterých se to týká, pozor! Už tomu bude brzy konec! Pořiďte si robota a on za vás vysaje, vytře, umyje nádobí, uklidí věci a ještě se naučí namíchat váš oblíbený nápoj, který vám přinese klidně až k lehátku na terasu. Dobrou chuť!

aeolusbot.com

 

L´Oreál ve světě technologií

L´Oreal UV SenseNěkdo má hrůzu z rakoviny kůže, někdo se bojí o své oči a téměř každý nenávidí vrásky. Prostě, jak by řekli na Moravě: “UV záření je sviňa”. A kdo jiný by měl ochranu před tímto záludným jevem řešit víc než francouzský expert na kosmetiku L´Oreál? Ten letos představil zcela miniaturní senzor, který si můžete s pomocí speciálního lepidla připevnit třeba na nehet nebo na sluneční brýle či hodinky, a který ve spoluprací s chytrým telefonem měří délku vašeho pobytu na slunci, řeší, zda se zbytečně nevystavujete riziku a počítá vám skóre. A jak jinak, doporučuje vhodnou kosmetiku, bez které se vaše pleť na takto prudkém slunci rozhodně neobejde. Tak, nejedná se přece o žádný dobročinný projekt, že…

Podívejte se na video

Srolujte si LG

LG rollable OLED displayNení divu, že na veletrhu zaujala právě firma LG, protože tahle její novinka je teda vážně pecka. Firma na CES 2018 představila novou televizi, na které je speciální hlavně to, že ji lze celou srolovat. Třeba jako plakát. Televizi si tak můžete vzít kamkoliv s sebou, třeba na chatu nebo na filmový večer ke kamarádovi, který má jen obyč OLEDku. Pff… Rozvinout obrazovku pak lze navíc zpětně ve dvou různých poměrech stran: 21:9 nebo 16:9. Výrobci jako její hlavní výhodu uvádí konec organizace prostoru obývacích pokojů podle potřeb televize. S novinkou od LG se jednou díváte támhle, příště zase třeba jinde a když se zrovna nedíváte, uložíte ji do skříně. Tak jednoduché to je.

Podívejte se na video

 

Cestovní štěňátko

90Fun-Puppy-1-Auto-Follow-Suitcase-01O kom, že se říká, že je nejlepším přítelem člověka? Přece o psovi. A můžete snad se psem na letiště nebo do hotelu? Obvykle ne. Tak si raději pořiďte nový kufr, který jeho tvůrci pojmenovali příznačně: Puppy. Tenhle kufr je absolutně věrný a nemusíte se bát, že se vám někam zaběhne nebo že se nenaučí hezky chodit u nohy a budete jej muset vláčet za sebou (pěkně vykrmený kufr totiž umí být pěkná tíha). S Puppym jste úplně v pohodě, protože jediným smyslem jeho života je běhat (vlastně jezdit) za svým páníčkem všude, kam se pohne. A to je asi tak všechno, co umí. No ale řekněte, není to roztomilá představa vás a vašeho věrného kufru v patách?

Podívejte se na video

 

Online kuchyně

Kitchen tabletTrávíte svůj čas v kuchyni rádi nebo jej vnímáte jako nutné zlo a raději byste se věnovali něčemu jinému? Pokud jste spíš ten druhý případ, nezoufejte! Zhruba někdy od poloviny tohoto roku se může vše vyřešit. A pokud jste typ číslo 1, novince, která má přijít, stejně asi neodoláte. Naše kuchyně totiž nejspíš brzy ovládnou velké zabudované kuchyňské tablety. Představovat si je můžete zhruba tak, že v místech, kde nyní sídlí digestoř, přibude dotyková obrazovka obřích rozměrů. Zkázy v podobě zamaštěných rukou se ale bát nemusíte, vždyť CES také ukázalo, že hlasové ovládání už je v roce 2018 naprostou samozřejmostí. V kuchyni tak můžete nejen vyhledávat recepty, ale také pořádat videohovory, natáčet se u vaření, pouštět si zprávy i komunikovat s ostatními chytrými zařízeními v domě.

Family hub na thegadgetflow.com

 

Splněný sen

Robotic HandPřejeme vám sice, abyste tuto vychytávku nikdy v životě nemuseli potřebovat, nelze však popřít to, že pro některé může znamenat splnění velkého snu. Na CES totiž byla představena robotická ruka pro lidi s částečným ochrnutím. Ti si díky ní snad budou moci zase začít užívat běžných každodenních činností, jako je zvedání předmětů, otevírání dveří či čištění zubů, aniž by jim musel někdo neustále asistovat. Nová “ruka” je lehká, anatomicky přizpůsobivá a funguje na dálkové ovládání. Uznáváme, že to pořád ještě není úplně ono, ale výrobce už potvrdil, že budoucí potomek této rukavice dostane také schopnost rozpoznávat hlasy a tak už mu bude jen stačit, aby jeho majitel vydal ty správné pokyny.

neomano.neofect.com

 

Teď jsi měl zabočit…

NavigaceAno, ušli jsme dlouhou cestu od automap zastrčených za stínítkem spolujezdce rodinné Škodovky. Po rozkládacích papírových mapách, přišly nové technologie. Nejprvé jsme kupovali navigace na čelní skla, pak už nám je zabudovali přímo do aut, nakonec jsme se začali zvesela vyhýbat kolonám díky Wazu. Co bychom ještě chtěli? Nu, co takhle promítat navigaci přímo na silnici před námi? Rozšířená realita už se stává i součástí automobilového provozu a měla by jej učinit bezpečnějším. Díky ní už totiž nebude třeba dívat se nikam jinam než na cestu. Před očima se promítne kromě pokynů k cestě také miniaturní mapka nebo třeba doba příjezdu.

wayray.com

 

Ťuk, ťuk. Kdo je tam?

KnockiNová technologická vychytávka Knocki umí dělat z každého sebehloupějšího povrchu povrch chytrý. Z každého místa, které si vyberete, se v cuku letu stane váš dálkový ovladač. Je libo zapnout televizi? Stačí poklepat na stůl. Rozsvítit? Zabubnujte prsty na stěnu. Jste na zahradě a někdo klepe na dveře? Přijde vám mobilní notifikace. Nemůžete najít telefon? Zatleskejte a on začne zvonit. Vše je velmi intuitivní, pohodlné a v podstatě to z vás dělá lenocha na entou. Ale k takovému bodu už stejně spěje celé lidstvo, tak co…

knocki.com

 

 

 

Zpět